فلای تودی

اپل برای بهبود دوربین iPhone 6s از سنسور های سونی استفاده خواهد کرد

اخیرا شایعاتی که در مورد نسل بعدی گوشی های آیفون یعنی iPhone 6s و پیشرفت سنسور دوربین آن مطرح می شوند در حال افزایش هستند.

بر اساس اخبار جدیدی که از چین به گوش می رسد، تلفن هوشمند بعدی اپل از یک سنسور دوربین 12 مگاپیکسلی ساخت شرکت سونی استفاده خواهد کرد که بهبود بسیاری در زمینه عکاسی در نور کم برای آیفون 6S در پی خواهد داشت.

اخیرا و به نقل از Kevin Wang که مدیر تحقیقات شرکت IHS Technology در چین می باشد، اخباری منتشر شده که بیان می کنند در هر دو گوشی iPhone 6s و iPhone 6s Plus شمار مگاپیکسل های دوربین از 8 مگاپیکسل به 12 مگاپیکسل افزایش خواهد یافت. البته بخشی از این گزارش نیز حکایت از آن دارد که در مقابل این افزایش شمار مگاپیکسل ها، سایز مگاپیکسل ها کوچکتر خواهد شد که این امر می تواند باعث ثبت نویز بیشتر در هنگام عکاسی در نور کم گردد.

اما در خبری که امروز منتشر شد اشاره شده که اپل از تکنولوژی جدید شرکت سونی به نام RGBW coding technology در دوربین آیفون خود استفاده خواهد کرد که در این فناوری یک پیکسل فرعی (sub-pixel) سفید نیز در کنار حالت استاندارد RGB قرار داده شده تا مانع افت کیفیت عکاسی در نور کم که به واسطه کوچکتر شدن سایز پیکسل ها رخ خواهد داد، گردد.

آن طور که به نظر می رسد اپل پیش از این قصد داشته از این تکنولوژی در تلفن های هوشمند iPhone 6 و iPhone 6 Plus استفاده کند اما بعد تصمیم گرفته برای افزایش کیفیت نهایی کار استفاده از این فناوری را به یک سال بعد موکول کند.

پیش از این گزارشاتی نیز مبنی بر استفاده شرکت اپل از لنز های دوگانه با قابلیت بزرگنمایی اپتیکال در گوشی iPhone 6s منتشر شده بود که با توجه به مطالب اخیر می توان گفت این امر صحت نداشته است.

خبر افزایش کیفیت سنسور دوربین آیفون به 12 مگاپیکسل، در ابتدا توسط Ming-Chi Kuo تحلیل گر موسسه KGI Securities مطرح شد و اینک این خبر به واقعیت نزدیک شده است.

باید منتظر ماند و دید آیا افزایش کیفیت دوربین و استفاده از تکنولوژی Force Touch در iPhone 6s می تواند به فروش بیشتر این تلفن هوشمند منجر شود یا نه؟ نظر شما چیست؟

منبع: cultofmac.com

 

 

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد