سهم 92 درصدی اپل از سود صنعت گوشی های هوشمند در سه ماهه اول 2015

بر طبق گزارش نشریه وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal)، اپل در سه ماهه اول سال 2015 توانسته 92 درصد از کل سود بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص دهد. سال گذشته نیز سهم این شرکت از در آمد این صنعت 65 درصد بوده است.

این در حالی است که از لحاظ تعداد دستگاه های عرضه شده، شرکت اپل کمتر از یک پنجم کل گوشی های هوشمند موجود در بازار را تولید کرده است. شایان ذکر است که حدود 1000 کمپانی بزرگ و کوچک در سراسر جهان مشغول تولید گوشی های هوشمند می باشند.

بعد از شرکت اپل نیز کمپانی کره ای سامسونگ با سهم 15 درصدی از سود صنعت گوشی های هوشمند در همین بازه زمانی در رتبه دوم قرار دارد. نکته جالب این جاست که مجموع سهم اپل و سامسونگ از درآمد های این صنعت بیشتر از صد درصد می باشد و علت این امر نیز این است که در طول این مدت سه ماهه، بیشتر رقبای این شرکت ها یا دچار ضرر اقتصادی شده اند و یا به کلی ورشکست گردیده اند.

Apple Logoعلت تسلط بالای شرکت اپل بر صنعت گوشی های هوشمند و کسب این مقدار سود را می توان قیمت بالای محصولات این شرکت دانست. به طور میانگین قیمت هر گوشی آیفون 659 دلار می باشد که این مقدار بیشتر از سه برابر میانگین قیمت گوشی های اندرویدی که 185 دلار تخمین زده شده است، می باشد.

البته نشریه وال استریت ژورنال در گزارش خود سود مالی شرکت های متعلق به بخش خصوصی مانند شیائومی (Xiaomi) و میکرومکس (Micromax) را لحاظ نکرده است. اما با این حال به نظر نمی رسد وارد کردن سود این شرکت ها به آمار فوق نیز تغییر عمده ای در نتایج آن بوجود آورد.

هنوز هم می توان انتظار داشت که با ادامه این روند، اپل به تسلط خود بر بازار گوشی های هوشمند ادامه دهد. بر طبق آخرین گزارش ها شرکت اپل هم اکنون در حال آماده سازی خود برای عرضه iPhone 6s و ثبت رکوردی دیگر با در اختیار قراردادن 85 تا 90 میلیون دستگاه از این گوشی برای تامین کنندگان می باشد.

gsmarena

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.