فلای تودی

هک آیفون با ابزار IP-Box در کمتر از 17 ساعت!

امنیت گوشی‌های هوشمند یک موضوعی است که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. این در حالی است که روز به روز به تعداد میلیون‌ها کاربر گوشی‌های هوشمند افزوده می‌شود و این کاربران اطلاعاتی اعم از ایمیل‌ها، پیام‌ها، عکس‌ها، بانک‌های اطلاعاتی، اطلاعات بانکی و غیره را در تلفن‌های خود با اعتمادی که به این تکنولوژی دارند، نگهداری می‌کنند.

تا به حال داستان‌های مختلفی از سرقت تلفن‌ها به همراه اطلاعات آنها شنیده ایم. اما در تازه ترین آنها داستانی متفاوت از سرقت و هک آیفون را می‌شنویم.

به گزارش وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، اخیراً دستگاهی به نام IP-Box با قیمت چیزی حدود 100 الی 200 دلار در اختیار سوء استفاده کنندگان قرار گرفته است که به کمک آن قادر خواهند بود در کمتر از 17 ساعت، اقدام به هک آیفون و ورود به تلفن شما بدون نیاز به رمز عبور نمایند. این باعث می‌شود که به سادگی دستگاه آیفون کرک شود به خصوص اگر این افراد از یک کد 6 رقمی امنیتی برای ورود به آیفون خود استفاده نکرده باشند. همانطور که می‌دانید، قابلیت کد 6 رقمی امنیتی آیفون، این امکان را به تلفن همراه شما می‌دهد تا در صورتی که به صورت 10 بار متوالی، فرد سارق رمز عبور شما را اشتباه وارد کند، کلیه اطلاعات شما پاک خواهند شد.این وزارت با اعلام درخواست رسمی از اپل، به دنبال راهی برای خنثی کردن کارایی ابزار IP-Box می‌باشد.(لازم به ذکر است که این دستگاه در حال حاضر تنها قدرت هک رمزهای 4 رقمی را دارا می باشد)
بنابر این در این مورد تنها حسگر امنیتی اثر انگشت است که میتواند از هک آیفون شما جلوگیری نماید.

نتیجه اخلاقی این خبر برای مصرف کنندگان آن است که باید تمامی دارندگان تلفن‌های هوشمند(حتی تلفن‌های دارای حسگر اثر انگشت)، از بهترین شیو‌ه‌های ممکن برای حفاظت تلفن خود استفاده نمایند. البته نباید از این قضیه قافل شد که اسکنر اثر انگشت یک شروعی عالی برای بهبود وضعیت امنیت تلفن‌های هوشمند می‌باشند.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد