اندروید 13 امکان کنترل بیشتر بر فلاش LED گوشی ها را مهیا خواهد کرد

با پیشرفت سخت افزاری گوشی‌های هوشمند و عرضه سیستم عامل‌های جدید برای این دستگاه‌ها، قابلیت تسلط و کنترل کاربر بر روی بخش‌های مختلف روز به روز بیشتر می‌شود. این روزها می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های صفحه نمایش، دوربین و … به دلخواه شخصی‌سازی کرده و به شکل مناسب خود از آن‌ها استفاده کنید. اما یکی از قطعاتی که تقریباً نادیده گرفته شده، فلاش LED است. این قطعه سال‌هاست که کاربرد کمابیش ثباتی دارد و تنوع خاصی در آن ندیده‌ایم. اما به نظر می‌رسد در اندروید 13 به این بخش نیز توجه شده است. با دیجی رو همراه باشید.

به گفته یکی از توسعه‌دهندگان اندرویدی و بر اساس شواهدی که وی از نسخه پیش‌نمایش اخیر اندروید 13 به دست آورده، ممکن است گوگل در سیستم عامل جدید خود امکان کنترل دقیق‌تری را بر روی فلاش LED پشت گوشی به کاربر بدهد. دو API (رابط برنامه‌نویسی کاربردی) مرتبط با این ویژگی جدید در کدهای اندروید 13 کشف شده که یکی برای ارائه اطلاعات در مورد روشنایی فلاش LED است و دیگری هم می‌تواند روشنایی این قطعه را کنترل کند.

فلاش LED گوشی

البته، گوگل تنها قابلیت کنترل روشنایی فلاش LED را به اندروید 13 اضافه کرده و نحوه استفاده از آن به تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند بستگی خواهد داشت. بنابراین، سیستم عامل اندروید به صورت ذاتی قرار نیست کنترل این بخش را به دست کاربر بدهد. اما در هر صورت، اگر تولید کننده گوشی از قابلیت مذکور استفاده کند، کاربران خود را قادر خواهد ساخت روشنایی فلاش را از سطح 1 تا حداکثر مقداری که سخت افزار اجازه می‌دهد، تغییر دهند. همچنین قابل ذکر است که به دلیل برخی محدودیت‌های سخت‌افزاری احتمالی، نمی‌توان انتظار داشت همه گوشی‌ها بتوانند از چنین قابلیتی پشتیبانی کنند.

با اینکه کنترل سطح روشنایی فلاش LED در اندروید 13 قرار است اضافه شود اما در حال حاضر نیز برخی تولید کنندگان مانند سامسونگ و اپل توانسته‌اند امکان کاهش سطح فلاش را در گوشی‌های خود میسر کنند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها