تیم کوک در رابطه با حوادث گلکسی نوت 7: «از روی آورندگان به آیفون استقبال می‌کنیم»

روز گذشته، اپل نتایج مالی سه ماهه چهارم خود را منتشر کرد که طبق آن این کمپانی در این سه ماهه 45.4 میلیون آیفون به فروش رسانده است. این در حالیست که سال گذشته در همین سه ماهه اپل موفق به فروش 48.04 میلیون دیوایس آیفون شده بود، بنابراین اگرچه میزان فروش این کمپانی در سال جاری با کاهش رو به رو بوده اما همچنان این میزان بیشتر از پیش بینی تحلیلگران وال استریت ژورنال است، آن‌ها پیش بینی کرده بودند که اپل در این سه ماهه موفق به فروش 44.8 میلیون دیوایس خواهد شد.

البته که آیفون یکی از هیجان انگیز ترین دیوایس های بازار است و بسیاری انتظار دارند فروش این محصول از رقبای خود بیشتر باشد اما بدیهی است، مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7 تأثیر اندکی بر فروش بهتر محصول اپل داشته است. در واقع مشکل انفجار در پرچمدار سامسونگ بسیاری از کاربران این فبلت را مجاب کرد تا دست از استفاده از محصولات سامسونگ بردارند و به جایگزین‌های دیگر روی آورند و جای تعجب نیست که بسیاری از آن‌ها آیفون را به عنوان مقصد جایگزین انتخاب کردند.

در گزارشی که تیم کوک منتشر کرده، معاملات انجام شده در سیستم پرداخت اپل به لطف گسترش جهانی موقعیت سرویس‌ها و افزایش مراکز ارائه دهنده این سیستم، افزایش 500 درصدی داشته است و اپل به دنبال این است به موضوعاتی نظیر اینترنت اشیا و خانه‌های هوشمند به شکل عمیق‌تری ورود کند.

تیم کوک معتقد است مصیبت‌های پیش آمده برای گلکسی نوت 7 منجر به افزایش فروش آیفون خواهد شد، هرچند وی به صورت مشخص در بیانیه خود به این موضوع اشاره نکرده و در این مورد تنها به ذکر اینکه استفاده از فرصت ارائه شده توسط سامسونگ دشوار است اما اپل با خوشنودی از کسانی که به سمت آیفون روی آورند استقبال خواهد کرد، بسنده کرده است.

کوک در ادامه می‌گوید، تقاضا برای آیفون 7 و آیفون 7 پلاس بسیار بیشتر از عرضه است و این کمپانی فعلاً بر این مسئله تمرکز دارد که عرضه را همگام با تقاضا کند. با این حال احتمالاً عملی شدن این اتفاق چندین ماه به طول می‌انجامد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها