درآمد 1.8 میلیارد دلاری اپ استور در تعطیلات آخر سال 2020

اپل اعلام کرد که کاربران فروشگاه اپ استور این شرکت در طول تعطیلات آخر سال 2020 مجموعاً 1.8 میلیارد دلار پول خرج کرده‌ و یک رکورد را در این زمینه ثبت کرده‌اند. جالب اینکه در این بین، 514 میلیون دلار از خریدهای کاربران تنها در یک روز یعنی روز اول ژانویه 2021 انجام شده است. البته توجه داشته باشید که این اعداد و ارقام هم برنامه‌ها و هم اشتراک سرویس‌های دیجیتال مانند اپل تی وی پلاس، اپل بوکز، اپل موزیک، اپل نیوز و برنامه جدید فیتنس پلاس را شامل می‌شوند.

اپ استور

اپل در بیانیه مطبوعاتی اخیر خود به جزئیات میزان نفوذ سرویس پرداختی خود موسوم به اپل پی (Apple Pay) هم اشاره کرده و گفته است که این سرویس در حال حاضر در بیش از 90 درصد فروشگاه‌های ایالات متحده، 85 درصد فروشگاه‌های انگلیس و تقریباً 99 خرده فروشی‌های استرالیا پشتیبانی می‌شود. در سمت دیگر، سرویس اپل بوکز (Apple Books) هم ماهانه بیش از 90 میلیون کاربر فعال دارد که عدد بسیار قابل توجهی است. سرویس بازی اپل آرکید (Apple Arcade) نیز در حال حاضر دارای بیش از 140 عنوان بازی است و سرویس پخش پادکست Apple Podcasts هم در بیش از 175 کشور جهان و به بیش از 100 زبان مختلف محتوا ارائه می‌کند.

در انتها ذکر این نکته هم می‌تواند جالب باشد که به گفته اپل، توسعه دهندگان فعال در اپ استور از زمان تأسیس این فروشگاه در سال 2008 تاکنون بیش از 200 میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها