امکان اجرای مستقیم برنامه های نصب شده از Store در ویندوز 10 موبایل

در بیلد 10166 سیستم عامل ویندوز 10 موبایل، قابلیتی افزوده شده است که برای کاربران ویندوز فون تازگی دارد و آن هم امکان اجرای برنامه های تازه نصب شده، به صورت مستقیم و از داخل فروشگاه ویندوز فون (Windows Phone Store) می باشد. کاربران سیستم عامل اندروید الان چندین سال است که از این قابلیت بهره مند می باشند اما این ویژگی یک امکان جدید برای استفاده کنندگان از ویندوز فون محسوب می شود. در حال حاضر و در ویندوز فون 8.1 هنگامی که یک برنامه جدید را نصب می کنید، با مراجعه به قسمت فروشگاه ویندوز فون 8.1 برنامه های نصب شده را مشاهده می کنید ولی امکان اجرای آن ها از داخل این بخش وجود ندارد.

همانطور که پیش از این هم اعلام شده بود، بیشتر تغییرات صورت گرفته در ویندوز 10 موبایل در راستای رقابت با سیستم عامل های اندروید و iOS خواهد بود و این ویژگی جدید هم احتمالا به همین منظور اضافه شده است. به عنوان مثالی دیگر می توان به تغییر دیگری که در بخش Store روی داده اشاره کرد که به کاربران امکان می دهد تا با مراجعه به این بخش، خرید های درون برنامه ای اضافه شده به برنامه های مختلف را مشاهده کنند. همچنین قیمت این قابلیت ها و ویژگی های درون برنامه ای نیز برای کاربر نمایش داده می شود. این مورد هم مانند ویژگی اول، هم اکنون برای کاربران سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس می باشد و می توانند از آن استفاده کنند.

Windows 10 Mobile - امکان اجرای مستقیم برنامه های نصب شده از Store در ویندوز 10 موبایلپیش بینی می شود سیستم عامل همراه جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 10 موبایل در ماه سپتامبر منتشر شود. تا آن زمان و با انتشار بیلد های مختلف این سیستم عامل می توان انتظار افزوده شدن قابلیت ها و ویژگی های جدید را داشت. اما سوال مهمی که در این بین مطرح می شود این است که آیا صرفا با اضافه کردن قابلیت های موجود در اندروید و iOS به سیستم عامل ویندوز 10 موبایل و بدون هیچگونه ابتکار و نوآوری عمده، این سیستم عامل می تواند جایگاه خوبی در بازار بدست آورد یا نه؟

phonearena

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.