اپل از مرز فروش یک میلیارد گوشی آیفون گذشت

زمانی که استیو جابز آیفون را در سان فرانسیسکو معرفی کرد، برای بسیاری تاریخ در 9 جولای سال 2007 تغییر کرد.بسیاری از مشتریان در نگاه اول عاشق این گوشی با وجود قیمت بالای آن می‌شدند. البته  مدل‌های اولیه آن در انتقال اتصال داده‌های شبکه EDGE ضعیف عمل می‌کرد. گرچه ضعف‌های بسیاری در آن موجود بود که در مدل‌های بعدی رفع شد. هنگام عرضه  گوشی‌های آیفون، صنعت گوشی‌ای هوشمند به‌کلی تغییر کرد. گرچه شرکت‌های سازنده گوشی مثل بلک بری تغییرات چندانی نداشتند، ولی شرکت‌های دیگری مثل سامسونگ آماده رقابت بودند.

اما دلایلی که باعث می‌شود این خاطرات را یادآوری کنیم، به خاطر حس نوستالژیک آن نیست، بلکه به خاطر جشنی است که اپل قرار است برای کارکنان شرکت خود در کوپرتینو ترتیب دهد. این جشن قرار است به خاطر فروش یک میلیارد گوشی، گرفته شود. بله اپل توانسته است حدود یک میلیارد از گوشی‌های آیفون خود را به فروش برساند و این تازه آغاز راه است.

آیفون در این سال‌ها کمی تغییر کرده است. در ابتدا نمونه اولیه آیفون صفحه‌نمایش 3.5 اینچی با رزولوشن 320 x 480 و دوربین 2 مگاپیکسلی داشت. حال گوشی‌های آیفون 6 اس با رزولوشن 750 در 1334 و ابعاد 4.7 اینچی و همچنین آیفون 6 اس پلاس با رزولوشن 1080 در 1920 و ابعاد 5.5  اینچی داریم. هردوی این دو گوشی دارای دوربین 12 مگاپیکسلی در پشت هستند. در طول این سال‌ها اپل فروشگاه اپ استور، دوربین جلو، تاچ آیدی و تاچ سه‌بعدی را نیز به گوشی‌های افزوده است.

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل:

آیفون به عنوان یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین محصولی که تغییرات زیادی را در تاریخ ایجاد کرد شناخته می‌شود. آیفون چیزی بیشتر از یک همراه ثابت است و به‌راستی به یکی از مهم‌ترین اجزای زندگی ما تبدیل‌شده است و به ما در انجام بسیار از وظایف خود در طول روز کمک می‌کند. اپل با گذر از مرز فروش یک میلیارد گوشی به نقطه عطفی بزرگی رسیده است. اپل هیچ‌وقت به دنبال ساخت بیشترین نبوده است بلکه همیشه به دنبال ساخت بهترین‌ها بود‌ه است تا تفاوت عمیقی ایجاد کند. از شما به خاطر اینکه کمک کردید تا جهان را هرروز تغییر دهیم، متشکرم.

با همه تغییراتی که در این سال‌ها در آیفون انجام‌شده است، هنوز منتظر عرضه نسل بعدی آن هستیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.