اپل از فناوری مشابه بلوتوث برای انتقال صوت به AirPods استفاده می کند

همه ما می‌دانیم که اپل به دنبال حذف جک 3.5 از گوشی‌های خود است و امروز به صورت رسمی خواهیم دید که اپل برای انتقال صوت چه روشی را انتخاب کرده است. یکی از گزینه‌ها استفاده از هدفون با پورت لایتینگ است تا به این طریق بتوان صوت را با کیفیت بالاتری در اختیار کاربران قرار داد، اما گزینه دومی هم وجود دارد و آن استفاده از هدفون‌های بی سیم است.

پیش از این شایعاتی منتشر شده خبر از ارائه هدفونی بی‌سیم از سوی اپل با نام تجاری “AirPods” را می‌دادند، اما حالا با توجه به اسناد شرکت KGI ادعا می‌شود که AirPods برای ارتباط با دستگاه از تکنولوژی بلوتوث استفاده نمی‌کند. در حقیقت اپل از یک سیستم ارتباطی “بلوتوث مانند” استفاده خواهد کرد و به وسیله‌ی آن داده‌های صوتی را با مصرف کمتر انرژی منتقل خواهد کرد.

این ایده اپل و استفاده از روشی جز استانداردهای معمول عجیب به نظر می‌رسد چرا که اپل در گذشته تمام استاندارهای موجود را اجرا می‌کرده است. از سوی دیگر ممکن است اپل امکان استفاده از این تکنولوژی را برای ارتباط با بقیه لوازم نیز ارائه دهد.

airpods-rendersبا توجه به شایعات جدید و قوت گرفتن ایده AirPods، احتمالا فردا شاهد معرفی این هدفون باشیم. از سوی دیگر و با توجه به سابقه اپل، به نظر نمی‌رسد این هدفون در بسته بندی آیفون 7 وجود داشته باشد و باید آن را به صورت جداگانه خریداری کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها