اپل از سال 2022 نمایشگر تبلت های آیپد را به اولد تغییر خواهد داد

در حالی که اپل امسال نمایشگر تبلت بزرگ خود با نام آیپد پرو 12.9 (2021) را به مینی LED تغییر داده، در مورد مدل‌های کوچک‌تر ممکن رویکرد متفاوت‌تری اتخاذ کرده و از پنل اولد استفاده کند. نشریه کره‌ای ETNews اخیراً گزارش داده که عرضه آیپدهای اپل در سال 2022 جهش چشمگیری خواهد داشت و برای اولین بار قرار است از نمایشگری غیر از LCD در این تبلت‌ها استفاده شود (حتی مینی LED هم بر پایه LCD طراحی است).

آیپد

در عین حال، گفته شده که سامسونگ و ال جی تأمین کنندگان احتمالی پنل‌های اولد اپل خواهند بود. این دو شرکت در حال حاضر روی نمایشگرهای اولد آیفون 13 کار می‌کنند (سهم سامسونگ 65 درصد و ال جی 30 درصد می‌باشد، در حالی که 5 درصد باقی مانده نیز بر عهده شرکت BOE گذاشته شده است). این طور که گزارش شده، بهبود کیفیت تصویر، کاهش وزن و بازتر شدن دست طراحان، از دلایل اصلی اپل برای کنار گذاشتن LCD بوده است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم در حالی که نمایشگرهای اولد گوشی در حجم زیاد تولید می‌شوند، این نمایشگرها در ابعاد تبلت بسیار کم و نادر هستند. با اینکه برخی از تبلت‌های اندرویدی از نمایشگر اولد استفاده می‌کنند، اما اپل سالانه حدود 50 میلیون آیپد وارد بازار می‌کند و از همین رو به حجم بسیار بالاتری از این پنل‌ها نیاز خواهد داشت. بنابراین، شرکت‌های تولید کننده مجبور به سرمایه‌گذاری بیشتر برای گسترش ظرفیت کارخانه‌های خود خواهند بود.

اولد

اپل در ابتدا کار خود را با چند مدل آغاز خواهد کرد و با گسترش ظرفیت تولید، مدل‌های دیگر را نیز به آن‌ها اضافه می‌کند. مطمئناً این تغییر نمی‌تواند یک شبه اتفاق بیفتد؛ تجهیزات مورد نیاز باید در سال جاری سفارش داده شوند و کارخانه‌ها پس از گسترش ظرفیت خود در سال 2022، خواهند توانست برای تأمین کامل نمایشگر آیپدهای جدید در سال 2023 آماده شوند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها