کالبد شکافی هوم‌پاد اپل؛ قابل تعمیر نیست!

اسپیکرها فقط یک کاربرد دارند و آن هم پخش صدا است. به همین دلیل، آن‌ها به سادگی دیگر وسایل ما دچار مشکل نمی‌شوند. به طور مثال، گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها، کاربردهای زیادی دارند، همانند وب‌گردی، ویرایش عکس، بازی کردن، صحبت کردن با تلفن و … . به همین دلیل، این وسایل خیلی بیشتر خراب می‌شوند.
با این حال، اسپیکرها هم بعضی وقت‌ها خراب می‌شوند. اما هوم‌پاد اپل چطور؟ آیا قابل تعمیر است؟ وب‌سایت iFixit هوم‌پاد اپل را باز کرده است و متاسفانه به نظر می‌رسد که این‌طور نباشد، و اگر هم قابل تعمیر باشد، فقط باید به نمایندگی‌های رسمی خدمات اپل فرستاده شوند.

کالبد شکافی هوم‌پاد اپل؛ قابل تعمیر نیست!
بر اساس این تجزیه و تحلیل، به نظر می‌رسد که سعی در باز کردن پوشش خارجی هم پاد، آن را خراب می‌کند. آن‌ها حتی مجبور شدند که از یک اره برای باز کردن هوم‌پاد استفاده کنند که این مسأله باعث شد امتیاز تعمیرپذیری هوم‌پاد ۱ از ۱۰ شوند.
هرچند لازم نیست که همه چیز قابل تعمیر باشد، اما با وجود قابلیت‌های زیاد هوم‌پاد و احتمال خراب شدن بیشتر آن، ممکن است هرچند وقت یک بار، تعمیر آن لازم باشد. اپل هم با اعلام این‌که تعمیر خارج از گارانتی ۲۷۹ دلار خرج دارد، نمک بر زخم کاربران هوم‌پاد پاشیده است!

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.