امنیت، سرعت و قدرت با مودم – روتر AVG

کمپانی آنتی ویروس AVG مطمئناً برای علاقه مندان به حوضه آی تی آشنا می باشد.اخیراً این کمپانی با ورود به جمع توسعه دهندگان سخت افزاری در حال کار بر روی نخستین محصول سخت افزاری خود، مودم – روتر AVG است که به ادعای خود می‌تواند حلالی بر مشکلات شبکه های خانگی باشد.

این کمپانی قرار است روتر خود را تا کمتر از یک سال دیگر با نام انحصاری AVG Chime با توپولوژی Mesh-Network به بازار عرضه کند. در ساخت این مودم از استاندارد بیسیم ۸۰۲٫۱۱ac  و به صورت دو بانده استفاده شده است.

Mesh-Network یک نوع شبکه همانند WDS است که فعالیت خود را در لایه ۲ می‌انجامد.البته با این تفاوت که در WDS یک رادیو از کار بیفتد ماباقی مسیر نیز قطع میشود اما در مش این گونه نیست تمام اکسس پوینت ها با هم در ارتباط هستند که باعث ارتقای کیفیت شبکه می‌شود.

روتر AVG

علاوه بر سرعت بالای این روتر، دیگر مشخصه ای که می‌تواند آن را از سایر روترها متمایز کند، استفاده از اپلیکیشن امنیتی اختصاصی اِی وی جی به همراه ران کردن روتر AVG است.

به گفته تیم مهندسی این روتر، اپلیکیشن های مخرب به که به طور بیشتری در رایانه های خانگی یافت می‌شوند با تلاش و تجزیه و تحلیل ترافیک ورودی و خروجی اینترنت کاربر، موجب کاهش سرعت آن می‌شوند که ما با استفاده از این بسته امنیتی تمامی راه های نفوذ این بد افزارها را  کاملاً بسته ایم.به گفته این کمپانی، بسته امنیتی مخصوص شبکه برای فروش به صورت باندل بر روی روتر AVG قرار خواهند گرفت.

البته این نکته را متذکر شویم که به دلیل رایگان بودن بسته های امنیتی AVG، این کمپانی اختیار را به خود داده است تا در سطح این آنتی ویروس به تبلیغات و بحث اسپانسرینگ بپردازد. حال باید دید که آیا با ارائه پک های مخصوص امنیتی روترهایش آیا باز هم بحث تبلیغات در میان خواهد بود و یا دیگر خبری از آن تبلیغات نیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget

نظرات بسته شده است.