اپل با آی او اس 11 پشتیبانی از اپ های 32 بیتی را خاتمه می‌دهد!

وقتی‌که امکان پشتیبانی 64 بیتی در iOS گنجانده شد، این عجیب نبود که اپل به‌آرامی برنامه‌سازان را به سمت برنامه‌های 64 بیتی سوق دهد. در حقیقت امسال نشانه‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل در حال قطع پشتیبانی برنامه‌های 32 بیتی است، اما اکنون گزارش جدیدی ادعا می‌کند که با آی او اس 11، اپل این پشتیبانی را کاملاً خاتمه خواهد داد!

این بر اساس توئیت های متوالی استیو اسمیت برنامه‌نویسی است که ادعا می‌کند شنیده است که iOS 11 به‌هیچ‌وجه از اپ های 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد.

این بدین معنی است که اگر برنامه‌سازان برنامه‌هایشان را 64 بیتی نکنند، برنامه‌های آن‌ها بر روی iOS غیرقابل استفاده خواهد شد. اپل اخطارهایی منتشر می‌کرد که در آن‌ها نوشته بود:

“این اپ با نسخه‌های آینده‌ی iOS کار نخواهد کرد. سازنده‌ی این اپ لازم است آن را برای تطبیق‌پذیری به‌روزرسانی کند.”

ماه گذشته، شرکت تحلیلگر Sensor Tower اظهار کرد که حرکت اپل به سمت 64 بیت ممکن است باعث بلااستفاده شدن حدود 200,000 اپ شود. بااین‌حال ما فکر می‌کنیم که این پیشرفت طبیعی هر چیزی است و ما باید انتظار آن را در بیشتر موارد داشته باشیم. بیشتر اپ های بزرگ تا الآن به‌روزرسانی شده‌اند. احتمالاً اپ های قدیمی و اپ های رها یا فراموش‌شده هستند که از این اتفاق متأثر می‌شوند، اما درهرصورت خوشبختانه برنامه‌نویسانی که باید برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنند این کار را خواهند کرد.

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها