اپل باید مدل ویژه آیفون تولیدشده در آمریکا را 100 تا 200 دلار گران‌تر بفروشد

شرکت اپل در حال مذاکره با تأمین کنندگان و کمپانی‌های مونتاژ کننده‌اش می‌باشد تا راهی را برای تولید گوشی‌های هوشمند آیفون خود در خاک ایالات متحده‌ی آمریکا پیدا کند و درخواست رئیس جمهور جدید، دونالد ترامپ، را اجابت نماید. مشکل اپل آن است که هزینه‌ی تأمین تدارکات، قطعات و کارگران در ایالات متحده‌ی آمریکا بیشتر است. این موضوع سبب می‌شود تا شرکت کوپرتینویی مجبور به انتخاب یکی از تنها دو راه پیش روی خود گردد؛ افزایش قیمت‌ها به منظور حفظ منافع هدف گذاری شده و یا تن دادن به دریافت سود کم‌تر بر روی هر دستگاه فروخته شده.

بیشتر بخوانید:

یک تحلیل‌گر وال استریت به نام برایان وایت (Brian White) می‌گوید که راه حلی را در سر دارد. آقای وایت که برای Drexel Hamilton کار می‌کند، اعتقاد دارد که اپل می‌بایست یک مدل ویژه آیفون «تولید شدن در آمریکا» را طراحی کند. این مدل ویژه آیفون دارای برچسب قیمتی در حدود 100 تا 200 دلار گران‌تر از مدل‌های معمولی خواهد بود تا بخشی یا حتی همه‌ی هزینه‌های اضافی تولید آیفون در ایالات متحده‌ی آمریکا را برای اپل جبران نماید. وایت گفته است که به عقیده‌ی او، در بازار آمریکا، برای چنین آیفونی تقاضا وجود دارد.

دونالد ترامپ گفته است که تعرفه‌های گمرکی را برای تجارت‌های خارجی تا 45 درصد افزایش خواهد داد. یک روزنامه‌ی وابسته به دولت در کشور چین، پس از انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا، گزارش داده است که اعمال چنین تعرفه‌های گمرکی تأثیر منفی بزرگی را بر روی فروش اسمارت فون‌های آیفون تولید شده در کشور چین در آمریکا بر جای خواهد گذاشت.

آیا به نظر شما ساکنین ایالات متحده‌ی آمریکا به خرید مدل ویژه آیفون با برچسب قیمت 100 تا 200 دلار گران‌تر تمایلی خواهند داشت؟ نظرات خود را با دیجی رو در میان بگذارید.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.