به‌روزرسانی اندروید اوریو برای گوشی‌های پیکسل و نکسوس عرضه شد

با وجود اینکه گوگل اعلام کرده نسخه جدید سیستم عامل همراه این شرکت به نام اندروید اوریو (Oreo) هنوز برای استفاده نهایی در گوشی‌های سری پیکسل و نکسوس آماده نیست، اما این غول جستجوی اینترنتی اقدام به انتشار فایل‌های ایمیج کارخانه‌ای اندروید اوریو نموده که به کاربران اجازه می‌دهد تا همین امروز گوشی‌های هوشمند خود را به این نسخه از سیستم عامل اندروید ارتقاء دهند.

در حال حاضر فایل‌های ایمیج مذکور از طریق وب سایت گوگل برای دستگاه‌های زیر آماده دانلود بوده و در دسترس کاربران قرار گرفته است که البته باید به این نکته توجه داشته باشید که عملیات فلش آن‌ها به صورت دستی انجام می‌شود:

  • پیکسل (Pixel)
  • پیسکل ایکس ال (Pixel XL)
  • نکسوس 6 پی (Nexus 6P)
  • نکسوس 5 ایکس (Nexus 5X)
  • پیکسل سی (Pixel C)
  • نکسوس پلیر (Nexus Player)

شایان ذکر است که اگر صاحب یکی از گوشی‌های هوشمند پیکسل و یا پیکسل ایکس ال هستید، احتمالاً به زودی به‌روزرسانی اندروید 8.0 اوریو را از طریق OTA (بی سیم) دریافت خواهید کرد، بنابراین نیازی به دانلود فایل‌های ایمیج مورد اشاره، نخواهید داشت.

البته، به روزرسانی اندروید اوریو به صورت چند مرحله‌ای اجرا خواهد شد، به این معنی که ممکن است از همان ابتدا برای همه در دسترس نباشد. همچنین همین روند در مورد نکسوس 5 ایکس، نکسوس 6 پی، نکسوس پلیر و تبلت پیکسل سی نیز تکرار خواهد شد.

لازم به ذکر است که به‌روزرسانی مذکورتنها حدود 50 مگابایت حجم دارد و بنابراین دانلود آن زمان زیادی به طول نخواهد کشید. با این حال، حجم این به‌روزرسانی برای گوشی‌های هوشمندی که توسط خود گوگل ساخته نشده‌اند، بسیار بیشتر خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها