شیارهای گوشی‌های اپل احتمالا در 2019 حذف می‎‌شوند

به نظر می‌رسد که اپل در اقدامی پیش‌بینی نشده قصد حذف کردن شیار یا همان Notch گوشی‌های خود را در آیفون‌های سال 2019 داشته باشد. این تصمیم بی شک به مذاق گوشی‌های اندرویدی که همین امسال تصمیم گرفته‌اند از این طراحی اپل در گوشی‌های خود استفاده کنند خوش نخواهد آمد. فیل شیلر، چند وقت پیش در مصاحبه‌ای گفته بود که اپل به این شیار علاقه‌ی زیادی دارد؛ چون راهی مناسب برای جای دادن دوربین TrueDepth است که انیموجی و تشخیص چهره را ممکن می‌سازد. او بیم داشت که اپل توانسته است قسمت‌هایی که فیس آی دی را ممکن می‌سازند به کوچک‌ترین اندازه‌ی خود در آورد و آن‌ها را در این قسمت از حاشیه‌ی گوشی جای دهد، هرچند ممکن است به نظر رسد که این کار از روی اجبار انجام شده است.

دو بخش مهمی که در شیار قرار گرفته‌اند، رومئو و ژولیت نام گرفته‌اند؛ زیرا باید هر دو در کنار هم قرار گیرند تا سیستم کار کند! رومئو بیش از 30هزار پرتو روی صورت شما ساطع می‌کند و ژولیت هم دوربین اینفراردی است که تشخیص عمق را با دریافت این پرتو‌ها انجام می‌دهد. اپل به قدری از این طراحی راضی بود که 390 میلیون دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرد و به شرکت Finisar پرداخت کرد تا کیت تشخیص چهره به بهینه‌ترین حالت خود برسد.

ظاهرا این سرمایه‌گذاری جواب داده‌ است و اپل قصد دارد که شیار را به طور کامل حذف کند و اگر Finisar و دیگر طراحان بتوانند این تجهیزات را به کوچک‌ترین حالت خود برسانند، اپل می‌خواهد که نسبت صفحه به بدنه را از حالت فعلی هم کمتر کند و شیاری که در حال حاضر وجود دارد را حذف کند.

تلفن‌های همراه زیادی از طراحی اپل بهره برده اند که ذن فون 5 احتمالا جذاب ترین آن هاست

گروهی از فعالان در صنعت ساخت صفحه‌های OLED در کره گفته اند که اپل تصمیم دارد این طراحی را تغییر دهد، و در حال صحبت با آن‌ها راجع به بخش‌های مرتبط و فناوری لازم است. در حالی که این صحبت‌ها هنوز در مراحل اولیه‌ی خود به سر می‌برند و چیزی راجع به اندازه‌ی صفحه و رزولوشن‌ این گوشی‌ها مشخص نیست، اپل چندین ثبت اختراع داشته‌ است که با هرکدام از آن‌ها می‌تواند به نحوی این شیار را حذف کند. مثلا، این طراحی می‌تواند به شکل یک حفره در داخل صفحه باشد، و یا ماتریسی در داخل گوشی می‌تواند موجود باشد که اشعه‌ها را از بین پیکسل‌ها به بیرون بفرستد. این مورد به شکل حفره‌های میکروسکوپی در صفحه‌ نمایش وجود دارد که برای انسان تقریبا نامرئی هستند و ظاهرا روی کیفیت صفحه تاثیری نمی‌گذارند.

با این وجود، در 2018، سه گوشی دارای شیار y اپل خواهند بود: آیفون 9 ارزان‌تر با صفحه‌ی LCD، آیفون ایکس اس و آیفون ایکس پلاس با صفحه‌های OLED. با این وجود، سال آینده‌ی میلادی، انتظار می رود که این شیارها کوچک‌تر یا حذف شوند تا قاب گوشی یک‌دست شود، حتی اسکنر اثر انگشت داخل صفحه وجود داشته باشد و در نهایت یک گوشی تمام صفحه واقعی داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها