آیفون 9 به دکمه هوم مجهز خواهد بود اما خبری از تاچ آی دی نیست!

آخرین باری که اپل از دکمه فیزیکی هوم در گوشی‌های آیفون استفاده کرد، سپتامبر سال 2017 و در گوشی آیفون 8 بود. از آن زمان تاکنون، این شرکت از سبک طراحی تمام صفحه با بریدگی عریض در بالای نمایشگر استفاده کرده است، اما ظاهراً‌ دکمه فیزیکی هوم قرار است در سال جاری میلادی دوباره به گوشی‌های آیفون برگردد! در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند اپل در مارس 2020 یک گوشی جدید را با دکمه فیزیکی هوم روانه بازار خواهد کرد و این گوشی هم چیزی نیست جز آیفون 9. البته گزارش‌ها در این باره تا حدودی ضد و نقیض هستند و به عنوان مثال گفته شده که اپل در آیفون 9 از فناوری فبس آی دی به جای تاچ آی دی استفاده خواهد کرد. همان طور که می‌دانید تاچ آی دی معمولاً‌ در دکمه هوم گوشی‌های آیفون تعبیه می‌شد و معلوم نیست در صورت وجود دکمه فیزیکی هوم چرا باید این فناوری حذف شده و جای خود را به فیس آی بدهد.

دکمه هوم آیفون 8

امروز هم در ادامه گزارش‌های منتشر شده، یکی از افشاگران معروف به نام ایوان بلاس (Evan Blass) بار دیگر تأیید کرده که گوشی آیفون 9 در بهار سال 2020 و با دکمه فیزیکی هوم روانه بازار خواهد شد.

تصاویر رندر شده آیفون 9 اوایل ماه جاری در فضای اینترنت منتشر شدند و از طراحی ظاهری این گوشی پرده برداشتند. شباهت این تصاویر به آیفون 8 غیرقابل انکار است و شایعات نیز حاکی از آن هستند که دو گوشی از لحاظ ظاهری کاملا‌ً‌ یکسان بوده و تنها قطعات داخلی بهبود و ارتقاء پیدا کرده‌اند. به احتمال زیاد طی هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد آیفون 9 (یا هر نام دیگری که اپل برای این گوشی انتخاب کرده)، ارائه خواهد شد، پس پیشنهاد می‌کنیم با بخش اخبار دیجی رو همراه باشید.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.