مرکز تحقیقاتی اپل در چین تأسیس می‌شود

چین به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین و سودآورترین بازار‌های جهان است و اپل به خوبی این قضیه را درک کرده است. جمعیت بالای این کشور آسیایی در کنار پتانسیل بالای علاقه‌مندی مردم چین به تکنولوژی موجب شده است تا بازار چین به عنوان یکی از حساس‌ترین مناطق تجاری جهان تلقی شود. طی سال‌های گذشته ما شاهد آن بودیم که این شرکت به طور پیوسته حضور خود را در بین مردم این کشور افزایش داده است و در همین راستا گزارش جدیدی نیز به انتشار رسیده که عنوان می‌کند اپل قصد دارد سرمایه گذاری خود در این کشور را بیش از پیش افزایش دهد. اپل قصد دارد برای نخستین بار در منطقه آسیا و اقیانوسیه یک مرکز تحقیقاتی و پژوهشی را احداث کند.

این موضوعی است که حتی «تیم کوک» مدیرعامل اپل نیز آن را در دومین تور سفر به چین خودش چهار ماه گذشته عنوان کرده بود. این نشان می‌دهد که بازار چین به چه میزان برای شرکت اپل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و آن‌ها چگونه تلاش می‌کنند تا بتوانند حضور پررنگ‌تری را در بازار این کشور پرجمعیت آسیایی به نمایش بگذارند.

شبکه دولتی چین شب گذشته در گزارشی عنوان کرد که تیم کوک در دستوری تازه به یکی از معاونین خود در چین به نام «ژانگ گاولی» اعلام کرده که آن‌ها تا پایان سال جاری می‌بایست مرکز تحقیق و توسعه‌ای را در خاک چین بنا کنند. به دنبال تأیید این خبر، رگلاتوری صنعت و فناوری کشور چین نیز عنوان کرده است که تیم کوک امیدوار است در سال جاری نخستین مرکز تحقیق و توسعه آسیایی اپل در خاک کشور چین احداث شود.

یکی دیگر از تحرکات پر هزینه‌ی اپل که اخیراً در کشور چین اتفاق افتاده، منعقد کردن قرار داد خدماتی به ارزش 1 میلیارد دلار بوده است که به اعتقاد تحلیلگران این حرکت از سوی اپل برای دلجویی از پکنی‌ها بوده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.