عملکرد فوق‌العاده‌ی پردازنده‌ی جدید اپل با نام A10X در بنچمارک Geekbench

همان طور که می‌دانید، در سال 2017 باید انتظار سه نسخه‌ی مختلف از آیپد پروی شرکت اپل را داشته باشیم. قدرت بخش هر سه ورژن متفاوت آیپد پروها، پردازنده‌ی جدید کمپانی اپل، با نام A10X خواهد بود. بر اساس سنتی که اپل در سال‌های اخیر آن را دنبال می‌کند، چیپست قرار گرفته در آیپد، مدل تقویت شده‌ی پردازنده‌ی قرار گرفته در درون بدنه‌ی جدیدترین آیفون‌ها خواهد بود. حالا هم این شرکت همان روال را در پیش خواهد گرفت و عبارت X در نام این چیپست جدید، به نظر نشان‌دهنده‌ی همین موضوع است.

بیشتر بخوانید:

پس بنابراین باید شاهد استفاده‌ی اپل از پردازنده‌ی جدید A10X در آیپد پروهای آینده‌ی این شرکت باشیم. از همین حالا می‌دانیم که چیپست A10X قدرت پردازشی فوق‌العاده بالایی خواهد داشت. در آزمایش بنچمارک Geekbench، این پردازنده موفق شده است امتیاز 4236 را در بخش تک هسته و رکورد 6588 را در قسمت چند هسته‌ای به نام خود ثبت کند. این ارقام در مقابل امتیاز 3490 و 5580 چیپست اپل A10 Fusion به ترتیب در بخش تک هسته‌ای و چند هسته‌ای قرار می‌گیرند. پردازنده‌ی اپل A10 Fusion در آیفون 7 و 7 پلاس قرار گرفته است. چیپست اپل A9X که در اپل آیپد پرو و مدل اپل آیپد پروی 9.7 اینچی مورد استفاده قرار گرفته بود، امتیاز 3010 در بخش تک هسته‌ای و 4990 را در بخش چند هسته‌ای، به دست آورده بود.

سه مدل جدید آیپد پرو که باید انتظار آن‌ها را در بهار پیش رو بکشیم، شامل یک مدل آپدیت شده از آیپد پروی اصلی و 12.9 اینچی، یک مدل جدید از آیپد پروی 9.7 اینچی که سایز بزرگ‌تر 10.1 اینچ را خواهد داشت و یک ورژن آیپد پروی مینی خواهد شد.

عملکرد عالی پردازنده‌ی اپل A10X در آزمایش بنچمارک Geekbench
عملکرد عالی پردازنده‌ی اپل A10X در آزمایش بنچمارک Geekbench
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها