اپل پی به صورت رسمی در چین راه اندازی شد

اپل پی در چین

کمپانی اپل امروز سرویس پرداخت موبایلی خودش ” اپل پی ” را در کشور چین به صورت رسمی راه اندازی کرد. کشور چین پنجمین کشوری است که اپل پی به صورت رسمی در آن راه اندازی می‌گردد.

چین به عنوان بزرگترین بازار تلفن‌های هوشمند در جهان همواره دومین منبع عظیم درآمدی اپل نیز لقب گرفته است. به گزارش مرکز اطلاعات اینترنتی چین عنوان کرده است که تا پایان سال 2015 میلادی، بیش از 358 میلیون نفر در چین از تلفن‌ همراه خود جهت خرید کالاها و خدمات استفاده نموده اند.

Jennifer Bailey رئیس اجرایی سرویس اپل پی در روز راه اندازی سرویس پرداخت موبایلی اپل در چین می‌گوید:

” ما معتقدیم با توجه به پتانسیل‌های موجود در این کشور، به زودی چین قادر خواهد بود تا به عنوان بزگترین بازار اپل پی تبدیل شود.”

اما خیلی از خرده فروشان چینی چنین اعتقادی را ندارند. این افراد معتقد اند که با اشباع صد درصدی سیستم‌های پرداخت درون کشور چین، جای برای پرداخت از طریق اپل پی نخواهد بود. در حال حاضر هرکسی در این کشور بر روی تلفن همراه خود یک گزینه پرداخت دارد و شاید تنها علاقه مندان به اپل باشند که قصد استفاده از این سرویس را داشته باشند.

با توجه به شمار زیاد کاربران اپل در چین، این کمپانی آمریکایی که اسمبل دستگاه‌های آیفون خود را نیز در این کشور انجام می‌دهد همواره به دنبال راهکاری بوده است تا بتواند بدون هیچگونه دردسری اقدام به پرداخت هزینه ها به واسطه تلفن هوشمند خود نمود. همینک کاربران آیفونی در چین قادر خواهند بود به واسطه سرویس پرداخت اپل پی در سراسر این کشور اقدام به پرداخت هزینه هایشان نمایند.

استفاده از این سرویس بسیار آسان خواهد بود. تنها کافیست تا آیفون خودتان را بر روی یک درگاه مخصوص مجهز به NFC قرار داده و سپس انگشت خود را بر روی سنسور اثر انگشت تلفن خود قرار دهید. این فرآیند بدون دخالت هیچگونه نرم افزاری و تنها با همین امر، پرداخت را انجام خواهد داد.