اپل واچ سری 4 معرفی شد؛ بزرگتر با قابلیت‌های بیشتر

بالاخره رویداد معرفی محصولات سال 2018 اپل آغاز شد و این کمپانی در ابتدای مراسم، از جدیدترین ساعت هوشمند خود، یعنی اپل واچ 4 «Apple Watch Series 4 » رونمایی کرد؛ ساعتی که به نسبت نسل قبلی کمی بزرگتر شده و قابلیت های جدیدی در آن جای گرفته است.

یکی از مهترین تغییرات اپل واچ سری 4 به نسبت نسل قبلی، بزرگتر شدن صفحه نمایش است. این پوشیدنی در دو اندازه متفاوت مانند نسل قبلی عرضه خواهد شد که یکی از آنها 40 و دیگری 44 میلی‌متر خواهد بود. در حالی که مدل‌های قبلی، یعنی سری سوم اپل واچ در اندازه 38 و 42 میلی‌متری ارائه شدند. البته این بزرگی به این معنی نیست که اندازه کل ساعت تغییر کرده است و تنها اپل سعی کرده از حاشیه های اطراف نمایشگر بکاهد تا به این طریق بتواند نمایشگری بزرگتری را بر روی ساعت هوشمند خود قرار دهد.

نمایشگر اپل واچ سری 4 از نوع OLED بوده و قابلیت های لمسی آن نیز مانند نسل قبلی است. رابط کاربری این ساعت نیز تغییرات بسیاری کرده است. همانطور که در تصویر ذیل می‌بینید، تم‌های جدیدی (watchfaces) برای ساعت در نظر گرفته شده و چند اپلیکیشن جدید نیز به این ساعت راه پیدا کرده‌اند.اپل واچ سری 4

در قسمت کناری اپل واچ نیز، دو شکاف دیده می‌شود که در آن بلندگوهای بزرگتری جای گرفته است. میکروفون نیز درست در سمت مخالف قرار گرفته تا از تداخل صدای بلندگو و میکروفون جلوگیری شود.

اهرم چرخشی دیجیتال اپل واچ یا همان digital crown، ظاهری کاملا مشابه با نسل قبلی دارد، اما وقتی این اهرم را بچرخانید، تقاوت را احساس خواهید کرد. هر حرکتی که به این اهرم می‌دهید حالا با بازخورد جدیدی همراه است؛ چرخش بسیار نرم‌تر از قبل صورت می‌گیرد و حس بسیار بهتری به شما منتقل خواهد کرد.

درون اپل واچ سری 4، تراشه‌ی S4 با دو‌هسته‌ی پردازشی دیده می شود که دوبرابر نسبت به نسل قبلی خود سریعتر عمل می‌کند. طول عمر باتری نیز کمی بهتر شده و اپل قول طول عمر یک روزه برای سری 4 اپل واچ را داده است. این ساعت هوشمند، با سنسورهایی جدیدی همراه شده، سنسورهایی که شاید بعضی از آنها اصلا مورد استفاده قرار نگیرد. سنسور ژیروسکوپ و شتاب سنج بهتر از قبل شده‌اند و این مورد باعث می شود که تشخیص حرکت بسیار دقیق‌تر صورت گیرد. برای مثال این سنسورها سقوط را تشخیص می‌دهند و اگر به صورت اتفاقی شما از جایی پرت شوید و تا 1 دقیقه بعد حرکتی از خود نشان ندهید، اپل واچ به صورت خودکار با شماره‌های اضطراری تماس خواهد گرفت! بنابراین زمانی که اپل واچ سری 4 را در دست دارید و قصد دارید کسی را اذیت کنید، فکر عاقبت آن را از قبل بکنید!

مثل نسل قبلی، اپل واچ سری 4 نیز با سنسور شمارنده ضربان قلب همراه است که به صورت 24 ساعته وضعیت قلب شما را تحت نظر خواهد داشت. اما این بار سیستم ضربان قلب بسیار پیشرفت کرده و اپل در پوشیدنی خود، جدیدترین سنسور ضربان قلب الکتریکی را جای داده است که اپل واچ 4 را قادر می‌سازد نوار قلب شما را نیز بگیرد و تمام تغییرات و مشکلات را ثبت کند.
اپل واچ سری سری 4 مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته که این بدان معنی است که اطلاعات جمع آوری شده به وسیله این ساعت می تواند استفاده پزشکی داشته باشد.

پیش فروش اپل واچ سری 4 از 14 سپتامبر آغاز خواهد شد و تاریخ عرضه‌ی 21 سپتامبر اعلام شده است. این ساعت با قیمت پایه 499 دلار به فروش خواهد رسید.

 

لینک کوتاه http://bit.ly/2Np0JfM
منبع apple

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط