آی پینز

ورود اپل به حوزه فروش انرژی

اپل قصد دارد طی 25 سال 850 میلیون دلار برای تولید 130 مگاوات انرژی خورشیدی در سان فرانسیسکو سرمایه‎گذاری کند. با توجه به این برنامه بلند مدت اپل قادر خواهد بود به حوزه فروش انرژی نیز وارد شود. البته اپل تنها شرکتی نیست که به استفاده از انرژی‎های تجدیدپذیر علاقه نشان داده است. چندی قبل نیز گوگل، مایکروسافت و آمازون نیز اعلام کردند با احداث مزارع خورشیدی قصد دارند سهم خود را از تولید آلاینده‎ها و گرمایش کره زمین کاهش دهند.

اپل سال گذشته نیز توافقی را با شرکت First Solar به امضا رساند تا انرژی خورشیدی تولید شده توسط این شرکت در کالیفرنیا را بخرد. اپل هم‎چنین صاحب 20 مگاوات از انرژی خورشیدی تولید شده در نوادا و 50 مگاوات در پروژه Salt River در آریزونا است. با انتشار این خبر ارزش سهام اپل شاهد رشد 0.6 درصدی بود و به 105.86 دلار به ازای هر سهم رسید.

بزرگترین خریدار انرژی‎های تجدیدپذیر در ایالات متحده شرکت گوگل است. گوگل چند ماه پیش اعلام کرد که قصد دارد انرژی دیتاسنترهای اروپایی خود را از مزارع بادی واقع در نروژ و سوئد تامین کند. برنامه بلند مدت این شرکت تامین تمام انرژی خود از طریق انرژی‎های پاک است. ممکن است اپل در چند روز آینده حق فروش انرژی را بدست آورد. گوگل نیز در سال 2010 موفق شد تا مجوز فروش انرژی را تصاحب کند.

منبع Bloomberg
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد