عرضه بروزرسانی اندروید 5 برای Zenfone 5 بار دیگر به تاخیر افتاد

“صاحبان محترم Zenfone 5، آیا به یاد می آورید که ما چگونه آپدیت گوشی های Zenfone 6، Zenfone 5،Zenfone 4 و Padfone S را که قرار بود در اواسط ماه مه ارائه شود به تعویق انداختیم؟ بسیار خوب، ما بابت این کار بسیار متاسفیم، اما باید بگوییم که دستگاه شما یعنی Zenfone 5 تا 3 یا 4 ماه دیگر هم این بروزرسانی را دریافت نخواهد کرد.”

متنی که در بالا خواندید یک بیانیه رسمی نیست، ولی احتمالا چیزی است که Asus می خواهد به خریداران Zenfone 5 بگوید. در همین رابطه و چند روز پیش Asus در انجمن اینترنتی ZenTalk بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرده بود:

“شرکت Asus ارائه آپدیت اندروید آبنبات چوبی برای Zenfone 6، Zenfone 5،Zenfone 4 و Padfone S را برای اواسط ماه مه برنامه ریزی کرده بود. البته تیم Asus در میانه بررسی های خود متوجه مشکلاتی در این زمینه گردید. ما تصمیم گرفتیم تا عرضه بروزرسانی اندروید آبنبات چوبی را مدتی به تعویق بیندازیم تا با رفع نواقص آن تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاوریم. ما سخت مشغول کار بر روی مشکلات پیش آمده هستیم و در اسرع وقت این آپدیت را ارائه خواهیم کرد.”

حال شعبه هندی Asus در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده که آپدیت اندروید 5 برای Zenfone 5 حدود 3 تا 4 ماه بعد از زمان وعده داده شده منتشر خواهد شد. البته این اولین بار نیست که دارندگان Zenfone 5 خدمات مورد انتظار خود را با تاخیر دریافت می کنند. اما احتمالا دلیلی وجود دارد که Asus بیانیه ای رسمی در این خصوص منتشر نکرده است. به احتمال فراوان و با توجه به شواهد این تاخیر تنها در کشور هند اتفاق خواهد افتاد و به همین خاطر نیز این خبر تنها در صفحه فیسبوک شعبه هند اطلاع رسانی شده است. دلیلی که می توان برای این مدعا برشمرد این است که بروزرسانی های ارائه شده در این کشور باید به تایید اپراتورها برسند و این کار نیز کمی زمان بر می باشد. البته کاربران در این بین از این بابت بسیار ناخرسند هستند.

ZenFone-5-2حال اگر قبول کنیم که آپدیت Zenfone 5 در هند با تاخیر مواجه شده است، احتمالا باید تاخیر طولانی تری را برای بروزرسانی سایر گوشی های خانواده Zenfone، یعنی Zenfone 6، Zenfone 4 در این کشور در نظر بگیریم. زیرا که مشکل مطرح شده در رابطه با ارائه بروزرسانی ها در این موارد هم صدق می کند.

همچنین با این حساب در هند آپدیت Padfone S نیز احتمالا با تاخیر مواجه خواهد شد، زیرا در بیانیه اولیه شرکت Asus نام این گوشی نیز در کنار گوشی های هوشمند خانواده Zenfone آورده شده بود. اما این تنها یک گمانه زنی است و هنوز خبر موثقی در رابطه با این محصول منتشر نشده است، حتی احتمال دارد بروزرسانی Padfone S زودتر از خانواده Zenfone منتشر شود و باز هم باید یادآوری کنیم که تا زمان انتشار خبر رسمی درباره Padfone S نمی توان با قطعیت در این باره اظهار نظر کرد.

منبع: androidheadlines.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2NsU1Wd

نظرات بسته شده است.