ایسوس، ZenBook S13 را به عنوان کم حاشیه‌ترین لپ‌تاپ جهان معرفی کرد[CES 2019]

ایسوس همواره تلاش کرده تا لقب برترین‌ها در هر عنوانی را بدست آورد و این بار با معرفی ZenBook S13 دوباره لقب سازنده کم‌ حاشیه‌ترین لپ‌تاپ جهان را پس گرفت. لپ تاپ ZenBook S13 از کم‌ترین حاشیه نسبت به نسخه قبل و تمامی نمونه‌های موجود در بازار برخوردار است.

شاید در گذشته خرید یک لپ‌تاپ با بررسی و انتخاب یک ویژگی با حذف دیگری بوده است به طوری که ممکن بود مجبور به انتخاب بین یک لپ‌تاپ سبک با باتری کم‌ظرفیت یا لپ‌تاپ سنگین با باتری پرظرفیت بودیم اما اکنون شرکتی مانند ایسوس توانسته تجربه این مقایسه سنتی را کنار گذاشته و محصولی جامع از بسیاری از جوانب را معرفی کند. لپ‌تاپ‌های ایسوس زن‌بوک سال به سال کم‌حجم‌تر و در عین حال کارآمدتر می‌شوند. این بار ایسوس به سراغ حاشیه اطراف صفحه نمایش رفته و با وجود عقب ماندن از چند نمونه غیر بومی، در چند مدت اخیر، در نهایت توانست لقب سازنده کم حاشیه‌ترین لپ‌تاپ این کره خاکی را با محصول جدید ZenBook S13 بدست آورد.

ایسوس، ZenBook S13 را به عنوان کم حاشیه‌ترین لپ‌تاپ جهان معرفی کرد

در طول نمایشگاه CES 2019 تلاش‌های متعددی را برای کاهش حجم لپ‌تاپ‌ها به شکل‌های مختلف مواجه بودیم اما ZenBook S13 توانسته به خوبی به یکی از ترندهای طراحی دیجیتال یعنی حاشیه نمایشگر بپردازد. با وجود نسبت قابل تحسین نمایش‌گر به کل صفحه اما سنسور دوربین و دیگر موارد قرارگرفته در جلوی دستگاه، همانند بسیاری از لوازم دیجیتال دیگر چالش بزرگی برای سازندگان سخت‌افزار هستند و این ابزارها از فریم حاشیه اصلی بیرون شده و در بالای فریم قرار گرفته‌اند.

با یک محصول 1133 گرمی رو به رو هستیم که بهینه‌سازی قابل قبولی نسبت به نمونه سال قبل است. صفحه نمایش 13.9 اینچی دستگاه با نسبت 97 درصدی به کل صفحه، بیشترین فضا از پنل نمایش را دربرگرفته است. تمام این تلاش‌ها برای عرضه محصولی فوق سیار و قابل حمل است.

مشخصات سخت‌افزاری لپ‌تاپ ایسوس ZenBook S13

ایسوس، ZenBook S13 را به عنوان کم حاشیه‌ترین لپ‌تاپ جهان معرفی کرد

این تمرکز در سبکی و کم‌حجمی، مانع پیشرفت سخت‌افزاری لپ‌تاپ جدید ایسوس نشده است. با وجود استفاده دوباره از پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce MX150 به کار رفته در نمونه سال قبل، این کارت گرافیک همچنان عملکرد قابل قبولی از خود نشان می‌دهد و به لطف پردازنده اصلی نسل هشتم از اینتل و تا 16 گیگابایت حافظه رم نوع LPDDR3، می‌توان بر ZenBook S13 به جهت انجام عملیات‌های پردازشی سنگین، اعتماد کرد. بالاخره شاهد پشتیبانی از یک حافظه سریع SSD با ظرفیت بالا هستیم؛ به طوری که تا حجم یک ترابایت برای ذخیره سازی در این ساختار سریع، طبق گفته ایسوس، پشتیبانی می‌شود. همه این‌ها، ویژگی‌های تحسین‌برانگیزی هستند اما باید دید که لپ‌تاپ ZenBook S13 به عنوان کم حاشیه‌ترین رایانه همراه جهان، نسبت به قابلیت‌های خود از قیمت منطقی و به صرف برخودار است یا خیر.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar