اپل اجازه‌ی دانلود تمام اطلاعات خصوصی‌تان را می‌دهد!

اگر دوست دارید بدانید اپل در این مدت چه اطلاعاتی از شما ذخیره کرده است، می‌توانید از پرتال تازه راه افتاده‌ی حفظ حریم خصوصی اپل استفاده کنید. این کمپانی اخیرا وب سایت جدید دیتا و حریم خصوصی به راه انداخته که به کاربران اجازه می‌دهد تمام اطلاعاتی که اپل در تمام این مدت از اپل آی‌دی، فعالیت‌ها در اپل استور، اپل‌ کر هیستوری، عکس‌ها، ویدیو‌ها و اسناد ذخیره شده بر روی آی کلود جمع آوری کرده است را دانلود کنند.

وقتی کاربران در این وبسایت درخواست دریافت اطلاعات‌شان را ثبت کردند، اپل اعتبارات شما را تایید می‌کند تا مطمئن شود که این درخواست توسط صاحب اکانت داده شده است. پس از تایید، اپل تمام اطلاعات مربوط به شما را بازیابی می‌کند. اطلاعات بازیابی شده به صفحه‌ی اکانت اپل آی‌دی‌تان پست شده و شما از آن مطلع خواهید شد.

کاربران بایستی اطلاعات را ظرف 14 روز دانلود کنند، چرا که پس از آن این اطلاعات برداشته شده و برای دریافت آن دوباره باید درخواست جدیدی بدهید.

با این حال این امکان در حال حاضر تنها در اختیار کاربران اتحادیه‌ی اروپاست، اما اپل برنامه دارد که در ماه‌های آینده این امکان را در دسترس کاربران کل دنیا قرار دهد.

این حرکت ناگهانی در نتیجه‌ی مقررات حفاظت کلی از دیتای اتحادیه‌ی اروپا که قرار است از 25 می 2018 اجرا شود. بر مبنای این قوانین، در نحوه‌ی مدیریت اطلاعات کاربران توسط کمپانی‌ها تغییراتی ایجاد خواهد شد.

اپل در پستی در وب سایتش جزئیات دانلود دیتا از پرتال حریم خصوصی، اطلاعاتی که می‌توانید دانلود کنید و پاسخ سوالات احتمالی کاربران را توضیح داده‌است.

به علاوه، کاربران سراسر دنیا این امکان را دارند که اطلاعات‌شان را به طور دائمی حذف کنند. حذف دائمی اطلاعات تا 7 روز به طول خواهید انجامید و دیگر این اطلاعات به هیچ وجه قابل بازیابی نخواهد بود.

منبع fossbytes
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar