فلای تودی

اپل تأیید کرد: آیفون 12 با تأخیر وارد بازار خواهد شد

در طی روزهای اخیر شایعات در مورد تأخیر خوردن آیفون‌های جدید اپل بسیار قوت گرفته بود و این شرکت امروز به صورت رسمی این موضوع را تأیید کرد. مدیر مالی ارشد اپل، آقای لوکا ماستری، با تأیید این خبر گفت: “ما هر سال فروش گوشی‌های آیفون جدید را از اواخر ماه سپتامبر آغاز می‌کردیم اما امسال به دلیل برخی مشکلات در تأمین موجودی، عرضه آیفون‌های جدید با چند هفته تأخیر انجام خواهد شد.”

آقای ماستری به دلیل تأخیر و محدودیت به وجود آمده در تأمین موجودی آیفون‌های امسال هیچ اشاره‌ای نکرده اما شایعات مربوط به آن از چند وقت پیش به گوش می‌رسیدند. اوایل ماه جاری بود که وال استریت ژورنال گزارش داد، تولید انبوه آیفون 12 با حدود یک ماه تأخیر شروع شده است. کوالکام هم اوایل هفته جاری خبر از به تعویق افتادن عرضه یک سری از گوشی‌های فایو جی پرچمدار در سطح جهانی خبر داده بود که می‌تواند اشاره به تأخیر در عرضه آیفون‌های فایو جی اپل داشته باشد.

تأخیر خوردن آیفون 12

اپل معمولاً هر سال در ماه سپتامبر گوشی‌های جدید خود را معرفی کرده و اواخر همان ماه هم آن‌ها را در دسترس خریداران قرار می‌دهد. اما با شرایطی که پیش آمده، امسال نباید منتظر ورود آیفون 12 در ماه سپتامبر باشیم، هر چند که مراسم معرفی ظاهراً بدون تأخیر برگزار خواهد شد.

البته این اولین بار نیست که اپل گوشی‌های خود را با تأخیر وارد بازار می‌کند. در سال 2017، آیفون 10 به همراه آیفون 8 و آیفون 8 پلاس ذر ماه سپتامبر معرفی شد اما به دلیل وجود مشکلات در روند تولید، در ماه نوامبر روانه فروشگاه‌ها شد. در سال 2018 هم آیفون 10 آر با وجود معرفی شدن در ماه سپتامبر، تا ماه اکتبر عرضه نشد که دلیل آن مشکلات پیش آمده در زمینه تولید نمایشگر LCD گوشی عنوان شد.

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها