«آیفون 9» 5.85 اینچی و «آیفون 9 پلاس» 6.46 اینچی سال آینده عرضه خواهد شد

از آنجا که سامسونگ هنوز هم به عنوان بزرگترین تولید کننده نمایشگرهای OLED گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان به شمار می‌رود، هیچ جای تعجبی نیست که نخستین شایعات در مورد اندازه صفحه نمایش آیفون 9 و آیفون 9 پلاس، از طریق منابع کره‌ای منتشر شود. این طور که گفته شده، اپل قصد دارد سال آینده میلادی دو گوشی جدید را روانه بازار کند که یکی از آن‌ها دارای صفحه نمایشی 5.85 اینچی از نوع OLED بوده (همان اندازه شایعه شده برای آیفون 8) و گوشی دیگر نیز صفحه نمایشی بزرگ‌تر و در اندازه 6.46 اینچ خواهد داشت.

با توجه به روند طراحی بدون حاشیه گوشی‌های پرچمدار کنونی، انتظار داریم آیفون 9 پلاس با وجود صفحه نمایش بزرگی که دارد، در واقع بدنه‌ای در ابعاد آیفون 7 پلاس داشته و یا حتی کوچک‌تر از آن باشد. توضیح منطقی‌تر این است که اپل سال آینده نیز مطابق معمول، دو آیفون با اندازه‌های متفاوت را در اختیار خریداران قرار خواهد، که یکی از آن‌ها در حقیقت نسخه ارتقاء یافته‌ای از آیفون 8 بوده و مدل دیگر نیز دارای طراحی لبه به لبه مشابه، اما در اندازه‌ای بزرگ‌تر خواهد بود.

آیفون 8

این اطلاعات کاملاً مطابق با شایعاتی است که ادعا داشتند اپل یک سال زودتر از برنامه در نظر گرفته شده برای سال 2019، به سمت استفاده از نمایشگرهای OLED رفته است و بنابراین سال آینده سه آیفون OLED برای انتخاب وجود خواهد داشت: آیفون 8 (که در واقع یک مدل آزمایشی است)، آیفون 9 و آیفون 9 پلاس. ظاهراً با توجه به تمایل بیشتر کاربران به استفاده از گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ، اپل نیز طرح‌های خود برای عرضه آیفون 5.28 اینچی OLED در سال آینده میلادی را متوقف کرده است. منابع خبری می‌گویند که اپل همکاری خود با سامسونگ و دیگر تأمین کنندگان قطعات را برای آیفون‌ها سال آینده، زودتر از موعد آغاز کرده و این شرکت ممکن است تا 170 میلیون پانل OLED را برای آیفون‌هایی که در پاییز 2018 عرضه خواهند شد، سفارش دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها