فلای تودی

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

خیلی از ما در شرایطی قرار داریم که دوست داریم جدیدترین بازی‌های کامپیوتری را روی سیستم‌مان بازی کنیم ولی سخت‌افزار سیستم‌تان برای اجرای چنین بازی‌هایی چندان قدرتمند نیست. شاید نتوانید برخی از پرهزینه‌ترین بازی‌های موجود را روی سیستم‌تان اجرا کنید ولی بازی‌های مستقل فوق‌العاده‌ای هم وجود دارند که سیستم‌تان را ذوب نمی‌کنند و به اندازه‌ی آخرین بازی‌های پرهزینه‌ی این صنعت ارزش بازی کردن را دارند.

پس صاحبان لپ‌تاپ‌های نه چندان گران‌قیمت، نگران نباشید! در ادامه به بررسی بازی‌هایی می‌پردازیم که می‌توانند روی لپ‌تاپ‌های معمولی هم به خوبی اجرا شوند و از بازی کردن‌شان لذت ببرید!

1. Sid Meier’s Civilization V

سال انتشار: 2010

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

یک دهه از عمر این بازی گذشته است، بازی محبوبی که به طرز بحث‌برانگیزی هنوز یکی از بهترین بازی‌های مجموعه‌ی Civilization است، عمر یک دهه‌ای این بازی به این معنی است که می‌توانید آن را با خیال راحت روی سیستمی معمولی اجرا کنید. در حالی که بعضی‌ها می‌گویند نسخه‌ی بعدی این بازی گرافیک بهتری دارد، خیلی‌ها هنوز هم این نسخه از بازی را به عنوان نسخه‌ی محبوب خود معرفی می‌کنند.

اگر می‌توانید حتماً نسخه‌ی کامل این بازی را به همراه خدایان و شاه‌ها (Gods & Kings) و DLCهای Brave New World دانلود کنید.

2. Pillars of Eternity 2

سال انتشار: 2018

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

بسیاری از cRPG های قدیمی در پنج سال اخیر احیا شده‌اند، از نسخه‌های بهبود یافته‌ای از بازی‌های کلاسیکی مانند Baldur’s Gate و Planescape: Torment گرفته تا بازی‌های جدیدی که از سبک AD&D (سیاهچال‌ها و اژدهایان) الهام گرفته‌اند. شاید Pillars of Eternity 2 یکی از بهترین بازی‌های این دسته باشد.

در این بازی بسیاری از واسط‌های کاربری و مکانیک‌های نامناسب این ژانر بهبود یافته‌اند و داستان فوق‌العاده‌ای از دزدی دریایی و ماجراجویی روایت می‌شود، روایتی که در آن به تشکیل تیمی از قهرمانان‌تان می‌پردازید و در جهان Eora کاوش می‌کنید.

شاهد بازی خوبی به همراه دیالوگ‌های طولانی و جالب خواهید بود، مجبور می‌شوید انتخاب‌های اخلاقی تأثیرگذاری داشته باشید و مبارزه‌هایی تاکتیکی غنی نیز بخشی از این بازی هستند که در مجموع این بازی را به یکی از بهترین بازی‌های مدرن RPG تبدیل می‌کند که البته می‌توانید آن را روی لپ‌تاپی معمولی نیز اجرا کنید.

3. The Binding of Isaac: Rebirth

سال انتشار: 2014

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

لپ‌تاپ‌تان هر چقدر هم که ضعیف باشد از پس این بازی بر می‌آید. این بازی از سبک تیر اندازی است و فضای تاریکی دارد و سازندگانش همان سازندگان Super Meat Boy هستند. این بازی عجیب به سبک Roguelike است (Roguelike یک سبک از بازی‌هایی ویدیویی است که در آن معمولا مراحل به صورت تصادفی ساخته شده و از سیستم مرگ قطعی استفاده می‌کند و با هر بار مرگ، بازی از اول شروع می شود). در این بازی در نقش کودکی هستید که از چشمان‌تان اشک شلیک می‌کنید و غول‌ها و موجودات پلید را در سیاهچال‌های هزارتوی بازی می‌کشید.

خود بازی نمی‌توانست ساده‌تر از این باشد ولی هر دفعه که بازی می‌کنید به دلیل تعدد قدرت‌ها و ضدقدرت‌هایی که می‌گیرید احساس متفاوتی خواهید داشت. ممکن است یک بار در این بازی به هیولایی خون‌خوار تبدیل شوید و دفعه‌ی دیگر که بازی را از ابتدا انجام می‌دهید به بچه غولی تبدیل شوید که کوتوله‌هایی روی سرتان رشد کرده‌اند.

بازی تاریک و کثیفی است که می‌توانید سال‌ها از بازی کردنش لذت ببرید.

4. Dusk

سال انتشار: 2018

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

دوست داشتیم یک بازی در سبک تیراندازی اول شخص هم در این فهرست داشته باشیم و با نگاه به گذشته می‌توانیم بازی‌های قدیمی بسیار خوبی را پیدا کنیم که هنوز هم ارزش بازی کردن را دارند، Half-life 2، Bioshock و حتی نسخه‌ی اصلی Doom از این دسته بازی‌ها هستند.  ولی با وجود احیای بازی‌های سبک Retro (بازی‌های کامپیوتری، کنسولی و آرکید قدیمی) ‌تصمیم گرفتیم انتخاب معاصرتری داشته باشیم.

Dusk یک بازی تیراندازی خشن و پرسرعت با سبک Quake 2، Blood و دیگر بازی‌های تیراندازی اواخر سال‌های 90 است. گرافیک پایین و چند ضلعی مشهود در این بازی از عمد به این شکل طراحی شده است تا حس و حال بازی‌های قدیمی و با گرافیک پایین را به بازیکن منتقل کنند، با این حال فریم بر ثانیه و مکانیک بازی بسیار خوب و مدرن است و احساس یک بازی سال 2019 را به بازیکن منتقل می‌کند.

این بازی بهترین بازی در دسته‌ای از بازی‌های Retro است که شامل Amid Evil، Ion Fury، Devil Daggers و دیگر عناوین می‌شود.

5. Hollow Knight

سال انتشار: 2017

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

ژانر Metroidvania (زیر شاخه‌ای از سبک اکشن ماجرایی است که گیم پلی آن به بازی‌های سکوبازی دوبعدی نزدیک است) در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است و Hollow Knight یکی از محبوب‌ترین بازی‌های این سال‌هاست. در این بازی در نقش شوالیه‌ای افتخاری هستید که جهان زیرزمینی وسیع و زوال‌یافته‌ای را کاوش می‌کند، برای ادامه‌ی کاوش خود در اعماق این جهان توانایی‌های جدیدی کسب می‌کند و تلاش می‌کند منبع بیماری این جهان زوال‌یافته را کشف و نابود کند.

Hollow Knight بازی زیبایی با گرافیک خیره‌کننده است که جزئیات دوست داشتنی زیادی را در آن خواهید دید. برای نمونه زمانی که به نقشه‌تان نگاه می‌کنید شخصیت بازی‌تان را می‌بینید که نقشه را در دست گرفته و به آن نگاه می‌کند که باعث کاهش سرعتش در بازی می‌شود. جهان این بازی به طرز فوق‌العاده‌ای بزرگ است و به 40 ساعت زمان نیاز دارد تا بتوانید تمامش کنید، البته اگر از مراحل اضافی رایگان آن چشم‌پوشی کنید.

6. Limbo

سال انتشار: 2010

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

بازی‌های ویدیویی نوعی هنری هستند که از ترکیب جلوه‌های بصری، صوتی و چیزی سحرآمیز با نام گیم پلی ایجاد شده‌اند. لیمبو نمونه‌ی خوبی از این سه ویژگی است که با یکدیگر هماهنگ شده‌اند و بازی خیره‌کننده‌ای را ایجاد می‌کنند. بدون هیچ متن، دیالوگ یا توضیحی، وارد دنیای این بازی می‌شوید و شرایط بازی و قوانین آن به خوبی به شما منتقل می‌شود. این بازی سیاه و سفید دو بعدی در سبک معمایی و پلتفرمر یکی از بهترین بازی‌هایی است که تجربه خواهید کرد.

شما در نقش یک پسر جوان هستید که در جنگلی از خواب بیدار می‌شود و هیچ ایده‌ای ندارد که چه کسی است، چرا آنجاست یا اینکه به کجا می‌رود. شروع به کاوش این محیط عجیب و غریب می‌کنید ولی به زودی می‌فهمید که در محیط خطرناکی هستید و انگیزه‌تان به وضوح مشخص می‌شود: باید هر طور که شده از این جنگل خارج شوید. صفحه‌ی بازگزاری یا ویدیویی مشاهده نخواهید کرد و به سرعت در این جهان هولناک غرق می‌شوید. از شروع تا انتهای بازی به طور مداوم شگفت‌زده می‌شوید، شادی می‌کنید و می‌ترسید.

بازی‌های کمی را پیدا می‌کنید که به اندازه‌ی لیمبو فضایی اصیل و فوق‌العاده ارائه دهند. اگر لیمبو را بازی نکرده‌اید امتحانش کنید. لیمبو چندان طولانی نیست ولی از هر دقیقه‌ی بازی کردن‌تان لذت خواهید برد.

7. Braid

سال انتشار: 2008

بهترین بازی‌ها برای لپ‌تاپ‌های نه چندان قدرتمند در سال 2019

روی کاغذ با بازی خوبی مواجه هستید که محبوب‌ترین بازی پلتفرمر تاریخ، Super Mario Brothers، را به شکلی هنری ارائه داده است. شاهزاد‌ه‌ای وجود دارد که باید نجاتش دهید، باید به قلعه‌هایی برسید و دشمنانی دارید که می‌توانید رویشان بپرید و نابودشان کنید. ولی به جای اینکه با بازی پرسرعتی مواجه باشید که سرعت عمل‌تان در آن مهم است، برید ترکیبی آهسته‌تر از بازی‌های پلتفرمر و معمایی است. در عین حال که ذهن‌تان با موسیقی پس‌زمینه‌ی آرام‌بخش این بازی و طراحی آبرنگی آن آرام می‌گیرد، در حال پردازش هستید تا معماهای موجود را حل کنید. با بازی چالش‌برانگیزی مواجه هستید که ممکن است برای بعضی‌ها بیش از اندازه سخت باشد. ولی اگر عاشق معماهای سخت هستید و حسی که بعد از حل کردن این معماها به دست می‌آورید را دوست دارید این بازی مخصوص شماست.

در این بازی در نقش مرد جوانی به نام تیم هستید که شاهزاده‌اش را به دلیل اشتباهش گم کرده است. برای پیشروی در بازی باید از جهان‌های مختلفی عبور کنید و تکه‌هایی از یک پازل را جمع‌آوری کرده و داستان او را بازیابی کنید. اگر سرعت عمل‌تان در بازی‌های پلتفرمر آن‌قدرها خوب نیست نگران نباشید. تیم توانایی خاصی دارد که به او اجازه می‌دهد زمان را به عقب برگرداند، پس اگر روی تیغی افتادید یا توسط دشمنان کشته شدید تنها کاری که باید بکنید این است که زمان را به عقب برگردانید. ولی کارایی به عقب بردن زمان آنقدرها هم ساده نیست و در ترکیب با پازل‌ها دچار چالش‌های سختی می‌شوید. در دنیایی که بیشتر بازی‌های دو بعدی جدید شبیه نسخه‌ای کپی شده از بازی‌های دیگر هستند، برید ایده‌ی اصیلی را مطرح می‌کند که تجربه‌ای به یاد ماندنی را برایتان به همراه خواهد داشت.

منبع maketecheasier ign ign
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من
من
2 سال قبل

خدایی جی تی ای 5 خودمون رو بزنیم بهتره از اینا