افزونه‌ها به مرورگر مایکروسافت اج ویندوز 10 رسیدند

افزونه‌ها به مرورگر مایکروسافت اج ویندوز 10 رسیدند

بالاخره و هماهنطور که انتظار می‌رفت مایکروسافت پشتیبانی از افزونه‌ها را به مرورگر اج ویندوز 10 اضافه کرد. مرورگری که می‌خواهد رقیب قدرتمندی برای کروم و فایرفاکس باشد و شکست اینترنت اکسپلورر را برای ردموندی‌ها جبران کند.

پشتیبانی از افزونه‌ها قسمتی از آپدیتی است که به تازگی در اختیار اینسایدر های ویندوز 10 قرار گرفته و هنوز به مرحله انتشار نهایی نرسیده است. این به‌روز رسانی برای سیستم‌های پی سی و هم برای موبایل‌های دارای سیستم عامل ویندوز 10 ارائه شده، البته پشتیبانی از افزونه‌ها تنها مختص کاربران دسکتاپ و تبلت می‌باشد و بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها چنین ویژگی‌ای به اسمارت فون‌ها اضافه شود!

هم اکنون 3 افزونه برای مرورگر مایکروسافت اج فعال است؛ Translate ،Mouse Gestures و Reddit Enhancement Suite. اما براساس قول‌های اهالی ردموند، انتظار می‌رود افزونه‌های محبوبی همچون AdBlock Plus و LastPass تا اواخر سال جاری گذرشان به این مرورگر نیز بیافتد.

ویدیویی که در ادامه آمده نحوه نصب و کار افزونه‌ها را در مرورگر Microsoft Edge نمایش می‌دهد.

اما کاربران موبایل هم با به روز رسانی اخیر ویژگی های جدیدی را تجربه خواهند کرد. برای مثال قابلیت‌های جدیدی به نقشه اضافه شده است و کرتانا حالا می‌تواند قدم به قدم در مسیر یابی کاربر را راهنمایی کند. ویژگی جالبی که به نقشه اضافه شده، جستجوی چند گانه همزمان می‌باشد؛ برای مثال شما می‌توانید در آن واحد دو مکان مختلف را در جعبه جستجو تایپ کنید و به جستجوی آن‌ها بپردازید.