به‌روزرسانی آی او اس 12.4.4 برای گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی اپل منتشر شد

اپل به‌روزرسانی آی او اس 12.4.4 را برای گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی خود عرضه کرد. این گوشی‌ها که به علت قدیمی بودن قادر به دریافت آی او اس 13 نبودند، با این به روزرسانی جدید حداقل برخی از وصله‌های امنیتی را دریافت کردند. با دیجی رو همراه باشید.

گوشی‌های آیفون 6 و آیفون 5 اس به‌روزرسانی آی او اس 12.4.4 را دریافت کرده‌اند و از میان تبلت های اپل هم نسل اول آیپد پرو، آیپد مینی 2 و آیپد مینی 3 می‌توانند این آپدیت جدید را دانلود کنند. همچنین آی او اس 12.4.4 بر روی آیپاد تاچ 6 نیز قابل نصب می‌باشد.

لیست تغییرات این به‌روزرسانی محتوای زیادی ندارد و تنها به این مسئله اشاره شده که یک به‌روزرسانی امنیتی مهم است و دریافت آن به همه کاربران دستگاه‌های مذکور توصیه می‌شود. ما هم توصیه می‌کنیم هشدار اپل را جدی بگیرید و اگر هنوز از یکی از دستگاه‌های اشاره شده استفاده می‌کنید، این به‌روزرسانی جدید را دریافت و نصب کنید.

آی او اس 12.4.4

در حالی که عرضه به‌روزرسانی برای سیستم عامل قدیمی برای اپل کاری غیر معمول نیست و پیش از این هم این شرکت نشان داده بود که در صورت وجود مخاطرات امنیتی چنین اقدامی را انجام می‌دهد، اما مورد اخیر بار دیگر نشان داد که اپل بیشتر از اغلب تولید کنندگان گوشی‌های اندرویدی خود را در قبال محصولاتی که عرضه کرده مسئول می‌داند و نمی‌تواند در مورد خطرات امنیتی که کاربران را تهدید می‌کند، بی‌تفاوت بماند.

بد نیست بدانید آیفون 5 اس که به‌روزرسانی آی او اس 12.4.4 را دریافت کرده، در سال 2013 عرضه شده بود و به عبارت دیگر 6 سال از زمان اولین ورود آن به بازار می‌گذرد. در مقایسه باید اشاره کنیم بیشتر تولید کنندگان اندرویدی تعهد 18 ماهه برای عرضه به‌روزرسانی دارند و پس از آن گوشی‌ها و کاربران به حال خود رها می‌شوند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
عابدی
3 ماه قبل

سلام ایفون ۴ میشه ای او اس ارتقاع داد لطفا راهنمایی کنید