ساعت هوشمند اپل واچ دو کایاک‌ران را از مرگ حتمی نجات داد!

سری اپل واچ از همان اولین نسخه خود توجه زیادی به حوزه سلامت و کمک به کاربران در شرایط اضطراری داشته است و تاکنون چندین بار شنیده ایم که این ساعت هوشمند موفق به نجات جان صاحب خود شده است! در جدیدترین مورد نیز به تازگی گزارشی منتشر شده مبنی بر اینکه ویژگی SOS اورژانسی اپل واچ، دو کایاک‌ران را در پورتوریکو از مرگ نجات داده است. قایق این دو کایاک‌ران که بدون پوشیدن جلیقه نجات بر روی آب رفته بودند، با سانحه مواجه گردیده و غرق شده است اما خود آن‌ها توانستند به کمک ساعت هوشمند اپل از غرق شدن نجات پیدا کنند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

گفته می شود که این دو فرد جهانگردانی بوده اند که با قایق کایاک خود ساحل اوشن پارک در سن خوان پورتوریکو را پشت سر گذاشته‌اند. با این حال، به دلیل شرایط نامساعد جوی و موج‌های بزرگی که ایجاد شده بود، آب قایق آن‌ها را با خود برده و این دو در شرایط بسیار بدی گرفتار شده‌اند.

به گفته مقامات گارد ساحلی ایالات متحده، این دو فرد پس از غرق شدن کایاک‌شان مجبور شدند برای چند ساعت در آب شنا کنند. خوشبختانه یکی از آن‌ها اپل واچ داشته و توانسته با استفاده از ویژگی SOS اورژانسی این ساعت با مراکز امداد تماس گرفته و درخواست کمک کند. پس از ارسال این درخواست، گارد ساحلی و پلیس محلی توانستند با استفاده از یک فروند هلیکوپتر موقعیت آن‌ها را شناسایی کرده و این دو جهانگرد را از مرگ نجات دهند.

اپل وچ

ویژگی SOS اورژانسی اپل واچ باعث می شود تا کاربران بتوانند با استفاده از دکمه جانبی ساعت و به سرعت با مراکز خدمات اورژانس ارتباط برقرار کرده و درخواست کمک کنند. آخرین نسخه از ساعت‌های هوشمند اپل یعنی اپل واچ سری 5 این قابلیت را پیشرفت داده و به کاربران امکان تماس با مراکز اورژانس محلی را هنگامی که در کشور یا منطقه دیگری هستند، فراهم کرده است.

به غیر از ویژگی SOS اورژانسی، ساعت هوشمند اپل به چند ویژگی دیگر در رابطه با سلامت کاربر، از جمله ردیاب ضربان قلب مجهز می باشد. بد نیست بدانید که این ویژگی هم پیش از این خبرساز شده و گزارشی از نجات جان یک مرد انگلیسی به واسطه تشخیص ضربان ضعیف قلب وی توسط اپل واچ منتشر شده بود. از سایر مواردی که ساعت هوشمند اپل منجر به نجات جان کاربر خود شده می توان به نجات مردی در آمریکا اشاره کرد که پس از غش کردن، به شدت در حمام به زمین خورده بود، اما ویژگی تشخیص سقوط ساعت وی این اتفاق را تشخیص داده و با مرکز اورژانس تماس گرفته بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها