تهیه فایل پشتیبان از نوتیفیکیشن ها با اپلیکیشن NotiBox و مروز آنها در آینده

یکی از مهمترین بخش‌های سیستم عامل اندروید، قسمت نوتیفیکیشن آن به شمار می‌رود که در انجام امور مختلف کمک بسیاری به کاربر می‌کند. در سیستم عامل اندروید یک نوار اختصاصی برای این پیام‌ها در بالای صفحه تدارک دیده شده است که نوتیفیکیشن‌ها به ترتیب خاصی در آن به نمایش در می‌آیند.

اما اگر نوتیفیکیشنی را پس از نمایش حذف کنید، دیگر راهی برای مشاهده و یا بازگرداندن آن نیست، مگر این که اپلیکیشن مربوط به آن پیام شامل بخشی باشد که نوتیفیکیشن‌های خود را جمع بندی کند. اگر تاکنون به صورت ناخواسته پیامی را از نوار بالا حذف کرده باشید، حتما به دنبال راهی جهت بازگرداندن آن گشته‌اید. NotiBox یک اپلیکیشن رایگان اندرویدی است که نوتیفیکیشن‌های سیستم عامل را به صورت دوره‌ای ذخیره می‌کند و امکان مرور کردن آن‌ها را در هر زمان به شما خواهد داد. در ادامه با توضیحات بیشتر از اپلیکیشن NotiBox همراه دیجی رو باشید.

اپلیکیشن NotiBox شامل یک گزینه “Do Not Disturb me” – لطفا مزاحم من نشوید – می‌شود که برای مدت زمان مورد نظر شما نمایش نوتیفیکیشن‌ها را غیر فعال کرده و آن ها را در خود ذخیره می‌کند. NotiBox را از لینک پایین دانلود و نصب کرده و سپس دسترسی به نوتیفیکیشن‌های تلفن را برای آن صادر کنید. به محض صادر شدن مجوز مربوطه، می‌توانید از برنامه بخواهید تا شروع به تهیه فایل پشتیبان از پیام‌های نوتیفیکیشن کند. آیکون نوار بالا در سمت راست را لمس کرده و به بخش تنظیمات بروید.

دانلود Noti Box از گوگل پلی

اگر دوست دارید نوتیفیکیشن‌های سیستمی نیز ذخیره شوند، گزینه System Notifications را فعال کنید. همچنین مواردی نظیر دوره‌های پشتیبان گیری برنامه نیز در بخش تنظیمات مشخص می‌شوند.

اپلیکیشن NotiBox

در قسمت App preference، می‌توانید از ذخیره شدن نوتیفیکیشن برخی از اپلیکیشن‌ها جلوگیری نمایید. جهت مرور تاریخچه پیام‌های هر اپلیکیشن نیز می‌توانید در همین بخش با لمس هر کدام، نوتیفیکیشن‌های آن را به ترتیب تاریخ مشاهده کنید. لمس هر پیام نوتیفیکیشن در اپلیکیشن NotiBox شما را به همان برنامه‌ای که آن را نمایش داده منتقل می‌کند.

اپلیکیشن NotiBox

پس از راه اندازی برنامه، NotiBox در گوگل کلندر یک رویداد ایجاد می‌کند و تا زمانی که به رویداد در تقویم اجازه شروع کار ندهید، بکاپ گیری از نوتیفیکیشن ها آغاز نخواهد شد. این برنامه در بررسی ما توانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد و پیشنهاد می‌کنیم همه کاربران اندرویدی آن را مورد استفاده قرار دهند. امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید.

منبع addictivetips
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد