بررسی اپلیکیشن آپ «آسان پرداخت»؛ پلتفرمی برای زندگی آسانتر

در دنیای امروز که فضای مجازی سهم عمده‌ای در آن دارد، اپلیکیشن ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده‌اند که به تسهیل بسیاری از کار های روزمره‌ی ما کمک می کنند. در این بین اپلیکیشن های بسیاری وجود دارند که فرایند انجام کارهای روزمره ما را به عهده گرفته اند. «اپ» یا آسان پرداخت اپلیکیشنی است که به تنهایی قابلیت انجام بسیاری از این کار ها را به عهده می گیرد. ما در ادامه به بررسی قابلیت ها و امکانات و ضعف های این اپلیکیشن می پردازیم. با دیجی رو همراه باشید.

پس از راه اندازی این اپلییکشن با صفحاتی رو به رو خواهید شد که قابلیت هایی که اپ برای انجام دارد را به شما نشان می دهد. هر چند که باید گفته شود که طراحی و گرافیک این برنامه چندان جالب و جذاب نیست و تلاش بیشتری را در این زمینه می طلبد. شارژ اینترنت، خرید بلیط های هواپیما و یا قطار و …. بخشی از قابلیت‌های این اپلیکشن را تشکیل می دهند. ما به شرح و توضیح هر یک از این قابلیت ها و امکانات می پردازیم.

شارژ اینترنت

اگر قصد استفاده از امکان شارژ اینترنت این اپلیکیشن را برای پکیج اینترنت همراه خود دارید، ابتدا اپ از شما شماره‌ی موبایل تان را می خواهد و پس از وارد کردن آن تعرفه های موجود را به شما نشان داده و شما می توانید بسته اینترنتی دلخواه را انتخاب کنید. پس از این مرحله، به مرحله‌ی پرداخت منتقل می‌شوید که می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارت خود آن را پرداخت کنید. همچنین علاوه بر شارژ اینترنت، می توانید وایمکس و ای‌دی‌اس‌ال خود را نیز شارژ کنید. در این مورد نیز ممکن است گاهی با خطاهای متعددی رو به رو شوید که مجبور به تکرار تراکنش شوید!

خرید شارژ

علاوه بر شارژ اینترنت خود، از طریق اپلیکیشن آپ امکان شارژ سیم کارت نیز به شما داده شده است که برای استفاده از این امکان نیز آپ ابتدا از شما شماره سیم کارت مورد نظر برای شارژ را می خواهد. پس از آن مبلغ دلخواه شارژ را می بایست انتخاب کنید و همانند شارژ اینترنت به مرحله ی پرداخت وارد می‌شوید. ممکن است در این مرحله نیز اخطار هایی را در حین تراکنش دریافت کنید و یا پس از اتمام تراکنش بلافاصله سیم کارت شما شارژ نشود و کمی زمان ببرد.

خرید بلیط هواپیما

اگر برای سفر خود، حمل و نقل هوایی را انتخاب کرده اید، می توانید برای تهیه آن به آسان پرداخت مراجعه کنید، در ابتدای کار آپ برای شما صفحه را باز می کند که که در آن باید مبدا و مقصد سفر خود و تاریخ رفت و تعداد مسافرین را تعیین کنید. همچنین در قسمتی از این صفحه می بایست نوع سفر هوایی خود را اعم داخلی و خارجی مشخص کنید. پس از وارد کردن اطلاعات فوق الذکر، پرواز های منطبق بر درخواست شما نشان داده می شود و شما می توانید آن را انتخاب کنید. اما با این حال، بیشتر اوقات همه‌ی بلیط های هوایی با مشخصات وارده‌ی شما نشان داده ننمی‌شود و با چک کردن خدمات شرکت های هواپیمایی متوجه خواهید شد که پرواز های بیشتری نیز بوده که آپ نشان نداده است.

خرید بلیط قطار

هما امکاناتی که برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد، برای قطار نیز برقرار است. برای خرید بلیط قطار، اپلیکیشن آپ ابتدا شما را به صفحه‌ای هدایت می کند که تعیین می کنید بلیطتان فقط رفت باشد و یا رفت و برگشت. پس از آن، مبدا، مقصد و تاریخ رفت خود را مشخص کنید. همچنین در این صفحه باید نوع بلیط خود را تعیین کنید که شامل: مسافرین عادی، ویژه برادران، ویژه خواهران می‌باشد و یا حتی می توانید کوپه را دربست رزرو کنید. پس از وارد کردن اطلاعات، شما به صفحه ای منتقل می شوید که بلیط های منطبق با اطلاعات وارده شما نشان داده می شود. با توجه به نوع کوپه و نوع قطار و ساعت حرکتی که مد نظر دارید می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. در این قسمت نیز ممکن است با مشکلاتی که در قسمت خرید بلیط هواپیما بیان کردیم رو به رو شوید و همه ی بلیط های مورد نظرتان که در سامانه ی راه آهن کشور ثبت شده به شما نشان ندهد.

کارت به کارت

قابلیت کارت به کارت کردن از طریق اپ، یکی از امکانات آپ است که پر مخاطب تر از سایر قابلیت‌های به نظر می رسد، اما نباید فراموش کرد که این قسمت نیز با مشکلاتی همراه است که گاهی ممکن است تراکنش شما متوقف شود و مجبور به تکرار آن شوید. در کارت به کارت، ابتدا باید شماره کارت مبدا و مقصد را وارد کنید و البته مبلغ انتقال را نیز درج می کنید. اگر توضیحات خاصی درزمینه این انتقال دارید می توانید در کادر پایینی صفحه وارد کنید. پس از ان شما به صفحه ای منتقل می شوید که می بایست اطلاعات کار مبد ، اعم از رمز دوم، تاریخ انقضای کارت و … را وارد کنید.

قبض موبایل و تلفن

در این بخش ابتدا باید شماره تلفن یا موبایل را وارد کنید. بعد از آن به صفحه ای منتقل می شوید که با دو گزینه ی پرداخت میان دوره و پرداخت پایان دوره رو به رو خواهید شد که پس از انتخاب گزینه‌ی مورد نظر با صفحه ی پرداخت رو به رو خواهید شد.

قبض خدماتی

در این بخش نیز با صفحه ای رو به رو می شوید که می بایست شناسه قبض و شناسه پراخت را تعیین کنید و سپس به مرحله ی پرداخت وارد خواهید شد.

در تمام این مراحلی که نام برده شد هنگامی که با صفحه پرداخت رو به رو می شوید امکان دیگری نیز فراهم شده به نام کیف پول که می توانید با افزایش موجودی کیف بول، در صفحه ی پرداخت، مبلغ مورد نظر را از موجودی کیف پول کم کنید و دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات کارت نیست.

در بخش امتیاز گیری، شما می توانید بعد از هر تراکنش به این صفحه وارد شوید و انتخاب دریافت امتیاز را لمس کنید و سپس برای شروع امتیاز گیری گوشی خود را تکان دهید. به ازای هر امتیاز 10 ریال به کیف پول واریز خواهد شد. همچنین می توانید میزان امتیازی که دارید را نیز در پایین این صفحه مشاهده کنید.

آپتل

آپتل نیز یکی از امکانات اسان پرداخت است که شما از طریق این صفحه می توانید به هر تعدادی که بخواهید سیم کارت خریداری کنید.

در قسمت تنظیمات اپلیکیشن آپ می توانید تغییراتی اعم از زبان ایجاد کنید و به تنظیم گزینه هایی مانند ذخیره کارت های بانکی و ذخیره تاریخ انقضای کارت و غیره بپردازید.

نظر شما در مورد اپلیکیشن آسان پرداخت چیست؟

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها