چگونه محافظ صفحه نمایش گوشی را نصب کنیم

تلفن های هوشمند، آیپاد، PSP، دوربین، تبلت و بسیاری از لوازم الکترونیکی دیگر معمولا قیمت کمی ندارند و یکی از اجزای آنها که به راحتی ضربه می بیند صفحه نمایش آنهاست و به همین دلیل بسیاری از کاربران به دنبال راه هایی برای محافظت از آن هستند. در این راهنما نحوه ی انتخاب و نصب محافظ صفحه نمایش ها را شرح خواهیم داد.

1-خرید محافظ صفحه. معمولا محافظ صفحه ها به اندازه ی خود گوشی و در چهار جنس مختلف عرضه می شوند:

  1. محافظ های نیمه سخت، نرم و صاف که مثل بطری آب معدنی هستند. معمولا اکثر محافظ صفحه ها از این جنس هستند و کارایی خوبی نیز دارند.
  2. محافظ هایی بسیار سخت و مقاوم که در ایران به گلس معروف هستند. در برابر خط و خش مقاومت بالایی دارند اما با ضربه های کوچک نیز شکسته می شوند.
  3. پلاستیک های سخت از جنس پلی کربنات. در برابر ضربه مقاومت خوبی دارند اما سریع خط و خش را به خود می گیرند. به همین دلیل زیاد کاربرد ندارند.
  4. پلاستیک های وینیل نرم. مقاومت بالایی ندارند و زود خط و خش را به خود جذب می کنند و به همین دلیل زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

2-انتظارات زیادی از محافظ صفحه نداشته باشید. این محافظ ها برای خط نیفتادن روی صفحه و مقاومت در برابر ضربات ضعیف طراحی شده اند. امروزه که قاب دور صفحه تقریبا در حال حذف شدن است و از شیشه برای ساخت گوشی ها استفاده می شود برای محافظت بهتر از گوشی باید از قاب ها استاندارد استفاده کنید.

3-برای نصب محافظ صفحه به محیطی با گرد و خاک کم بروید. معمولا هر محیط مسقف با درب و پنجره ی بسته برای این کار مناسب است. محیط های مرطوب نیز برای نصب محافظ صفحه بهتر هستند چون گرد و خاک کمتری دارند.

4-دستان خود را بشوئید. مواظب باشید که دستتان کثیف، چرب و یا خیس نباشد.

5-صفحه نمایش را به طور کامل تمیز کنید. برای این کار می توانید از مایع تمیز کننده عینک و یا الکل استفاده کنید و آن را با استفاده از پارچه ی کاملا نرم روی صفحه بکشید، در صورت دیدن گرد و خاک می توایند فوت کنید تا صفحه تمیز شود. در بسیاری مواقع پارچه ی کوچکی نیز با محافظ صفحه ارائه می شود که می توانید برای نتیجه ی بهتر از آن استفاده کنید.

6-محافظ صفحه را چک کنید. توجه داشته باشید که پشت و روی محافظ صفحه به کدام سمت است. قبل از نصب مواظب باشید که دقیقا جای دوربین و سنسورها سر جای خود قرار بگیرند.

aid265343-728px-apply-a-screen-protector7-دقت کنید که گرد و خاک به محافظ صفحه نچسبیده باشد. مهمترین نکته در نصب محافظ صفحه خرد و خاک است، اثر انگشت و حباب ها پس از مدتی ناپدید می شوند اما در صورتی که خاک روی صفحه مانده باشد هیچ گاه از بین نخواهد رفت. برای برداشتن گرد و خاک از پشت محافظ صفحه می توانید از کاغدهای پشت چسب دار استفاده کنید.

در بعضی محافظ صفحه های گران قیمت ابزاری چسبی برای برداشتن این گرد و خاک ها نیز وجود دارد.

8-از یک گوشه شروع به نصب محافظ صفحه کنید. محافظ را از یک طرف به گوشی بچسبانید و آرام آرام آنرا رها کنید تا روی صفحه بنشیند. می توانید هر قسمت از صفحه که محافظ صفحه روی آن قرار گرفت را با انگشت بمالید تا بهتر به صفحه بچسبد.

aid265343-728px-apply-a-screen-protector9-مشکلی وجود دارد؟ در صورتی که ذرات کوچک گرد و غبار وجود دارد باید آنها را نادیده بگیرید، چون تلاش برای حذف این ذرات معمولا محافظ صفحه را به کلی خراب می کند. به هر حال به زودی همین محافظ صفحه نیز ضربات بیشتری می خورد و این ذرات در بین خط و خش صفحه زیاد دیده نمی شوند. در صورتی که محافظ به درستی در کناره های گوشی قرار نگرفت می توانید با استفاده از یک قاشق پلاستیکی و یا پشت چاقو که نازک باشند محافظ را بلند کنید و در جای درست قرار دهید. در صورتی که در یک قسمت مشخص ذره ی غبار بزرگی قرار دارد دوباره از یک گوشه محافظ را بلند کنید و با فوت کردن یا کاغذ پشت چسب دار این ذره را بردارید.

10-حباب های هوا را حذف کنید. با استفاده از چیزی مثل کارت بانک حباب های هوا را به نزدیک ترین گوشه ی صفحه بکشید. مواظب باشید که فشار بسیار زیادی به صفحه وارد نکنید تا روی صفحه خط نیفتد، به خاطر داشته باشید که حباب های هوا معمولا پس از مدتی ناپدید می شوند.

aid265343-728px-apply-a-screen-protector-step-611- کار شما به پایان رسید! حالا می توانید با خیال راحت تر از دستگاه خود استفاده کنید.

aid265343-728px-apply-a-screen-protector-

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع wikiHow
3 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
PRD
3 سال قبل

مرسی

amir
3 سال قبل

سلام من گلس گوشی رو چسبوندم ولی گوشه هاش و دور تا دور صحفه نچسبیده با انگشت روش فشار میدم ولی باز جدا میشه انگار که روغنی شده باشه
چرا اینطور شد ؟ راهی هست درست بشه و بچسبه ؟

امیر حسین
3 سال قبل

سلام
لطفا آموزش چسباندن گلس دوربین عکاسی رو بنویسین
ممنون