آی پینز

جدایی تسلا از از شرکت Mobileye به دلیل خطا در سامانه ناوبری خودکار

در ماه گذشته یکی از خودروهای تسلا سبب کشته شدن سرنشین خود شد، راننده این خودرو را بر حالت خودران قرار داده بود ولی با اشتباه این سیستم جان خود را از دست داد. در حال حاضر به نظر می‌رسد شرکت تسلا قصد جدایی از شرکت Mobileye، تولید کننده سیستم ناوبری خودکار خودروهایش را دارد. با توجه به گزارش recode، به نظر می‌رسد اینبار شرکت تسلا قصد دارد طراحی سیستم ناوبری خودکار خودروهایش را خود بر عهده بگیرد.

2016-07-06T042605Z_2_LYNXNPEC641T4_RTROPTP_3_TESLA-AUTOPILOT-DVD_originalبا توجه به گفته‌های رییس بخش فناوری شرکت Mobileye، آقای Amnon Shashua این شرکت همچنان بر روی بهبود عملکرد و توابع نرم‌افزاری سیستم ناوبری خودکار خودروهای فعلی تسلا کار خواهد کرد تا از بروز مجدد مشکلات پیش آمده جلوگیری کند. تمامی ارتقاءها بدون نیاز به تعویض یا نصب سخت‌افزار جدید خواهند بود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه خواهند شد.

او در این مورد گفت: “با این وجود و از دید ما، حرکت به سوی فناوری خودکار پیشرفته کاری مهم در جهت افزایش ایمنی است. گرچه با این حادثه شهرت و عملکرد شرکت Mobileye به خطر افتاده اما معتقدیم دست یابی به چنین هدفی نیازمند همکاری با سایر شرکت‌هاست، همانطور که ما در حال حاضر با شرکت‌های BMW و Intel نیز در حال همکاری هستیم، شرکت ما همچنان به دنبال فرصت‌های همکاری مشابه است.

628هنوز مشخص نیست که کدام شرکت از دیگری قصد جدایی را دارد اما به گفته جورج هاتز (George Hotz) مدیر عامل شرکت Comma.ai، طرف جدایی طلب شرکت تسلا است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد