ساخت گوشی هوشمند تاشو با نام رمز Project Valley توسط سامسونگ

غول کره ای صنعت تلفن های هوشمند یعنی Samsung پیش از این و با ارائه گوشی های هوشمند Galaxy Note Edge و Galaxy S6 Edge ثابت کرده است که از کسب تجربه های جدید در خصوص طراحی محصولات خود هیچ هراسی ندارد. در طی چند ماه گذشته نیز این شرکت کره ای چندین ثبت اختراع در رابطه با تلفن های هوشمند تاشو با صفحه نمایش دوگانه، داشته است. حال طبق گزارشی که وب سایت SamMobile با استناد به منایع داخلی خود در شرکت Samsung منتشر کرده است، به نظر می رسد این شرکت در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند تاشو با صفحه نمایش دوگانه می باشد که این پروژه فعلا با نام Valley و یا پروژه V شناخته می شود.

این گوشی هوشمند فعلا در مراحل بسیار ابتدایی توسعه می باشد و در حال حاظر اطلاعات بسیار اندکی در مورد مشخصات سخت افزاری و قابلیت های آن ارائه شده است. این دستگاه از جسچر های (Gesture) چندگانه استفاده خواهد کرد که به کاربر امکان جابجایی بین صفحات را خواهد داد. وب سایت SamMobile همواره اطلاعات مختلفی را در رابطه با محصولات آینده شرکت سامسونگ منتشر کرده است و در مورد پروژه جدید این شرکت نیز این اتفاق رخ داده است. اینطور که به نظر می رسد احتمالا نام پروژه V نیز به تاشو بودن این گوشی هوشمند اشاره دارد (شکل حرف V مانند یک گوشی تاشده به نظر می رسد).

Folding Phone Concept
Folding Phone Concept

با توجه به این که این تلفن هوشمند در مراحل آغازین توسعه قرار دارد و با توجه به ماهیت ریسک دار بودن این گونه طرح های ابتکاری، وب سایت SamMobile اشاره کرده است که احتمال لغو این پروژه در هر مقطعی وجود دارد. از طرفی در اوایل سال جاری شایعاتی در خصوص ساخت گوشی تاشو توسط سامسونگ تا سال 2016 مطرح شده بود که اگر این شایعات واقعیت داشته باشند در این صورت شرکت سامسونگ برای تحقق این امر تا سال 2016 باید با جدیت تمام و به سختی بر روی این پروژه کار کند.

این گونه طرح ها نشان می دهند که شرکت سامسونگ برای حفظ برتری خود در بازار تلفن های هوشمند، همواره به ارائه اشکال منحصر به فردی از گوشی های هوشمند علاقه مند بوده است. با این که گوشی های هوشمند Galaxy Note Edge و Galaxy S6 Edge به موفقیت خوبی دست یافتند ولی با این حال طراحی یک گوشی کاملا تاشو با صفحه دوگانه بسیار چاش برانگیز تر می باشد. تا به این لحظه نمونه های اولیه بسیار تاثیر گذاری توسط سامسونگ ارائه شده است اما توسعه کامل این نومنه های ابتدایی و تجاری نمودن آن ها مطمئنا زمان و سرمایه بسیاری را طلب خواهد کرد.

در همین حال، انتظار می رود سامسونگ گوشی های هوشمند Galaxy Note 5 و Note 5 Edge را نیز در همایش سالانه IFA که در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد معرفی کند. گوشی هوشمند Galaxy Note 5 فعلا با اسم رمز Project Noble و گوشی Note 5 Edge نیز با اسم رمز Project Zen شناخته می شوند.

منبع: valuewalk.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2Dj6rLA

نظرات بسته شده است.