انتشار طرح اولیه از آیفون تاشوی اپل؛ دو نمایشگر مجزا با لولای میانی

در حالی که شرکت‌هایی مانند سامسونگ و هواوی امسال از دومین نسل گوشی‌های انعطاف‌پذیر جدید رونمایی خواهند کرد، اپل هنوز آیفون تاشو خود را معرفی نکرده است. البته این کمپانی آمریکایی بیکار هم ننشسته و به نظر می‌رسد در تلاش است تا طراحی خاص خود را در این زمینه ارائه دهد.

امروز تصویری از نمونه اولیه آیفون تاشوی اپل به بیرون درز کرده که حکایت از تلاش‌های شرکت در ساخت چنین محصولی دارد. اگرچه این گوشی هوشمند به صورت تاشو طراحی شده، اما فاقد صفحه نمایش منعطف است. در واقع به جای استفاده از چنین نمایشگری، اپل دو صفحه نمایش جداگانه را توسط لولا به یکدیگر متصل کرده است.

جان پروسر (Jon Prosser)، که این تصویر را به اشتراک گذاشته، می‌گوید با وجود اینکه دو صفحه نمایش مجزا در این محصول به کار گرفته شده‌اند، اما طراحی آن به گونه‌ای است که هنگام باز کردن گوشی با یک صفحه نمایش تقریباً یکپارچه مواجه خواهیم بود. وی همچنین اضافه می‌کند که این گوشی دارای چارچوبی از جنس استیل ضد زنگ مانند آنچه که در آیفون 11 کنونی دیده‌ایم، خواهد بود و هیچگونه بریدگی و حفره‌ای در نمایشگر آن وجود نخواهد داشت. البته یک حاشیه جزئی در صفحه نمایش بیرونی گوشی تعبیه خواهد شد که محلی برای قرارگیری سنسور فیس آی دی (Face ID) است.

سرفیس نئو و سرفیس دوئو
سرفیس نئو و سرفیس دوئو

در واقع طراحی آیفون تاشوی اپل بیش از آنکه به محصولاتی مانند گلکسی فولد شباهت داشته باشد، شبیه گوشی‌های سرفیس نئو و سرفیس دوئو مایکروسافت است که از دو صفحه نمایش مجزا به همراه یک لولا استفاده می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل این طرح اولیه را به محصولی نهایی تبدیل و وارد بازار خواهد کرد یا نه. البته حتی اگر چنین محصولی به مرحله تولید هم برسد به این زودی‌ها نمی‌توان منتظر عرضه آن بود. احتمالاً اپل پیش از اینکه بخواهد گوشی تاشوی خود را وارد بازار کند، تمرکز خود را بر روی آیفون فایو جی معطوف خواهد کرد.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.