اپل یک شبکه اجتماعی ارسال ویدیو نظیر اسنپ‌چت می‌سازد

ظاهراً اپل بار دیگر قصد دارد تا به جمع دارندگان شبکه‌های اجتماعی باز گردد اما این بار شبکه اجتماعی اپل در خصوص موسیقی نخواهد بود! در واقع این شبکه اجتماعی یک اپلیکیشن توسعه ویدیویی (اشتراک گذاری و ویرایش فایل‌های ویدیویی) برای آیفون و آیپد خواهد بود.

به گزارش بلومبرگ، اپل پس از مشاهده موفقیت‌های فیسبوک و اسنپ‌چت طی سال‌های اخیر قصد دارد تا همراه با محصولات موبایلی خود شبکه اجتماعی را نیز  ارائه کند. این گزارش با عنوان «آشنایی مردم با استراتژی اپل» در وب‌سایت بلومبرگ منتشر شده است. از آن جایی که تجارت سخت افزاری اپل با کاهش روبه رو شده است، تیم کوک مدیرعامل اپل استفاده از سرویس‌های مختلف را هدف قرار داده و به دنبال راهی برای درآمدزایی هر چه بیشتر این کمپانی است.

قضیه از این قرار است که اپل گذشته‌ی خوبی را با سرویس‌های شبکه اجتماعی تجربه نکرده است. آن‌ها شبکه اجتماعی iTunes را داشتند که با شکست مواجه شد تا مجبور باشند اپل موزیک را کاملاً محدود و عاری از ویژگی‌های یک شبکه اجتماعی راه اندازی کنند.

اسنپ‌چت روزانه بیش از 150 میلیون کاربر فعال دارد که هر کدام به طور متوسط 30 دقیقه  در این اپلیکیشن به سر می‌برند. بنابراین اپل با توسعه یک اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیویی می‌تواند به کاربران خود اجازه ضبط ویدیو، اعمال فیلتر و نقاشی بر روی آن و اشتراک گذاری اثر خلق شده بین دوستان و فالوورهای آن‌ها نظیر توییتر می‌تواند گام جدی را در این زمینه بردارد. اپلیکیشنی که قادر باشید به لطف رابط کاربری خوب و روان آن تنها توسط یک دست مورد استفاده قرار دهید و ویدیوهای خود را پس از ویرایش تا سقف 60 ثانیه در پروفایل خود آپلود کنید.

در حال حاضر به نظر می‌رسد این اپلیکیشن ابعاد تصویر مربعی شکل نظیر اینستاگرام را به کاربرانش ارائه خواهد داد. اپل امیدوار است این اپلیکیشن که توسط تیم‌های سازنده Final Cut Pro و iMovie توسعه یافته، بتواند جوانان فعال بر روی شبکه‌های اسنپ‌چت و اینستاگرام را جذب خود کند. این شرکت در همین راستا اخیراً مدیرعامل یکی از شرکت‌های تولیدات ویدیویی مستقر در نیویورک را نیز به استخدام خود درآورده است تا در رأس این پروژه قرار گیرد.

در این گزارش هیچ اشاره‌ای به نام این اپلیکیشن نشده است اما گفته می‌شود اپل آن را تا سال 2017 عرضه خواهد کرد.

منبع pocket-lint
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد