افزایش درآمد تیم کوک و سایر مدیران ارشد اپل در پی موفقیت‌های اخیر این شرکت

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک و سایر مدیران ارشد این کمپانی، پس از آنکه شرکت توانست به اهداف مالی خود در سال مالی 2017 دست پیدا کند، شاهد رشد خوبی در درآمد و پاداش خود بوده‌اند. بر اساس این اطلاعات که از سوی یک شرکت رسمی مرتبط با کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده منتشر شده، آقای تیم کوک در مجموع 12.8 میلیون دلار در سال 2017 درآمد داشته که نسبت به 8.75 میلیون دلار سال گذشته، رشدی 47 درصدی داشته است.

موفقیت‌های اپل در سال 2017 بیش از هر چیز مدیون سری گوشی‌های آیفون و به خصوص آیفون 7 بوده و گوشی‌های هوشمند این شرکت همچنان سودآورترین محصولات آن‌ به حساب می‌آید. از دیگر محصولاتی که توانسته‌اند سود خوبی را عاید اپل و مدیران این شرکت نمایند می‌توان به آیپد پروهای قدرتمند و البته گران اشاره کرد. سرویس‌های در حال رشد اپل مانند سرویس Apple Music، Apple Pay و iTunes از دیگر منابع اصلی کسب درآمد این غول فناوری بوده‌اند.

تیم کوک
تیم کوک؛ مدیرعامل شرکت اپل

در سال مالی 2017، اپل موفق شده رکورد درآمد 229.2 میلیارد دلاری را ثبت کند و فراتر از چشم انداز 225.2 میلیارد دلاری این شرکت برای سال جاری بوده است. سود عملیاتی شرکت نیز در سال 2017 به 61.3 میلیارد دلار رسیده که پیشرفت چشمگیری نسبت به 57.9 میلیارد دلار سال گذشته محسوب می‌شود.

نکته جالب توجه اینکه موفقیت‌های اخیر اپل پس از آن بوده که این شرکت در سال 2016 با مشکلاتی مواجه شده بود و وضعیت چندان خوبی نداشت. در سال 2016 درآمد تیم کوک، 15 درصد افت داشت و این افت به خاطر عدم دستیابی اپل به اهداف از پیش تعیین شده، سرعت فروش پایین گوشی‌های آیفون و از دست دادن سهم بزرگی از بازار چین، بوده است.

در انتها بد نیست اشاره کنیم که تیم کوک علاوه بر درآمدی که به وی اختصاص یافته، حدود 2.9 میلیون واحد از سهام شرکت اپل را نیز در اختیار دارد که با احتساب قیمت کنونی آن، ارزشی بالغ بر 500 میلیون دلار دارد.

لینک کوتاه http://bit.ly/2prm1uC
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط