بروزرسانی ساعت اپل تغییراتی در قسمت ثبت ضربان قلب ایجاد می کند

به نظر می رسد اولین بروزرسانی منتشر شده برای ساعت اپل باعث بروز برخی ناهماهنگی ها در ثبت ضربان قلب کاربر شده است به طوری که بازه های زمانی ای که ضربان ها در آن ثبت می شدند بعد از این بروزرسانی نامنظم می شوند. البته بخش پشتیبانی شرکت اپل با ارسال پستی در وب سایت خود، این مسئله را توضیح داده است و بیان کرده که این نامنظم بودن ثبت ضربان قلب به صورت عمدی اعمال شده است. در توضیحات بخش پشتیبانی اپل آمده است با این که کماکان ضربان قلب کاربر در بازه های زمانی 10 دقیقه ای توسط ساعت اپل نمایش داده می شود ولی این کار در حین فعالیت و تحرک کاربر متوقف می شود و لذا این گونه به نظر می رسد که سیستم ثبت ضربان به درستی عمل نمی کند.

برای دوری از چنین مشکلی شما می توانید قبل از شروع فعالیت بدنی برنامه Workout app را فعال کنید زیرا در این حالت، ساعت فعالیت شما را به عنوان یک حرکت ورزشی تلقی کرده و ضربان قلب شما را در هر 10 ثانیه اندازه گیری خواهد کرد. و یا اینکه می توانید همواره برای مشاهده میزان ضربان قلب خود از بخش مربوط به نمایش ضربان قلب، بر روی ساعت خود استفاده کنید.

برخی از کاربران ساعت اپل از تغییراتی که اپل به واسطه این بروزرسانی در قسمت ثبت ضربان قلب ایجاد کرده گلایه نموده اند و ابراز داشته اند که تا قبل از اعمال بروزرسانی مشکلی از این بابت نداشته اند و با این تغییرات به وجود آمده، کارایی ساعت آنها کاهش یافته است. البته برخی حدس و گمان ها نیز وجود دارد که این اقدام اپل در جهت کاهش مصرف باطری ساعت بوده، ولی کاربران معتقدند که تا پیش از این از بابت باطری دستگاه خود نیز مشکلی نداشته اند و این تغییرات بی مورد بوده است.

منبع: phonearena.com

نظرات بسته شده است.