فلای تودی

۹۵ درصد سود صنعت گوشی‌های هوشمند در اختیار اپل

براساس گزارشی از Canaccord Genuity، اپل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ در حدود ۹۴ درصد از سود صنعت گوشی های هوشمند را از آن خود کرده است. این یک رکورد جید برای اهالی کوپرتینیو محسوب می شود چرا که در همین بازه زمانی در سال گذشته، ۸۵ درصد از سود صنعت اسمارت فون ها متعلق به این کمپانی بوده است.

سود ۹۴ درصدی جایی جالب می شود که بدانید اپل در حال حاضر تنها ۱۵ درصد از بازار اسمارت فون ها را در اختیار خود دارد. این بدان معنی است که ۸۵ درصد از بازار دست دیگر کمپانی های گوشی ساز می باشد اما آنها فقط ۶ درصد از سود را برداشت می کنند!

اپل همیشه گوشی های پرچمدار و با قیمت بالا به فروش رسانده است. در سال ۲۰۱۴ میانگین قیمت آیفون  ۶۲۰ دلار بود، اما این رقم در سه ماهه سال ۲۰۱۵ با افزایش ۳۷ درصدی به ۶۷۰ دلار افزایش پیدا کرد.
سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده اسمارت فون های جهان، میانگین قیمت گوشی هایش تنها ۱۸۰ دلار است. برهمین اساس این کمپانی باید گوشی های بیشتری به فروش برساند تا بتواند به سود اپل نزدیک شود. براساس همین گزارش که توسط Canaccord Genuity منتشر شده، سامسونگ با سهم ۳۱٫۹ درصدی از بازار و در همین بازه زمانی، ۱۱ درصد از سود فروش گوشی‌های هوشمند را از آن خود کرده است. این آمار نشان می دهد سهم سامسونگ نسبت به سال های گذشته به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است چرا که این کمپانی در سال ۲۰۱۳ در حدود ۴۲ درصد از سود فروش گوشی های هوشمند جهان را در اختیار خود داشته است. با این حال بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند سامسونگ ۲۲ درصد از سود فروش را در اختیار خود دارد و آمار اعلام شده از طرف Canaccord Genuity آنچنان که باید دقیق نیست.

95 درصد سود صنعت گوشی‌های هوشمند در اختیار اپل
95 درصد سود صنعت گوشی‌های هوشمند در اختیار اپل

چند درصد از سود باقی مانده نیز به دیگر کمپانی ها از جمله مایکروسافت، بلک بری، لنوو، سونی، ال جی و اچ تی سی می رسد که هر کدام قسمتی از این سود را از آن خود کرده اند. اما این عدد بسیار عجیب است و به نظر می رسد در تحیل ها سود اپل بیش از مقدار واقعی محاسبه شده است چرا که با جمع سود سامسونگ و اپل چیزی برای چند ده کمپانی گوشی ساز باقی نمی ماند!

نظر شما چیست؟

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد