آی پینز

اپل واچ سری 10 به ردیابی فشار خون و نظارت بر آپنه خواب مجهز خواهد بود

تنها چند هفته از عمر اپل واچ سری 9 گذشته، اما با این حال خبرگزاری بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود افشاگری‌های جالبی در مورد گذشته آن و گمانه‌زنی‌هایی در مورد ویژگی‌های جدید ردیابی سلامت برای نسل بعدی ساعت‌های هوشمند اپل انجام داده و به بررسی عمیق خط تولید پوشیدنی‌های هوشمند اپل پرداخته است. گفته می‌شود اپل واچ سری 10 به سیستم ردیابی فشار خون و نظارت بر آپنه خواب مجهز خواهد بود تا ویژگی‌های سلامت‌محور کامل‌تری را به کاربران خود ارائه کند. با دیجی رو همراه باشید.

اپل همچنین امیدوار است که پایش غیرتهاجمی قند خون را در ساعت‌های هوشمند آینده خود ارائه کند که برای شرایط پیش دیابتی و تشخیص زود هنگام این بیماری مفید خواهد بود. این سیستم به عنوان یک ابزار تأیید شده پزشکی نیست، بلکه بیشتر بر روی نشان دادن روند سطح قند خون کاربران و صدور هشدار در صورت ورود آن‌ها به وضعیت پیش دیابت متمرکز هستند. طبق گزارش‌ها، اپل علاقه‌ای به مراقبت‌های بهداشتی پس از بیماری برای افراد مبتلا به دیابت، همانطور که توسط یک شرکت داخلی ذکر شده است، ندارد.

اپل واچ

رویکرد اپل به طیف‌سنجی جذب مادون قرمز موج کوتاه متکی است که نور را از طریق پوست کاربر بین رگ‌های خونی و سلول‌ها می‌تاباند و سپس نوری را که بازتاب می‌شود، برای محاسبه میزان گلوکز در جریان خون مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

گزارش جدید بلومبرگ همچنین نکات جالبی را در خصوص گذشته این سری و روزهای اولیه توسعه اپل واچ در پایان دوره تصدی استیو جابز به عنوان مدیرعامل این شرکت تشریح کرده است. طبق گزارش‌ها، جابز به چندین مدیر عالی‌رتبه مأموریت داد تا کار بر روی یک دستگاه سنجش قند خون غیرتهاجمی را آغاز کنند. سپس اپل استارتاپی به نام Avolonte Health را ابداع کرد که روی ساخت سیستم مانیتور قند خون اپل واچ سری 1 کار می‌کرد، اگر چه همه ما می‌دانیم که این استارتاپ موفق نبود و به طور کامل جواب نداد.

Avolonte در یک ساختمان کوچک دو طبقه در پالو آلتو، کالیفرنیا، تنها 15 دقیقه دورتر از دفتر مرکزی اپل مستقر بود و ترکیبی از مهندسان، مشاوران سلامت، کارشناسان تجهیزات پزشکی و دانشمندان خواب را به عنوان کارمندان خود می‌دید. اپل همچنین با وجود برخی برنامه‌ریزی‌های اولیه، در نهایت ایده سازگاری اپل واچ و Apple Health با دستگاه‌های اندرویدی را کنار گذاشت، زیرا اپل واچ یک محرک برای فروش آیفون است و این شرکت اصلاً دوست نداشت چنین پتانسیلی را برای افزایش فروش گوشی‌های آیفون از دست بدهد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها