اپل به زودی اثر انگشت کاربران را در اختیارشان قرار می‌دهد[شایعه]

اینطور که پیداست، این امکان بسیار زیاد وجود دارد که اپل اثر انگشت کاربران را که توسط سنسور اثر انگشت آی‌دیوایس‌ها گرفته شده را در اختیارشان قرار دهد. البته اثبات این قضیه مستلزم زمان خواهد بود و حداقل به این زودی اتفاق نخواهد افتاد.

بر اساس شایعات درج شده در وبسایت دیجیتال ترندز، این کمپانی قصد دارد تا اثر انگشت شما و یا احتمالاً اشخاص خانوادتان را که به وسیله سنسور اثر انگشت به کار رفته در آیفون 6 و 6اس از شما تهیه نموده است، در فضای ابری iCloud شما ذخیره و قابل دانلود نماید.

برای نخستین بار که اپل بحث سنسور اثر انگشت را مطرح نمود، عنوان داشت که این کمپانی به دلیل مسائل امنیتی، قصد ذخیره اثر انگشت کاربران در سرورهای خود را نخواهد داشت اما در عوض تاچ آیدی به سادگی، با علائمی ریاضی و بیومتریک می‌تواند این اثر انگشت را در آیفون کاربرش ذخیره نماید.
بر همین اساس این کمپانی عنوان داشته است که این اثر انگشت به صورت کدگذاری و آفلاین بر روی دستگاه شخص فقط می‌باشد و اپل به دلیل برخی مسائل امنیتی به هیچ عنوان اثر انگشت کاربران را در سرور‌های اختصاصی‌اش مانند فضای ابری iCloud و یا هیچ جای دیگری ذخیره نکرده است.

اما با پیشرفته شدن تاچ آیدی اپل، باید دید که آیا این کمپانی تغییراتی در سیاست خود اعمال می‌کند و آیا امکان در اختیار قرار دادن اثر انگشت کاربران در آینده ای نزدیک وجود خواهد داشت یا خیر؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع digitaltrends
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.