آیپدهای سال 2018 نیز به تکنولوژی فیس آی دی مجهز می‌شوند

بر اساس گزارش بلومبرگ که امروز منتشر شد، اپل مشغول ساخت نسخه 2018 آیپد پرو 10.5 با تکنولوژی فیس آی دی می‌باشد. پیش‌تر اپل در پرچمدار امسال خوبی یعنی آیفون ایکس از این تکنولوژی استفاده کرده بود. در رویداد معرفی آیفون ایکس، مسئولان اپل با اشاره به فیس آی دی از دقت بالا و عملکرد بهتر آن نسبت به حسگر اثرانگشت (تاچ آی دی) مطالبی را بیان کردند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است نسخه‌های دیگری از آیپدهای سال 2018 نیز به فیس آی دی مجهز شوند. این یعنی طراحی آنها با تغییراتی همراه خواهد بود. این تغییرات شامل کم شدن حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش و به احتمال زیاد حذف دکمه هوم می‌شود.

کانست نسخه 2018 آیپد پرو 10.5

البته با توجه به مشکلاتی که کاربران آیفون ایکس با حذف دکمه هوم در این گوشی دارند، بعید است تمام آیپدهای سال 2018 با تکنولوژی فیس آی دی و حذف دکمه هوم تولید شوند و اپل تنها به ساخت نسخه جدید ایپد پرو 10.5 با این ویژگی، بسنده کند. همچنین در این گزارش آمده که آیپدهای جدید از صفحه نمایش اولد بهره نمی‌برند و اپل همچنان از نمایشگرهای LCD در تبلت‌‎های خود استفاده خواهد کرد.

باید دید تغییرات احتمالی اپل در آیپدهای سال 2018 تا چه اندازه می‌تواند باعث ایجاد تنوع در بازار تبلت‌ها و جذب کاربران شود. در سال‌های اخیر تغییرات چندانی در تبلت‌های کمپانی‌های مختلف شاهد نبودیم و اپل می‌تواند با ایجاد این تغییرات توجه کاربران را دوباره به بازار تبلت‌ها جلب نماید.

لینک کوتاه http://bit.ly/2DfZr1O
منبع gsmarena
مطالب مرتبط
>