مسدود شدن ۷۸ کانال تلگرام منتصب به داعش

بعد از حملات شدید و بی رحمانه گروهک تروریستی داعش به پاریس و بیروت، تلگرام تازه به یاد آن افتاده است تا از تشکیل کانال‌های منتصب به این گروه و طرفدارانش جلوگیری کرده و یا کانال‌های موجود را پاک کند.

تلگرام در این زمینه می‌گوید :

” ما وقتی که متوجه وجود کانال هایی منتصب به داعش که مشغول به تبلیغ برای خود بودند شدیم، سریعاً آنها را مسدود نمودیم. جزئیات این کانالها به شرح ۷۸ کانال و به ۱۲ زبان مختلف دنیا بوده اند.”

تلگرام همچنین درباره اینکه آیا این کار نقص حریم خصوصی کاربران هم حساب می‌آید یا خیر گفت:

” تمامی چت‌ها و گروه‌های چت خصوصی هستند و اطلاعات آنها در بین خود کاربرانشان هست. ما کانال‌های منتصب به داعش را با ردیابی استیکرها، نام کانال‌ها و ربات ها شناسایی نمودیم که در دسترس عموم قرار داشتند.

همچنین کاربران عزیز تلگرام می‌توانند درصورت مشاهده گروه‌های منتصب به این گروهک تروریستی، با فرستادن جزئیات آن گروه به آدرس ایمیل abouse@telegram.org ما را در مسدود سازی فعالیت آنها یاری نمایند. “

تیم پشتیبانی تلگرام همچنین اضافی نمود، هرچند که آنها فعالیت گروه‌های تروریستی (مانند داعش) را در شبکه اجتماعی خود مسدود خواهند کرد اما تمامی کاربرانش حق بیان نظرات و تفکرات خود را دارند که این به زندگی شخصی آنها باز میگردد.

لازم به ذکر است که در این هفته که گذشت، فعالان اینترنتی منتصب به داعش وعده ی حملات سایبری گسترده ای را بر علیه بریتانیا داده اند که این موضوع باعث ایجاد نگرانی مقامات و مسئولین این کشور شده است و از این رو تیمی از نخبگان نیروهای تهاجمی را جهت مقابله با حملات سایبری احتمالی داعش تشکیل داده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع engadget

نظرات بسته شده است.