اپل یک استارت‌اپ فعال در حوزه یادگیری ماشینی را 200 میلیون دلار خرید

اپل استارت اپی مستقر در سیاتل با نام “Turi” که با جمعی از متخصصان بر روی فناوری یادگیری ماشینی کار می‌کردند را به تسخیر خود در آورده است؛ به احتمال فراوان اپل در تلاش برای افزایش قابلیت‌های یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعی در محصولات خود است. تا به حال شرکت مرموز کوپرتینویی جزییات بیشتری در مورد کسب و کار آینده توری وهمین‌طور آینده آن ابراز نداشته و تنها یکی از سخن‌گویان شرکت صرفا یک پاسخ را به تمامی پرسش‌های مطرح شده داده است: “اپل همانند همیشه اقدام به خرید شرکت‌های فناوری کوچک‌تر می‌کند و این یک هدف کلی است و برنامه خاصی مطرح نیست”. با توجه به گزارش GeekWire، خرید این شرکت کوچک برای اپل هزینه‌ای 200 میلیون دلاری در بر داشته است.

هنوز معلوم نیست که اپل چه قصدی از خرید توری داشته است، اما یکی از منابع بلومبرگ می‌گوید: ” تکنولوژی یادگیری ماشینی این شرکت می‌تواند راه‌های جدیدی را برای ارتباط بهتر مردم با سیری هموار سازد”. دستیار صوتی اپل با هوش مصنوعی فعلی، هم اکنون می‌تواند آهنگ‌ها و برنامه‌های مناسب شما را توصیه کند یا هنگام تایپ کردن کلمات بعدی را پیش بینی یا از میان تصاویر مختلف، موضوع آنها را تشخیص دهد. بنابراین بهبود این موارد و ایجاد راه‌های ارتباطی دیگر می‌تواند در جذاب کردن بیشتر سیری کمک بیشتری کند.

این منبع همچنین خبر از تمایل اپل برای جذب بیشتر متخصصان هوش مصنوعی خبر داد. برخلاف شرکت تایتات تک که بسیار پنهانی کارهای خود را پیش می‌برد، توری ارتباط بهتری با سایر محققین هوش مصنوعی داشته و حتی در تیر ماه (جولای) یک کنفرانس با موضوعیت یادگیری ماشینی را برگزار کرده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.