تحلیلگران: سهم بالای 50 درصدی اپل واچ در بازار سال 2016

اپل شرکتی نیست که بی گدار به آب بزند و در برداشتن هر قدم محتاطانه رفتار می‌کند، بر خلاف شرکت‌هایی نظیر سامسونگ این کمپانی علاقه‌ای به عجله کردن ندارد و بیشتر از مشخصات و کانفیگ به دنبال کیفیت مطلوب است. به همین دلیل است که کاربران این کمپانی نیز همیشه به آن وفادار بوده و به آن اعتقاد داشته‌اند. سیاست این کمپانی در اولین ساعت هوشمند خود – اپل واچ – نیز کاملا رعایت شده بود و این محصول پس از خبر های ضد و نقیض متعددی بالاخره به قفسه فروشگاه‌ها رسید و توانست بازار ساعت‌های سوئیس را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

طبق گزارش جدید از بخش تحقیقاتی شرکت بین المللی دیتا (IDC)، تسلط اپل بر بازار ساعت‌های هوشمند در سال 2016 همچنان ادامه خواهد داشت، با این حال به نظر می‌رسد اندروید پوشیدنی تا سال 2020 نتواند به آن برسد. طبق اطلاعات منتشر شده، اپل باید در سال جاری بیش از 14 میلیون ساعت هوشمند را به 49.4 درصد از بازار جهانی ساعت‌های هوشمند بفروشد؛ رقمی که انتظار می‌رود سال به سال با افزایش 32.8 درصدی مواجه شود و به 28.3 میلیون برسد.

اپل آمار رسمی از فروش ساعت‌های خود منتشر نمی‌کند اما تحلیلگران بر این باورند که این کمپانی در 8 ماه تبلیغاتی خود در سال 2015، موفق شدند بیش از 11.5 میلیون ساعت را به فروش برسانند، یعنی سهم حدود 63 درصد در بازار جهانی ساعت‌های هوشمند!

IDC همچنین در گزارش خود ذکر کرده است که احتمالا تقاضای خریداران برای اپل واچ اصلی در اوایل سال 2016 کاهش می‌یابد و خریداران به دنبال نسخه جدیدتری هستند، اما نسل دوم ساعت‌های هوشمند اپل به احتمال زیاد دوباره رونق را به بازار فروش این کمپانی باز می‌گرداند. با این حال سهم اپل با ورود محصولات رقبان کمتر خواهد شد.

طبق اطلاعات منتشر شده در این گزارش، اندروید پوشیدنی گوگل – Android Wear – در سال میلادی جاری سهم 21.4 درصدی از بازار ساعت‌های هوشمند را مال خود خواهد کرد. تایزن سامسونگ نیز احتمالا در سال 2016 با پیشرفت‌های قابل توجهی مواجه می‌شود. FCC می‌گوید ساعت‌های هوشمند سامسونگ با 3.2 میلیون فروش، سهم 11.3 درصدی از بازار را بدست خواهند آورد. در ادامه توجه شما را به جدول اختصاصی گزارش IDC جلب می‌نماییم:

Apple-Watch-sales-market-share-2016 (1)

این گزارش در نهایت پیش بینی می‌کند که دو کمپانی گوگل و اپل تا سال 2020 سهم‌های اصلی از بازار ساعت‌های هوشمند را به دست خواهند آورد. پیش بینی های IDC در این زمینه از سهم 37.6 درصدی برای اپل و سهم 35 درصدی برای اندروید پوشیدنی در آن سال‌ها خبر داده است. با این که انتظار می‌رود سامسونگ موفقیت متعادلی در بخش ساعت‌های تایزن خود داشته باشد، اما در این گزارش آمده است که سیستم عامل‌های اختصاصی با 10 درصد سهم بازار در 2020 به جایگاه سوم خواهند رسید.

نسخه اوپن سورس اندروید که توسط چینی‌ها به منظور دور زدن محدودیت‌های گوگل در رابط کاربری مورد استفاده قرار می گیرد در سال 2016 تنها سهم یک درصدی خواهد داشت. این گزارش پیش بینی می‌کند در آینده کمپانی‌های بیشتری از این نسخه اندروید بهره می برند و محصولات منحصر به فرد خود را تولید خواهند کرد.

نظر شما پیرامون این آمار و ارقام چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.