بهترین بازی‌ های کامپیوتری 2019 که حتما باید امتحان کنید

اگر دنبال بهترین بازی‌ های کامپیوتر حال حاضر هستید، این راهنما مخصوص شما است. بازی‌ های مخصوص کامپیوترهای شخصی همیشه اوج کیفیت بازی‌ های ویدیویی را به نمایش گذاشته‌اند و این تمایز در سال 2019 نیز ادامه دارد.

با وجود پلتفرم‌هایی مانند استیم که جریان مداومی از بازی‌ های جدید را در کنار کتابخانه‌ای از بازی‌ های قدیمی به کاربران ارائه می‌دهند، الان بهترین زمان ممکن است که کامپیوتر دسکتاپ یا لپ تاپ را روشن کنید و با ماوس و کیبوردتان وارد جهان بازی‌ های کامپیوتری شوید.

برای محدود کردن انتخاب‌هایتان در اقیانوس بی‌کران بازی‌ های کامپیوتری، بازی‌ های فوق‌العاده‌ای را برایتان دست‌چین کرده‌ایم که شامل بازی‌ های جدید مورد علاقه‌ی منتقدان و کاربران و همچنین بازی‌ های قدیمی‌تری می‌شوند که کاربران را به خود جذب کرده‌اند.

همچنین در مواقع لزوم مشخصات سخت‌افزاری مورد نیازتان را نیز اعلام کرده‌ایم تا مطمئن شوید که دستگاه‌تان می‌تواند به سادگی بازی مورد نظرتان را اجرا کند. حقیقت این است که به همه چیز فکر کرده‌ایم. از بازی کردن لذت ببرید!

بهترین بازی‌ های کامپیوتری روز

TROPICO 6

TROPICO 6

بازگشت دیکتاتوری مجازی

دلایل نصب:

 • برای اولین بار این بازی را روی مجمع‌الجزایر جدید آن امتحان کنید
 • سیستم‌های بهبودیافته برای ساختمان‌ها، تحقیقات و سیاست
 • بازی آنلاین با امکان حضور چهار نفر

بازی Tropico همیشه برخورد جالبی با شبیه‌سازی داشته است. با ترکیب سیاست، مدیریت شهری و ساختمان‌سازی خلاقانه در نقش رهبر Tropico ظاهر می‌شوید و وظیفه‌تان این است که ملت خود را از وضعیتی ابتدایی به مرکزی برای بازرگانی، تجارت و قدرت سیاسی تبدیل کنید. اینکه چطور به چنین نقطه‌ای برسید بر عهده‌ی شما است. آیا سخت کار می‌کنید که یک دموکراسی بر پایه‌ی تجارت ایجاد کنید یا به عنوان پادشاهی دیکتاتور از مردم خود به سختی کار می‌کشید؟ انتخاب با خودتان است.

تغییر بزرگ نسخه‌ی 6 این بازی تغییر از یک جزیره به مجمع‌الجزایر است و حالا می‌توانید صنایع، مراکز بازرگانی و مناطق مسکونی خود را به چندین منطقه گسترش دهید. می‌توانید پل‌هایی بسازید تا این جزایر را به یکدیگر متصل کنید و شبکه‌ای پهناور از مناطق شلوغ ایجاد کنید. امکان بازی چند نفره و آنلاین نیز وجود دارد که در آن می‌توانید مسئولیت‌های کنترل جزایر را بین سه نفر تقسیم کنید.

این تغییر در وسعت بازی نه تنها باعث ایجاد تنوع در مناطق و سرزمین‌های حاضر در بازی می‌شود بلکه روی ساخت و ساز و نگهداری از سرزمین‌تان نیز تأثیر می‌گذارد. تلاش برای گسترش بیش از اندازه‌ی زیرساخت‌ها معمولاً باعث نابودی سیستم‌تان می‌شود اما می‌توانید با امکانات انتقالی جدید مراکز خود را به یکدیگر متصل کنید و زیرسیستم‌های مختلفی داشته باشید.

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE

زندگی (و مرگ) پس از دارک سولز

دلایل نصب:

 • سطح سختی آشنا
 • برخوردی خشن‌تر و خونین‌تر در نبردها
 • احساس حرکت بیشتر نسبت به دارک سولز

توسعه‌دهنده‌ی ژاپنی بازی‌ های کامپیوتری، FromSoftware، که قوانین سری بازی‌ های اکشن-نقش‌آفرینی Souls را از نو نوشت، با بازی جدیدی بازگشته که هم آشنا است و هم ایده‌های به شدت بیگانه‌ای درون خود دارد. تقریباً تمام عناصر نقش آفرینی گذشته از جمله انتخاب کلاس یا لول آپ کردن ویژگی‌ها حذف شده‌اند، حتی عناصر کلاسیک بازی چندنفره نیز در این بازی وجود ندارند.

در عوض Sekiro: Shadows Die Twice روی مبارزه‌ی لحظه به لحظه‌ی هر برخوردتان تمرکز کرده است. به شیوه‌ای مشابه با سیستم For Honor، این بازی نیز درباره‌ی کاهش نوار سلامتی دشمنان نیست بلکه باید در این بازی از جاگیری و حرکات خود استفاده کنید تا ضربه‌ای کشنده به دشمنان‌تان وارد کنید. این بار با حرکات مخفیانه‌ی بیشتری سر و کار دارید و با استفاده از چنگک خود می‌توانید بهتر به کاوش بپردازید. زندگی پس از Dark Souls خوب است.

TOM CLANCY'S THE DIVISION 2

TOM CLANCY’S THE DIVISION 2

یک بازی مؤثر تاراج و تیراندازی

دلایل نصب:

 • امکان حضور چهار بازیکن در حالت آنلاین
 • طراحی بهتر مأموریت‌ها نسبت به نسخه‌ی اول
 • تاراج‌های بیشتر و مفیدتر

در سال 2019 بازی‌ های تاراج و تیراندازی بسیار رایج‌اند. با بازی‌ هایی همچون Destiny 2 و Anthem که موج‌های خود را ایجاد کرده‌اند و بازی جدید Borderlands که به انتشار آن نزدیک هستیم، تولیدکننده‌ی بازی‌ های ویدیویی، Massive، با بازی The Division 2 دوباره وارد این ژانر از بازی‌ها شده است. این بازی بسیار شبیه به نسخه‌ی اول خود است، یک بازی سوم شخص تیراندازی و پناه‌گیری که شامل عناصر نقش‌آفرینی زیادی است و حالا تعداد تاراج‌های ممکن افزایش پیدا کرده است، طراحی مأموریت‌ها بهبود یافته و حس تنوع و محتوای بهتری را در این بازی دریافت می‌کنید.

تنظیمات جدید Washington DC نیز نسبت به تنظیمات قبلی New York تنوع جدیدی به بازی اضافه کرده است و شاهد مناطق شهری و پارک‌های ساختگی بیشتری در این بازی هستید. گرچه ممکن است به اندازه‌ی ادعای سازندگانش یک بازی غیرسیاسی نباشد، اما با یک بازی تیراندازی چهارنفره و تیمی روبه‌رو هستید که کیفیتی در سطح بازی‌ های یوبیسافت به شما ارائه می‌دهد.

DEVIL MAY CRY 5

DEVIL MAY CRY 5

بازگشت سبک بازی کلاسیک مبارزه با دیوها

دلایل نصب:

 • فهرست شخصیت‌های متنوع
 • بازی آشنای اکشن سرعتی از نوع  Devil May Cry
 • ارائه‌ی بسیار عالی

ممکن است Capcom این روزها دنبال ریسک‌های جدید زیادی نباشد اما به خوبی درحال بهبود بازی‌ هایی است که نام این شرکت به خاطر آن‌ها بر سر زبان‌ها افتاد. Monster Hunter و Resident Evil دوباره اوج گرفته‌اند و حالا نوبت Dante و Nero است که چنین سرنوشتی داشته باشند. با حضور و کارگردانی Hideaki Itsuno در این تیم، Devil May Cry 5 مدل مبارزه‌ی بسیار آشنایی از تفنگ‌ها، نبردهای تن به تن و کومبوهای آکروباتیک را به شما ارائه می‌دهد، مواردی که در ترکیب با یکدیگر باعث بهبود این بازی شده‌اند.

حالا امکان انتخاب از میان شخصیت‌های بیشتری را در اختیار دارید که هر کدام‌شان قدرت‌ها و کومبوهای مخصوص خودشان را دارند، گرچه ممکن است از طرفداران دانته باشید و نخواهید شخصیت دیگری را انتخاب کنید. نحوه‌ی ارائه بازی نیز بسیار خوب است و کپکام مراحل، طراحی غول‌ها و انیمیشن‌های چهره‌ی بسیار خوبی را به بازیکنان ارائه می‌دهد. شاید به نظر برسد که بیشتر شخصیت‌ها از Final Fantasy XV وارد این بازی شده‌اند اما DEVIL MAY CRY 5 بازگشت قهرمانانه‌ای برای این سری از بازی‌ها محسوب می‌شود.

APEX LEGENDS

APEX LEGENDS

محبوبیت Battle Royale ادامه دارد

دلایل نصب:

 • بازی Battle Royale از سازندگان Titanfall
 • قدرت‌ها، تجهیزات و سلاح‌های زیاد
 • رایگان

بازی Apex Legends که به صورت ناگهانی منتشر شد، یکی از داغ‌ترین عناوین جهان بازی‌های کامپیوتری است. یک بازی به سبک Battle Royale که شبیه به Fortnite و Battlegrounds است، شما به همراه هم‌تیمی‌هایتان بازی را در نقشه‌ی بزرگ شروع می‌کنید و تلاش می‌کنید که در مبارزه با حریفان زنده بمانید.

چیزی که باعث تمایز Apex Legends می‌شود تنوع سلاح‌ها، آیتم‌های منحصربه‌فرد (برای مثال بات‌هایی که به طور خودکار سلامتی شما را بهبود می‌دهند یا توانایی زنده کردن هم‌تیمی‌های کشته شده‌تان را دارید) و قدرت‌های منحصربه‌فرد هر کدام از شخصیت‌ها است. چه در حال استفاده از پرتال‌ها باشید تا دشمنان خود را فریب دهید یا از قدرت‌های دیگر خود استفاده کنید با Apex Legends یکی از بازی‌های خوب 2019 را تجربه خواهید کرد.

ANTHEM

ANTHEM

شرکت Bioware با بازی جدید خود به آسمان‌ها صعود می‌کند

دلایل نصب:

 • کنترل‌های مبارزه فوق‌العاده هستند
 • امکانات سفارشی‌سازی مختلفی در اختیارتان قرار گرفته است
 • داستان مجذوب‌کننده

با عرضه‌ی مشکل‌آفرین Mass Effect: Andromeda، شرکت کانادایی Bioware با یک بازی جدید بازگشته است، این بازی بر اساس سال‌ها تجربه‌ی این شرکت در بازی‌ های اکشن-نقش‌آفرینی و داستان‌محور ایجاد شده است و این فضا را با فضای آنلاین ترکیب می‌کند. به عنوان سرباز مزدوری که در جهان هیولاها و دشمنان قرار گرفته‌اید، باید از توانایی‌های مکانیکی خود برای پرواز، مبارزه و جمع‌آوری تاراج‌ها استفاده کنید.

با یک بازی همیشه آنلاین مواجه هستید که می‌توانید در تیم‌های سه نفره آن را بازی کنید. می‌توانید با سلاح‌ها و تجهیزات جدید و جمع‌آوری شده‌تان خودتان را آپگرید کنید و توانایی‌های خود را در مبارزات بهبود دهید (مانند پاور لول‌های Destiny). اگر عاشق بازی‌ های تیراندازی سوم شخص هستید، باید این بازی را امتحان کنید.

FAR CRY NEW DAWN

FAR CRY NEW DAWN

آموزش حقه‌های جدید به یک سگ پیر

دلایل نصب:

 • پایگاه‌هایی با قابلیت بازپس‌گیری، ارزش دوباره بازی کردن را افزایش می‌دهند
 • منابع، صنعت و کاوش به خوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند

بازی Far Cry New Dawn فقط یک بازسازی از بازی‌ های تیراندازی جهان‌باز یوبیسافت نیست. در عوض تمام نقاط قوت Far Cry 5 را در اختیار دارد و این بازی آن‌ها را در یک بسته‌بندی کوچک‌تر و کاراتر به کاربران ارائه می‌دهد. حالا می‌توانید دوباره و دوباره پایگاه‌هایتان را بازپس بگیرید و با مبارزه با دشمنان قدرتمندتر پاداش‌های بزرگ‌تری به دست بیاورید، همچنین با سفرهایتان به مناطق جدید می‌توانید خارج از Hope County نیز به کاوش بپردازید.

سیستم صنعتگری پیشرفته‌تر که با استفاده از آن می‌توانید با استفاده از منابعی که جمع‌آوری کرده‌اید، منابعی همچون پول، به ایجاد سلاح‌ها و ماشین‌های جدید بپردازید و در هر بخشی از بازی از آن استفاده کنید، از شکار حیوانات گرفته تا تاراج صندوق‌ها و پر کردن دوباره‌ی مهمات‌تان از این قاعده پیروی می‌کنند. اگر تا به حال از یکی از بازی‌ های Far Cry لذت برده‌اید اما یک زمین بازی سرگرم‌کننده می‌خواهید این بازی مختص شما است.

METRO EXODUS

METRO EXODUS

ترکیب خشن و اعتیادآوری از تیراندازی اول شخص و غوطه‌وری در ترس برای بقا

دلایل نصب:

 • نبردهای شدید
 • جهان غوطه‌ورکننده
 • جنبه‌های فنی

سومین بازی از سری بازی‌ های معروف Metro با الهام از داستان‌سرایی Dmitry Glukhovsky به خارج از شهر مسکو نقل مکان می‌کند. بازی در سال 2036 اتفاق می‌افتد که دو سال پس از رویدادهای Metro: Last Light است،‌ بازیکنان باید با مبارزه راه خود را به بیرون از پایتخت مرده‌ی داستان باز کنند و در سفری حماسی و با استفاده از قطاری صنعتی به نام Aurora به سمت شرق بروند.

اگر بخواهیم بخش بیشتری از داستان را بگوییم جذابیت خود را از دست می‌دهد با این حال طرفداران نسخه‌های قبلی این بازی خوشحال می‌شوند که بگوییم عناصر غوطه‌ورکننده و اعتیادآوری که برای بقا در نسخه‌های قبلی این بازی موجود بودند در این نسخه نیز مشاهده می‌شوند، برای مثال می‌توانید از تفنگ، ماسک گاز و تجهیزات خود نگهداری کنید و شاهد نبردهایی شدید همانند نسخه‌های پیشین خواهید بود. اما حالا با وجود جهان بزرگ‌تر و نامحدودتر Metro Exodus، این امکانات کارایی حتی بیشتری نسبت به قبل دارند.

این بازی از لحاظ بصری در کامپیوترهای شخصی نیز کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد که به دلیل استفاده از موتور بازی 4 A Engine است که جزئیات زیادی را در محیط بازی ارائه می‌دهد، نورپردازی فوق‌العاده‌ای دارد و پارتیکل افکت‌هایی دارید که باعث واقعی‌تر شدن فضاهای موجود در این بازی می‌شوند.

به همه‌ی این‌ها سیستم صنعتگری عالی، چرخه‌ی واقعی روز و شب و مجموعه‌ای از پایان‌ها را اضافه کنید که بر اساس تصمیمات بازیکنان در طول بازی اتفاق می‌افتند و به سادگی می‌توان Metro Exodus را یکی از بهترین بازی‌ های سال 2019 نامگذاری کرد.

WARGROOVE

WARGROOVE

جنگ‌های پیشرفته‌ای که در دوران جدید دوباره متولد شده‌اند

دلایل نصب:

 • بازی اکشن تاکتیکی اعتیادآور و نوبتی
 • پیشتیبانی از بازی چندنفره‌ی آنلاین و شبکه‌ای

این بازی توسط شرکت مستقل بازی‌سازی Stardew، سازنده‌ی بازی‌های Stardew Valley و Risk of Rain، تولید شده است و یکی از هیجان‌انگیزترین بازی‌ های امسال است. Wargroove یک بازی تاکتیکی نوبتی است که ما را به یاد بازی‌ های فوق‌العاده‌ای همچون Advance Wars می‌اندازد و عناصر جدیدی را به بازی اضافه می‌کند.

با 13 فرمانده که باید از بین آن‌ها انتخاب کنید و 4 جبهه که می‌توانید عضو آن‌ها شوید، باید از مهارت‌های فرمانده‌تان استفاده کنید تا نبرد را به نفع خودتان تمام کنید. کسانی که تازه با این بازی آشنا می‌شوند به سادگی آن را فرا می‌گیرند و می‌توانید در حالت شبکه یا به صورت آنلاین آن را بازی کنید. حتی می‌توانید در این بازی نقشه‌های خود را ایجاد کرده و ویرایش کنید.

SUNLESS SKIES

SUNLESS SKIES

یک داستان سرایی تاریک و خوش طعم روی ریل‌ها

دلایل نصب:

 • تولید شده توسط سازندگان Sunless Seas و Fallen London
 • به کاوش، مبارزه و کشف در یک داستان وسیع و پیچیده بپردازید

در طی چند سال گذشته، توسعه‌دهنده‌ی بریتانیایی بازی‌ های کامپیوتری، Failbetter Games، عنوان جدیدی را متولد کرده است. در این بازی داستان و روایت آن عنصر اصلی هستند و با ارواح، آدم‌خواران، و توده‌های شرورانه‌ی زنبورها سر و کار دارید. این استودیو برای آخرین پروژه‌ی خود، Sunless Skies، ایده‌ی خود را با قطارهایی که به سمت آسمان می‌روند محقق کرده است.

با تجربه‌ی شدیداً متن‌محوری روبه‌رو خواهید بود، اما با داستانی که به این خوبی نوشته شده است، بیشتر در این جهان کوچک پیچیده غوطه‌ور خواهید شد. با قطارهای دیگر مبارزه خواهید کرد، مأموریت‌های شخصیت‌های مختلف را به انجام خواهید رساند و حتی ممکن است کارکنان قطار خود را بخورید!

RESIDENT EVIL 2

RESIDENT EVIL 2

یک بازی ترسناک کلاسیک که به طرزی ایده‌آل بازطراحی شده است

دلایل نصب:

 • تجربه‌ی کامل رزیدنت اویل، بازطراحی شده برای سال 2019
 • شخصیت‌های اضافی از جمله Hunk و Tofu

بازی Resident Evil 2، در کنار Resident Evil 4، حتی 20 سال پس از تاریخ انتشار آن هنوز هم یکی از موفق‌ترین سری بازی‌ های ترسناک ژانر بقا است. کپکام با موتور بازی‌سازی جدید خود این بازی را کاملاً بازطراحی کرده است و تمام مزایایی که به علت پیشرفت تکنولوژی در این سال‌ها شاهد آن بوده‌ایم به این بازی اضافه شده است.

شما به همان مکان‌های پر از زامبی Raccoon City خواهید رفت، مکان‌هایی که ویروس تی در آن‌ها پخش شده است اما این بار هر لحظه‌ی ترسناک این بازی را با وضوحی خیرکننده تجربه خواهید کرد. با حذف مشکلات بازی قدیمی (برای مثال زوایای ثابت دوربین)، می‌توان گفت که بازسازی رزیدنت اویل 2 به بهترین شیوه‌ی ممکن انجام شده است.

ATLAS

ATLAS

بقا و غلبه در دریاهای آزاد

دلایل نصب:

 • بازی آنلاین مولتی‌پلیر گسترده با تم دزدان دریایی
 • بیش از 40 هزار کاربر در سرور بزرگ بازی

همان تیمی که بازی بزرگ‌تر، عمیق، باگ‌دار و مولتی‌پلیر ژانر بقای خود را با عنوان Ark: Survival Evolved ارائه داده بود حالا با بازی Atlas بازگشته است، یک تجربه‌ی آنلاین با تم دزدان دریایی که ماجراجویی‌های بزرگ و البته باگ‌های بزرگی را در آن تجربه خواهید کرد. با قابلیت پشتیبانی از ده‌ها هزار کاربر در هر سرور، می‌توانید خدمه‌ی کشتی خود را انتخاب کنید، با کشتی به دریا بروید، به مناطق مختلف حمله کنید و با دیگر بازیکنان به شکار گنج بپردازید.

700 منطقه‌ی منحصربه‌فرد در محدوده‌ای به وسعت 45 هزار کیلومتر مربع قرار گرفته است که شامل اقیانوس و خشکی می‌شود. بازی بزرگی است که مبارزه‌های مختلفی در آن شروع شده و پایان می‌یابد، نبردهایی رخ می‌دهد و در هر گوشه یک ماجراجویی در جریان است و البته که با گنج‌ها سر و کار دارید، با گنج‌های زیادی سر و کار دارید.

MEDIEVAL KINGDOM WARS

MEDIEVAL KINGDOM WARS

یک بازی استراتژی هم‌زمان با تم قرون وسطی و ایده‌های Grand Strategy

دلایل نصب:

 • بازی را به عنوان یک نجیب‌زاده‌ی رده‌پایین شروع کنید و به صدر فرماندهی ارتش برسید
 • در حالت‌های یک‌نفره، تیمی یا مولتی‌پلیر بازی کنید

اگر از آن دسته از بازیکنانی هستید که دنبال بازی‌های استراتژی هم‌زمان و Grand Strategy هستید، بازی Medieval Kingdom Wars این نیاز تاکتیکی شما را برطرف خواهد کرد. در این بازی که عناصری از هر دو ژانر را در خود دارد، کار خود را به عنوان یک نجیب‌زاده در قرون وسطی در اروپا شروع می‌کنید و یک ارتش و نیروی دریایی برای پادشاه خود می‌سازید.

Medieval Kingdom Wars عنصر تهدیدآمیزی را نیز در خود جای داده است، در این بازی هر نبرد کشمکش و مواجهه‌ای شدید است که در آن منابع و سربازان خود را به خطر می‌اندازید تا پتانسیل برنده شدن یا باختن در یک نبرد حیاتی را به جان بخرید. با بازی جدید و سرگرم‌کننده‌ای روبه‌رو هستید که جایگزین مناسبی برای بازی‌هایی همچون Total War است.

DUSK

DUSK

یک سفر خونین و با شکوه به گذشته

دلایل نصب:

 • بازی اکشن تیراندازی اول شخص سریع و آتشی
 • سه کمپین کامل و حالت مولتی‌پلیر

گرچه بازی‌های تیراندازی در طول زمان تکامل پیدا کرده‌اند، برخی از طرفداران بازی‌های تیراندازی اول شخص در آرزوی روزهای قدیمی این ژانر هستند که بازی‌های تیراندازی آن سریع، آتشی و پر از خون بودند. بازی DUSK به این نیاز پاسخ می‌دهد و طراحی‌های چندضلعی، مراحلی که توانایی برنامه‌ریزی آزاد برای عبور از آن را دارید، شات‌گان‌های بسیار قدرتمند و پازل‌های منحصربه‌فرد خود را به کاربران ارائه می‌دهد.

می‌توانید کمپین‌های بازی یک‌نفره را کامل کنید، در حالت بقای بی‌پایان بازی کنید و همچنین وارد فضای مولتی‌پلیر آنلاین بازی شوید. ممکن است به اندازه‌ی بازی‌هایی مانند Battlefield V یا Call of Duty: Black Ops 4 ظاهر خوبی نداشته باشد اما به چنین ظاهری هم نیاز ندارد. با بازی نوستالژیک تیراندازی اول شخص خوبی مواجه هستید که خونین و سرگرم‌کننده است.

MOONLIGHTER

MOONLIGHTER

ترکیبی معمولی و حیرت‌آور

دلایل نصب:

 • ارائه‌ای جذاب از نوع پیکسل آرت
 • ترکیب اکشن-نقش‌آفرینی و Roguelike

بیشتر اوقات بازی‌ها ابزاری برای فرار از واقعیت هستند اما بازی کردن در بازی‌هایی که در آن‌ها خود شخصیت‌ها نیز دنبال راهی برای فرار از زندگی معمولی خود هستند این لذت را به سطح دیگری می‌برد. شخصیت ویل را وارد داستان کنید، یک مغازه‌دار جوان که روزها به مشتریان خود خدمات می‌دهد و شب‌ها وارد پورتالی در نزدیکی محل کار خود می‌شود تا با هیولاها مبارزه کند و گنج‌ها را به تاراج ببرد.

بازی Moonlighter اکوسیستم شگفت‌انگیزی دارد، در این بازی می‌توانید تاراج‌های شبانه‌تان را در مغازه‌ی خود بفروشید و قیمت‌ها و چیدمان محصولات‌تان را انتخاب کنید. در این بازی ریسک می‌کنید و با طراحی‌های منحصربه‌فرد هیولاها هرگز حوصله‌تان از این بازی سر نمی‌رود.

GWENT: THE WITCHER CARD GAME

GWENT: THE WITCHER CARD GAME

گرگ سفید بهترین دست کارت‌های خود را رو می‌کند

دلایل نصب:

 • بازی کارتی با جزئیات بالا
 • مودها و کارت‌های جدید

سال‌ها است که با بازی‌ های کارتی سر و کار داریم اما چه کسی فکرش را می‌کرد که یکی از بازی‌های کارتی جانبی و کوچک در The Witcher 3: Wild Hunt آنقدر محبوب شود که توسعه‌دهنده‌ی لهستانی، CD Projekt RED، این بازی را به طور مستقل منتشر کند. بازی Gwent: The Witcher Card Game را به شما معرفی می‌کنیم. اگر از بازی‌ هایی همچون Hearthstone لذت می‌برید، از عمق استراتژی و نبرد با کارت‌های این بازی نیز لذت خواهید برد.

بهتر از همه این که CD Prokekt RED یک کمپین جدید و مستقل یک نفره را با نام Thronebreaker بر اساس این بازی منتشر کرده است که از پلتفرم مجذوب‌کننده‌ی Gwent استفاده می‌کند تا داستان‌های بیشتری را از جهان فریبنده‌ی ویچر در اختیارتان قرار دهد.

RETURN OF THE OBRA DINN

RETURN OF THE OBRA DINN

یک ماجراجویی بیمه‌ای بی‌شباهت به بازی‌ های دیگر

دلایل نصب:

 • فضای تاریخی و مجذوب‌کننده
 • جلوه‌های بصری فوق‌العاده

2019 سال خوبی برای بازی‌ های کامپیوتری مستقل است و در کنار بازی‌هایی همچون Celeste و GRIS حالا با تجربه‌ی بازی نامعمول دیگری با عنوان Return of the Obra Dinn مواجه هستیم.

شما در نقش یک مأمور بیمه‌ای ظاهر می‌شوید و به Falmouth Port می‌روید تا یک کشتی را مورد بررسی قرار دهید که به نظر می‌رسد به طور ناگهانی پدیدار شده است. باور بر این بود که این کشتی با لقب Obra Dinn در دریا گم شده است اما حالا بازگشته است و هیچ خدمه‌ای ندارد. در این بازی اول شخص تلاش می‌کنید این معمای قرن نوزدهمی را حل کنید و یکی از بهترین و مجذوب‌کننده‌ترین بازی‌های سال 2019 را تجربه کنید.

SUBNAUTICA

SUBNAUTICA

یک جهان بیگانه را در اعماق آب‌ها کاوش کنید

دلایل نصب:

 • جهان باز وسیع اعماق آب‌ها
 • پشتیبانی از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Rift و HTC Vive VR

یکی از بهترین عناوینی که اخیراً برای کامپیوتر شخصی و کنسول‌ها ارائه شده است. بازی Subnautica شما را در نقش کاوشگر بدشانسی قرار می‌دهد که کپسول خروج اضطراری او تصادف کرده و درون اقیانوس یک سیاره‌ی فرازمینی سقوط می‌کند. با ترکیب عناصر کاوش و بقا باید در این دنیای اعماق آب‌ها به کسب تجربه بپردازید.

از تپه‌های دریایی کوتاه تا گودال‌های عمیق اقیانوسی، باید رازهایی را بر ملا کنید و از خطرات در امان بمانید، اکسیژن خود را مدیریت کنید و با استفاده از منابعی که در کف اقیانوس پیدا می‌کنید آیتم‌ها و تجهیزات جدیدی برای خود بسازید. این بازی از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با استفاده از یکی از هدست‌های واقعیت مجازی واقعاً پایی به آب بزنید!

MUTANT YEAR ZERO: ROAD TO EDEN

MUTANT YEAR ZERO: ROAD TO EDEN

مبارزه‌ی تاکتیکی، با پیچشی شبه‌انسانی

دلایل نصب:

 • تولید شده توسط برخی از توسعه‌دهندگان عناوینی همچون Hitman و Payday
 • مبارزه‌ی تاکتیکی در سبک XCOM
 • جهان زیبای پسارستاخیزی

شرکت XCOM شیوه‌ی بسیار منحصربه‌فردی را در مواجهه با بازی‌ های استراتژیک هم‌زمان ارائه داده است، مبارزه‌های تن به تن تاکتیکی و شدید به همراه تیمی از سربازاران که می‌توانند در هر لحظه‌ای بمیرند و از بازی شما حذف شوند. بازی Mutant Year Zero: Road to Eden کلاه خود را برای احترام به بازی‌های این ژانر از سر بر می‌دارد و در عین حال قابلیت‌های جدید زیادی را به این ژانر معرفی می‌کند.

جهان با شکوه و متنوع پسارستاخیزی این بازی را کاوش کنید و تیمی از جهش‌یافته‌های شبه‌انسانی ایجاد کنید که می‌تواند جهش‌های بیشتری داشته باشند تا توانایی‌های خود را بهبود بدهند و در مبارزه‌ها بهتر شوند. از مخفی‌کاری استفاده کنید تا دست بالا را داشته باشید و پاداش خود را تاراج کنید.

ARTIFACT

ARTIFACT

بازی کارتی بزرگ Valve بالاخره از راه می‌رسد

دلایل نصب:

 • مجموعه‌ی شگفت‌انگیزی از کارت‌ها
 • قوانین ژرف
 • برخی از بهترین انیمیشن‌های بازی‌های کارتی موجود

این همکاری بین توسعه‌دهنده/ناشر/پلتفرم انتشار و غول بزرگ بازی‌سازی، Valve، و سرباز قدیمی  طراحی بازی، ریچارد گارفیلد، سال‌ها است که در دست ساخت است و بالاخره از راه رسیده است. این بازی که بر اساس جهان Dota 2 (بازی میدان جنگ چند نفره‌ی آنلاین محبوب Valve) بنا شده است، با سه لاین، مانای نامحدود (برای بازی کردن با کارت‌ها) و عدم محدودیت در حجم دسته‌ی کارت‌هایتان، تجربه‌ی کاربری بسیار دوستانه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهد.

ظرافت فوق‌العاده‌ای در این کارت‌ها و نحوه‌ی تأثیرشان بر دسته‌ی کارت‌هایتان وجود دارد پس بازیکنان کهنه‌کار Hearthstone و Magic آماده باشید: طرفداران The Gathering از این بازی استقبال خواهند کرد. نقاط ضعف مختصری در این بازی وجود دارد اما قطعاً ارزشش را دارد که این بازی را امتحان کنید.

BATTLEFIELD V

BATTLEFIELD V

بازی پرقدمت تیراندازی DICE به ریشه‌های جنگ جهانی دوم خود باز می‌گردد

دلایل نصب:

 • کمپین یک نفره‌ی کامل
 • محتوای قابل دانلود رایگان
 • برخی از بهترین نقشه‌های مولتی‌پلیر سال‌های اخیر

با وجود بازخورد خوب کاربران به بازی Star Wars: Battlefront 2 و میکروتراکنش‌های آن، استودیوی سوئدی DICE در سال‌های اخیر شیوه‌ی متفاوتی را در پیش گرفته است، این شرکت محتوای قابل دانلود رایگان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و خریدهای درون بازی را نیز فقط محدود به موارد ظاهری می‌کند.

فضای جدید این بازی در جنگ جهانی دوم رقم می‌خورد و آن را به ریشه‌های خود نزدیک‌تر می‌کند و در عین حال بسیاری از بهبودهای معرفی شده در Battlefield 1 را نیز در خود جای داده است. نقشه‌ها بزرگ‌تر و پویاتر از همیشه هستند و می‌توانید روی محیط تأثیر بگذارید و قسمت‌های مختلف آن را نابود کنید. یک کمپین کامل یک نفره در اختیار دارید، حالت جدید Battle Royale در اوایل سال 2019 اضافه خواهد شد و این شرکت برای محتواهای قابل دانلود رایگان بیشتری برنامه‌ریزی کرده است.

FALLOUT 76

FALLOUT 76

جهان Fallout بالاخره آنلاین می‌شود

دلایل نصب:

 • نسخه‌ای جدید در سری Fallout
 • مأموریت‌های کامل یک نفره یا به همراه بازیکنان دیگر
 • جهان پهناوری پر از رازها و ایستر اگ‌ها

گرچه مسیر تا این جای کار با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است اما بالاخره آخرین نسخه از سری بازی‌های Fallout از راه رسیده است، این اولین نسخه در این سری از بازی‌ها است که امکان بازی مولتی‌پلیر نقش آفرینی آنلاین را به کاربران ارائه می‌دهد تا بتوانید به تنهایی یا همراه تیم‌تان در این جهان پسارستاخیزی کاوش کنید و با هیولاهای جهش یافته‌ی آن به مبارزه بپردازید.

تمام ویژگی‌های کلاسیک Fallout را در اختیار دارید: می‌توانید هر جعبه یا جنازه‌ای را که پیدا می‌کنید به تاراج ببرید، با سیستم VATS نقاط ضعف دشمن را هدف بگیرید و با سیستم پیشرفت مخصوص، شخصیت خود را آپگرید کنید. اگر تازه با این سری از بازی‌ها آشنا شده‌اید فرصت خوبی است تا آن را امتحان کنید.

HITMAN 2

HITMAN 2

مأمور 47 نشان می‌دهد که زندگی زیادی در شبیه‌سازی قتل در جریان است

دلیل نصب:

 • برخی از بزرگ‌ترین نقشه‌های سندباکس
 • حالت روح بسیار سرگرم‌کننده است
 • وجود انتخاب‌های مختلف ارزش بازی دوباره را افزایش می‌دهد

سری بازی‌ های هیتمن از زمان انتشار اولیه‌ی آن برای پلی استیشن 2 همیشه در فضای بازی‌ های ویدیویی حضور داشته‌اند، اما بازطراحی آن در سال 2016 باعث شد تمام جنبه‌های لذت‌بخش این سری، مراحل سندباکس بزرگ، چندین شیوه برای برنامه‌ریزی و قتل هدف و انتخاب‌های متعدد برای تغییر هویت بسیار بهتر از پیش شوند.

در نتیجه در هیتمن 2 تغییرات چشمگیری را مشاهده نخواهید کرد فقط اینکه همه چیز بهبود یافته است. نقشه‌ها از همیشه بزرگ‌تر شده‌اند و پر از مسیرها و میانبرهایی هستند که می‌توانید برای برنامه‌ریزی قتل‌هایتان از آن‌ها استفاده کنید. تعداد انتخاب‌ها و چالش‌های درون بازی باعث می‌شود تک تک مراحل این بازی ارزش زیادی برای بازی دوباره داشته باشند. حالت چند نفره و رقابتی و همچنین حالت روح را نیز به این ترکیب اضافه کنید (که در آن با یک بازیکن دیگر رقابت می‌کنید تا هدف‌تان را به قتل برسانید) و به این ترتیب است که با بازی خوبی با حضور مأمور 47 سر و کار دارید.

CALL OF DUTY: BLACK OPS 4

CALL OF DUTY: BLACK OPS 4

در نهایت یک نسخه‌ی خوب از کال آف دیوتی روی کامپیوتر

دلایل نصب:

 • بهینه‌سازی شده برای ویندوز
 • Blackout حالت Battle Royale را به کال آف دیوتی آورده است
 • حالت مولتی‌پلیر و زامبی‌ها احساس تازگی دارد

سال‌ها است که سری بازی‌ های کال آف دیوتی برای کامپیوترهای شخصی منتشر می‌شوند اما اخیراً احساس می‌شد انتشار این بازی‌ها در خارج از فضای کنسول‌ها یک کار اضافی توسط این شرکت محسوب می‌شود و بازی‌ها هرگز به طور بهینه برای یک پلتفرم بسیار متفاوت بهینه‌سازی نمی‌شوند. خوشبختانه توسعه‌دهنده‌ی این بازی، Treyarch، نگرانی‌های کاربران را شنید و نسخه‌ای از این بازی را برای کامپیوترهای شخصی تولید کرد که دیگر شبیه به یک کپی از بازی پلی استیشن 4 نیست.

بازی Call of Duty: Black Ops 4 برای کامپیوترهای شخصی با گزینه‌های سفارشی‌سازی متعددی ارائه شده است، به این معنی که می‌توانید تجربه‌ی تیراندازی اول شخص خود را با سخت‌افزارهای در دسترس‌تان هماهنگ کنید. هر سلاح، آیتم و قسمت‌های مختلف بازی با ماوس و صفحه کلید هماهنگ هستند تا نگران این نباشید که نسخه‌ی دست دوم یک بازی مخصوص کنسول به دست‌تان رسیده است.

YAKUZA 0

YAKUZA 0

در دهه‌ی هشتاد زندگی می‌کنیم

دلایل نصب:

 • بازسازی شکوه دهه‌ی هشتاد ژاپن
 • تعداد زیاد مأموریت‌ها و فعالیت‌های جانبی

در حالی که همه منتظر Shenmue 3 هستند (قسمت سوم Shenmue که به نظر می‌رسد قرار است تا ابد در دست تولید باشد)، سری بازی‌ های Yakuza فضایی که سگا در این زمینه ایجاد کرده است را در دست گرفته و یک ماجراجویی را رقم می‌زند که در ژاپن اتفاق می‌افتد و گنگسترها، ملودرام، نبردهای باشکوه و حتی کارائوکه را در یک بسته‌بندی شجاعانه به کاربران ارائه می‌دهد.

در حالی که این بازی از زمان پلی استیشن 2 مخصوص این کنسول بازی تولید می‌شد، Yakuza 0 که پیش درآمد این داستان است بالاخره این بازی را وارد فضای کامپیوترهای شخصی می‌کند و البته که ماجراجویی بزرگی را در پیش رو دارید. روزهای آغاز به کار کریو به عنوان مسئول مافیای ژاپن را تجربه کنید و داستانی را ببینید که باعث شد ماجیما از یک مدیر محترم کلوب به روان‌پریشی لجام‌گسیخته تبدیل شود. با محتوای زیادی که در اختیار دارید (از پاچینکو تا کارائوکه) تجربه‌تان از این بازی چیزی بیشتر از زد و خورد و کاوش در خیابان‌هایی با نور نئون است.

BATTLETECH

BATTLETECH

حضور مکانیکی در اجرایی تاکتیکی

دلایل نصب:

 • بازی وسیع و تاکتیکی
 • تولید نیمه‌رویه‌ای باعث می‌شود هر دفعه که بازی می‌کنید این بازی برایتان احساس تازگی داشته باشد

این بازی توسط Paradox Interactive، تولیدکننده‌ی سری بازی‌های انقلابی X-COM در زمینه‌ی استراتژی تاکتیکی، تولید شده است، بسیاری از ایده‌های خود را از این سری بازی ابتدایی و تیمی خود می‌گیرد و در عین حال برخی از خصوصیات جدید خود را نیز به آن اضافه می‌کند. شما باید گروهی از ماشین‌های مکانیکی و خلبانان را هدایت کنید و در کمپینی که بخشی از آن از پیش طراحی شده و بخشی از آن رویه‌ای است، با نبردهایی از نوع استراتژیک و نوبتی مواجه می‌شوید.

نتیجه ترکیبی از نبرد تاکتیکی و مدیریت منابع است، سربازان مکانیکی خود را با قطعات واحدهای شکست‌خورده‌ی دشمن و همچنین نیروهای خودتان تقویت می‌کنید. در این بازی غوطه‌ور خواهید شد و زمان را از دست خواهید داد و انتهای بازی نیز همان چیزی است که از یک بازی با کیفیت از Paradox انتظار داریم.

WORLD OF WARCRAFT: BATTLE OF AZEROTH

WORLD OF WARCRAFT: BATTLE OF AZEROTH

این بازی مولتی‌پلیر وسیع هوای تازه‌ای را که به آن نیاز داشت می‌گیرد

دلایل نصب:

 • مناطق جدید و هیجان‌انگیز
 • برخی از بهترین داستان‌گویی‌های جهان وارکرفت

دلایل اجتناب:

 • سیستم تاراج به کار بیشتری نیاز دارد

ورلد آف وارکرفت به مدت 14 سال است که در فضای بازی‌ های ویدیویی حضور دارد و Battle for Azeroth هفتمین توسعه‌ی بزرگ در تاریخچه‌ی طولانی این بازی ویدیویی است. به عنوان بازی مولتی‌پلیر وسیعی که بنیانگذار این ژانر و فرمول موفقیت آن است، ورلد آف وارکرفت مداوماً در جهان بازی‌ های کامپیوتری حضور داشته اما اخیراً با مشکلاتی مواجه شده است.

خوشبختانه Battle of Azeroth این بازی را به ریشه‌هایش بر می‌گرداند که همان ایجاد جنگ است و برخی از بهترین مأموریت‌ها و مناطقی را که در جهان وارکرفت مشاهده کرده‌ایم درون خود دارد. شیوه‌ی جدید این بازی در زمینه‌ی تاراج به کمی کار نیاز دارد اما در رابطه با این سگ پیر جهان بازی‌های مولتی‌پلیر همه‌ی موارد دیگر سر جای خودشان قرار گرفته‌اند.

FORZA HORIZON 4

FORZA HORIZON 4

یک بازی جهان‌باز مسابقه‌ای شگفت‌انگیز

دلایل نصب:

 • فصل‌های پویا باعث تغییر هر مسابقه می‌شوند
 • صدها اتومبیل که باید قفل‌شان را باز کنید

دلایل اجتناب:

 • رویدادهای زنده‌ی ملا‌آور Forzathon

آخرین نسخه از این سری بازی مانند نسخه‌های پیشین خود کیفیتی قابل قبول را ارائه می‌دهد و شیوه‌های درستی نیز بهبود یافته است. منطقه‌ی جدیدی در بریتانیا اضافه شده که مکانی عالی برای فصل‌های پویای این بازی است و شرایط هر مسابقه را تغییر می‌دهد.

با بیش از 400 اتومبیل که باید باز و سفارشی‌سازی کنید و جریان مداومی از مسابقات، فعالیت‌ها و رویدادهایی که شما را هر لحظه مجذوب این بازی نگه می‌دارند، Forza Horizon 4 خود را در جایگاه بهترین بازی مسابقه‌ای ایکس باکس وان قرار داده است. و اگر به ایکس باکس وان ایکس و یک تلویزیون 4K دسترسی دارید، باید منتظر جلوه‌های بصری این بازی باشید.

WARHAMMER: VERMINTIDE 2

WARHAMMER: VERMINTIDE 2

یک بازی تیمی تیراندازی پر از روده و محتویات شکم

دلایل نصب:

 • کلاس‌های بهبودیافته و پیشرفت
 • نبردهای تن به تن خونین

دلایل اجتناب:

 • سیستم سنگین کسب قدرت

Warhammer: Vermintide – End Times اثبات کرد که یکی از عناوین خوب 2015 است، این بازی فضای Warhammer را در اختیار گرفته و آن را به تجربه‌ای از تیراندازی و نبرد تن و تن و خونین تبدیل کرده است و تمرکز اصلی آن روی همکاری تیمی و مبارزه‌های خونین است.

سومین نسخه از این بازی نیز در همین فضا به پیش می‌رود، تعداد شخصیت‌های این بازی افزایش پیدا کرده‌اند، امکان سفارشی‌سازی بیشتر شده است و عاملیت بیشتری به هر نبرد خونین اضافه شده است. مراحل سندباکس این بازی نیز بزرگ‌ترند و فضا و قدرت بیشتری را در اختیار بازیکنان دورزن، جادویی و تن به تن قرار می‌دهد.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Battle royale با پنیر اضافی

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7، 8.1 یا 10 64 بیت
 • پردازنده: اینتل Core i5-4430 یا ای‌ام‌دی FX-6300
 • حافظه: 8 گیگابایت رم
 • گرافیک: انویدیا جی‌فورس GTX 960 با حافظه 2 گیگابایت / ای‌ام‌دی رادئون R7 370 با حافظه 2 گیگابایت

دلایل نصب:

 • بازی مولتی‌پلیر اکشن شدتی
 • ایده‌آل برای اسنایپرها

بازی battle royale آغازگر این ژانر فرعی از بازی‌های کامپیوتری بوده است. ممکن است این نسخه‌ی جدید باگ‌هایی داشته باشد که سبب محبوبیت آن در بین یوتیوبرها و استریمرهای توییتچ شده اما با وجود بهبودهای متعدد و محتواهای اضافی زیاد (از جمله نقشه‌های بیشتر)، این بازی مانند همیشه محبوبیت خود را حفظ کرده است. گرچه به اندازه‌ی Fortnite روی این بازی کار نشده است، هنوز هم با یک بازی فوق‌العاده مواجه هستید.

PILLARS OF ETERNITY II: DEADFIRE

PILLARS OF ETERNITY II: DEADFIRE

یک بازی نقش‌آفرینی متمایز

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل:‌ ویندوز ویستای 64 بیت یا جدیدتر
 • پردازنده: اینتل Core i3-2100T – 2.5 گیگاهرتز / ای‌ام‌دی Phenom II X3 B73
 • حافظه: 4 گیگابایت رم
 • گرافیک: سازگار با دایرکت ایکس 11
 • فضای ذخیره‌سازی: 46 گیگابایت فضای خالی
 • کارت صدا: کارت صدای سازگار با دایرکت ایکس

دلایل نصب:

 • D&D در بهترین حالت مجازی خود
 • فضای دریایی فوق‌العاده

شرکت Obsidian به یکی از معتبرترین توسعه‌دهندگان بازی‌ های نقش‌آفرینی در سال‌های اخیر تبدیل شده است و حتی توانسته با انتشار بازی خود در سال 2014 با نام The Stick of Truth عنوانی همچون South Park را به یک بازی در دسترس (و به طرز تعجب‌برانگیزی عمیق) و نوبتی تبدیل کند. پس نباید زیاد شگفت‌زده شوید که این استودیو یکی از بهترین بازی‌های این ژانر را در سال‌های اخیر تولید کرده است. با استفاده از فضای D&D مختص به نسخه‌ی اصلی PILLARS OF ETERNITY، Deadfire اکشن نقش آفرینی عمیق‌تری را به شما ارائه می‌دهد که شامل سیستم مبارزه‌ی پیچیده‌تر، خط داستانی غنی و پاداش‌دهنده و محتوا، کافی است تا بتوانید مجذوب این بازی بمانید.

TOTAL WAR: WARHAMMER II

TOTAL WAR: WARHAMMER II

عشق نورزید، جنگ بورزید

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7 64 بیت
 • پردازنده: اینتل Core 2 Duo – 3 گیگاهرتز
 • حافظه:‌ 5 گیگابایت رم
 • گرافیک: انویدیا GTX 460 – 1 گیگابایت / ای‌ام‌دی رادئون HD 5770 – 1 گیگابایت / اینتل HD4000 @720p
 • دایرکت ایکس: نسخه‌ی 11
 • فضای ذخیره‌سازی: 60 گیگابایت

دلایل نصب:

 • مدیریت پیچیده‌ی استراتژی
 • داستان عمیق وارهمر

شرکت Creative Assembly توانسته در بازار بازی‌های تاکتیکی و نقش آفرینی استراتژی، جایگاه خوبی برای خود کسب کند، برند Total War نیز خود را به عنوان یکی از بهترین عناوین این فضا ارائه داده است. آخرین نسخه‌ی این مجموعه، بعد از شاهکار سال 2016 این شرکت، Total War: Warhammer، بازی Total War: Warhammer II که انرژی زیادی صرف نامگذاری آن شده است. این بازی دو تجربه‌ی اعتیادآور را به طور همزمان به شما ارائه می‌دهد. ابتدا جهان بازی را در اختیار دارید که پر از مأموریت‌های کمپین نوبتی است و سپس درون این کمپین‌ها نبردهایی در زمان واقعی دارید که ویژگی‌های وارهمر را به شیوه‌ای شگفت‌انگیز به شما یادآوری می‌کند.

WHAT REMAINS OF EDITH FINCH

WHAT REMAINS OF EDITH FINCH

اندوه‌آور اما زیبا

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل:‌ ویندوز ویستا سرویس پک 2 64 بیت یا جدیدتر
 • پردازنده: اینتل i3 2125 – 3.3 گیگاهرتز یا جدیدتر
 • حافظه: 2 گیگابایت
 • گرافیک: جی‌فورس GTX 750 / ای‌ام‌دی رادئون 7790 یا جدیدتر
 • فضای ذخیره‌سازی: 5 گیگابایت

دلایل نصب:

 • داستانی مجذوب‌کننده و به یاد ماندنی
 • یک walking simulator متمایز

دلیلی وجود دارد که بازی walking simulator متعلق به شرکت Giant Sparrow اخیراً جوایز زیادی را از آن خود کرده است. نقطه‌ی برجسته‌ای در داستان‌گویی بازی‌ های ویدیویی است که در آن بدون ترس، از مکانیک‌های ساده‌ی بازی و انواع شیوه‌های بصری استفاده می‌شود تا داستانی روایت شود که اندوه‌آور و تابو است. نمی‌خواهیم ریسک کنیم و داستان را به شما بگوییم اما می‌توانیم بگوییم که در این بازی باید زمان بگذارید و مسیری را بپیمایید که روبه‌رویتان باز می‌شود. این بازی توسط همان استودیویی تولید شده است که بازی The Unfinished Swan را تولید کرده است و به همین دلیل بدون شک این بازی تا سال‌ها با شما خواهد ماند.

INTO THE BREACH

INTO THE BREACH

یک لذت تاکتیکی در زمینی شبکه‌بندی شده

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز ویستا/7/8/10
 • پردازنده: 1.7+ یا بهتر
 • حافظه: 1 گیگابایت
 • گرافیک: پشتیبانی از اوپن‌جی‌ال 2.1 یا بالاتر. اینتل اچ‌دی 3000 یا بهتر
 • فضای ذخیره‌سازی: 3000 مگابایت

دلایل نصب:

 • مبارزه‌های نوبتی که به طور تصادفی ایجاد شده‌اند
 • مکانیک مبارزه‌ی منحصربه‌فرد

برخی از محبوب‌ترین بازی‌های کامپیوترهای شخصی توسط توسعه‌دهندگان کوچک‌تر تولید شده‌اند و بازی کوچک اما قدرتمند Into the Breach نیز از این دسته است. با یک بازی نوبتی مواجه هستید که در آن مجموعه‌ای از سربازان مکانیکی را کنترل می‌کنید که به مبارزه با یک نژاد بیگانه‌ی غول‌پیکر با نام وک می‌پردازند. مکانیک مبارزه شامل نابودی صرف دشمنان‌تان نیست بلکه باید از ساختمان‌های شهروندان‌تان نیز محافظت کنید چون این ساختمان‌ها باعث سرعت بخشیدن به سربازان شما می‌شوند و به اندازه‌ی خود نبرد مهم هستند. هر شبکه‌بندی به صورت رویه‌ای ایجاد می‌شود و به این ترتیب هر بار که به مرحله‌ی جدیدی می‌روید با چیدمان جدیدی مواجه می‌شوید و در ازای کمتر از 15 دلار/یورو می‌توانید ارزش بازی زیادی دریافت کنید.

LASER LEAGUE

LASER LEAGUE

لذت لیزری مولتی‌پلیر

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7  64 بیت
 • پردازنده: اینتل Core i3-4170 – 3 گیگاهرتز یا ای‌ام‌دی A 10-5800K APU – 3.78 گیگاهرتز
 • حافظه: 4 گیگابایت
 • گرافیک: انویدیا جی‌فورس GTX 670 یا ای‌ام‌دی رادئون R9 270x
 • دایرکت ایکس: نسخه‌ی 11
 • شبکه: اینترنت با پهنای باند وسیع
 • فضای ذخیره‌سازی: 4 گیگابایت
 • کارت صدا: کارت صدای سازگار با دایرکت ایکس

دلایل نصب:

 • تجربه‌ی منحصربه‌فرد رقابتی
 • حجم زیادی از سفارشی‌سازی

چرا بازی‌ هایی که در نام خود league دارند باعث ایجاد طوفانی در این صنعت می‌شوند؟ ابتدا League of Legends، سپس Rocket League و حالا هم Laser League چنین کاری کرده است. همان تیمی که مجموعه‌ی OliOli را تولید کرده‌اند، تیم LL، ظاهر پرنور TRON را در اختیار می‌گیرد و آن را با فضای مولتی‌پلیر شدیدی ترکیب می‌کند که در آن باید دیوارهای رنگی لیزری را کنترل کنید و از دیوارهای تحت کنترل تیم حریف در امان بمانید. با کلاس‌ها مختلف، 150 شخصیت، مپ‌های بی‌شمار و قدرت‌هایی که برای مبارزه در اختیار دارید بعید است که از این بازی لذت نبرید.

CONAN EXILES

CONAN EXILES

یک جهان باز با پیچشی وحشی گرایانه

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7 64 بیت / ویندوز 8 64 بیت / ویندوز 10 64 بیت
 • پردازنده: اینتل Quad Core i5-2300 یا ای‌ام‌دی FX-6300
 • حافظه: 6 گیگابایت
 • گرافیک: انویدیا جی‌فورس GTX 560 – 1 گیگابایت یا ای‌ام‌دی رادئون HD 7770 – 1 گیگابایت
 • دایرکت ایکس: نسخه‌ی 11
 • شبکه: اینترنت پهن‌باند
 • فضای ذخیره‌سازی: 50 گیگابایت

دلایل نصب:

 • سندباکس پویای بقا
 • هر چیزی از استحکامات تا شهرهایتان را بسازید

از بازی ماینکرفت خسته شده‌اید؟ دنبال چیزی هستید که کمی بیشتر به بلوغ رسیده باشد و باز هم به نیاز شما برای ساخت و ساز در یک جهان باز پاسخ بگوید؟ ما همان چیزی را که به آن نیاز دارید پیدا کرده‌ایم. در جهانی که از ماجراجویی‌های قهرمان پرعضله‌ی Conan the Barbarian شکل گرفته است، بازی Conan Exiles مکانیک بقا، هیولاهای متنوع و تمام منابع مورد نیازتان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر بنایی، از ساختمان‌های گلی گرفته تا شهرهایی کامل، را برای خود ایجاد کنید. برای بقا به شکار و غذا خوردن نیاز دارید، در گرما خنک بمانید و در سرما گرم بمانید. حتی عناصر مختلف نیز تلاش می‌کنند که شما را بکشند پس وقتی که به دنبال منابع می‌روید تا مانند Conan به یک قهرمان افسانه‌ای تبدیل شوید، خطرات در جای جای محیط منتظر شما هستند.

FROSTPUNK

FROSTPUNK

یک ترکیب غم‌انگیز از استراتژی و بقا

مشخصات سخت افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7 / 8 / 10 64 بیت
 • پردازنده: دو هسته‌ای 3.2 گیگاهرتز
 • حافظه: 4 گیگابایت
 • گرافیک: جی‌فورس GTX 660، رادئون R7 370 یا معادل آن با 2 گیگابایت حافظه‌ی گرافیکی
 • دایرکت ایکس: نسخه‌ی 11
 • فضای ذخیره‌سازی: 8 گیگابایت
 • کارت صدا: سازگار با دایرکت ایکس

دلایل نصب:

 • هر تصمیم پیامدهای خود را در پی دارد
 • جهان بازی به خوبی به تصویر کشیده شده است

از تولیدکنندگان بازی This War of Mine، بازی دیگری در اختیار داریم که در آن باید جامعه‌ای را مدیریت کنید که در یک عصر یخبندان کشنده گیر افتاده‌اند. نیروی بخار به تازگی کشف شده است و راه بقا را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما باید منابع را مدیریت کنید، از سازه‌ها نگهداری کنید و با گروه‌هایی که تشکیل می‌دهید به جهان بیرون بروید تا منابع مورد نیازتان را جمع‌آوری کنید و راز سردترین یخبندان‌ها را کشف کنید. از ایجاد و اجرای قانون تا نگهداری از حیاتی‌ترین منابع (گرما)، باید برای محافظت از مردم‌تان تصمیمات سخت و نابودکننده‌ای بگیرید.

QUAKE CHAMPIONS

QUAKE CHAMPIONS

با ندای قلب‌تان شلیک کنید

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7 یا جدیدتر
 • پردازنده: ای‌ام‌دی Phenom II X4-945 / اینتل Core 2 Quad 6600
 • حافظه: 8 گیگابایت رم
 • گرافیک: ای‌ام‌دی R7 240 / انویدیا GT 730 – 2 گیگابایت / اینتل HD 530
 • شبکه: اتصال اینترنتی پهن باند
 • فضای ذخیره‌سازی: 20 گیگابایت

دلایل نصب:

 • مبارزه‌های شدید مولتی‌پلیر
 • دسترسی اولیه به آپدیت‌ها و محتواهای جدید

گاهی اوقات به یک بازی تیراندازی متعادل و هدف‌دار مانند Overwatch یا یک بازی تیراندازی اول شخص دقیق و تیمی مانند Rainbow Six: Siege  نیاز ندارید. گاهی اوقات باید یک شات‌گان بردارید، با سرعتی مداوم بدوید، روی یک پد پرش بپرید و مخالفان خود را به تکه‌های خونین تبدیل کنید. ممکن است بازی Quake Champions یک عنوان مدرن باشد اما قلب و روح آن همان Quake III Arena و Unreal Tournament هستند. هر قهرمان مهارت‌های منحصربه‌فرد خود را دارد و وجود تمام مودهای مورد علاقه‌ی شما به این معنی است که می‌توانید مسیر خود را برای شکوه ابدی آنلاین شروع کنید.

FAR: LONE SAILS

FAR: LONE SAILS

ملاقات Mad Max با Faster Than Light

مشخصات سخت‌افزاری مورد نیاز:

 • سیستم عامل: ویندوز 7+ (64 بیت)
 • پردازنده: اینتل Core 2 Quad Q6600 – 2.4 گیگاهرتز / ای‌ام‌دی FX 8120 – 3.1 گیگاهرتز
 • حافظه: 4 گیگابایت رم
 • گرافیک: انویدیا GTX 460 / ای‌ام‌دی رادئون HD6570
 • دایرکت ایکس: نسخه‌ی 11
 • فضای ذخیره‌سازی: 3 گیگابایت
 • یادداشت اضافی: برای کارت گرافیک‌های اینتل اچ‌دی توصیه نمی‌شود

دلایل نصب:

 • ترکیب مجذوب‌کننده‌ای از پازل‌ها و بقا
 • فضای پسارستاخیزی

بالاخره با یک بازی پسارستاخیزی بدون حضور زامبی‌ها روبه‌رو هستیم. شما در بازی FAR: Lone Sails سراغ کاوش اقیانوس خشک‌شده‌ای می‌روید که زمانی خانه‌ی تمدنی در حال پیشرفت بوده است. باید با کشتی خود بر موانع پیروز شوید، از کشتی نگهداری کنید، سرنخ‌ها را دنبال کنید و راز حادثه‌ای را کشف کنید که جهان اطراف‌تان را به این وضع دچار کرده است. یکی از مجذوب‌کننده‌ترین و لذت‌بخش‌ترین بازی‌ هایی است که از ترکیب دو ژانر ایجاد شده و با شروع آن بادبان‌های خود را تا آخر بازی باز نگه خواهید داشت. گاهی اوقات روند بازی کمی کند می‌شود اما هرگز چنین احساسی به شما منتقل نخواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع t3
مطالب پیشنهادی
31 نظرات
 1. علی کاربر می‌گوید

  فوق العاده

 2. ... کاربر می‌گوید

  بازی هایی که شما معرفی کردی، اکثراً تو سبک تخیلی، پسا و پیش رستاخیزی و از این داستان ها بود، شاید بهتر باشه سبک های دیگر رو هم بگذارید تا مخاطبان دیگه هم استفاده کنن؛ حالا دیگران رو کاری ندارم، ولی واقعاً خیلی از این بازی هایی که معرفی کردین بیهودگی ازشون می باره، فقط گرافیک نیست که مهمه، ممکنه گرافیک معمولی باشه ولی مفهوم بازی قابل تحمل باشه، هر چند اکثرشون داستان دار و یه طورایی فکر کثیف یهودی توشونه، ولی خب چه کنیم که بازی سازای داخلی یا حمایت نمی شن یا سبکشون مناسب حال ما نیست. تشکر

  1. عبود کاربر می‌گوید

   مراقب باش تو بازی با دشمن فرضی شکست نخوری این ساندیستو با نی بخور یهو میری بالا ممکنه به مغز جلبکیت تاثر منفی بزاره گوزت از دهنت بزنه بیرون.

   1. علیرضا کاربر می‌گوید

    اینجا که ساندیس نمیدن احتمالا دنبال فضول میگرده که ازش بره بالا و باهاش بازی کنه، که پیدا هم کرد

 3. طاها کاربر می‌گوید

  سلام بنظر من حیف که بین این بازی های خوب اسمی از بازی تام راید نبرید

  1. میلاد کاربر می‌گوید

   راست میگی ها

 4. 876غف کاربر می‌گوید

  88888

  1. اندروید کاربر می‌گوید

   چی چی گفتی؟

 5. تفل کاربر می‌گوید

  کاری به بازی هایی که گذتشتید ندارم اما ابنکه جنبه های مختلفش رو نوشتید خوب بود منظورم دلایل نصب و اجتنابش هست

 6. navid کاربر می‌گوید

  fallout 76 بااون متا و استقبال افتضاحش رو نوشتین خوب…call of duty black ops 4 که فوق العاده ضعف داشت بخاطر نداشتن بخش داستانی رو نوشتین بالاخره یه نسخه خوب روی پی سی؟؟؟؟؟چی بگم والا

 7. MRMGamer کاربر می‌گوید

  😐 pubg از کی تا حالا 2019 شده:| ?????????????

 8. مش سون کاربر می‌گوید

  یه روز سرد بود تو شرکت مش سون استیل بودم که این بازی مطلب رو دیدم واقعا مرسی از شما وب سایت عزیز

 9. زهره کاربر می‌گوید

  برای بازی ها رده سنی بگذارید .من برای پسر 8 ساله ام دنبال بازیم

  1. علی کاربر می‌گوید

   فک کنم Dark sector رو میگی سرچش کن احتمالا خودش باشه

  2. علی کاربر می‌گوید

   برو *** شو

 10. مسلم کاربر می‌گوید

  بازی جذاب وهیجانی یعنی این
  metal gear solid phantom pain
  tom clancy black list
  dead space2
  خدانگهدار

 11. آراز کاربر می‌گوید

  سلام به نظر من به جزءچند بازی ها همشون آشغال بود و جای بازی پابجی پی اس ۲۰۲۰ اساسین کرید و …. جاشون خالی بود و من از بازی هایی که شما گذاشتید خوب نیستن

 12. مرتضی کاربر می‌گوید

  ی بازی قدیمی بود قلعه نشینها الان هرچی دنبالش میگردم پیدا نمیکنم خواهشا کسی داشت بگه

 13. mamareza کاربر می‌گوید

  سلام بچه ها . من دنبال یه بازی قدیمیم ک اسمشو نمیدونم فقط یه خورده اطلاعات دارم . بازی اول شخص بود . و باید با یه اسلحه ای که چنگکی بود و میچرخید مبارزه میکردی . قابلیت لیزر هم داشت و غول هم داشت . خیلی ممنون میشم از گیمرا که اگه اسم بازی رو میدونن بگن .کل دوران بچگیم رو اون بازی بود.

  1. Alexy کاربر می‌گوید

   gears oF war

 14. حسین کاربر می‌گوید

  سلام بازی غیر اکشن چی پیشنهاد میدید؟ همه اینا که اکشن بودند. نمیدونم چرا اکثر بازی ها همه رفتن سراغ اکشن تکلیف کسی که اکشن و تیر اندازی دوست نداره چیه؟ یه بازی درست و حسابی و بدرد بخور غیر اکشن نیست. این چه وضعشه آخه فکر کنم بهترین بازی های غیر اکشن همون بازی های قدیمی و چند سال پیش هستند. اگه کسی بازی غیر اکشن جدید و خوب سراغ داره لطفا راهنمایی کنه
  با تشکر

  1. کونت کاربر می‌گوید

   یه چیزی بهت میگما سیاه سرفه

 15. ئخعع کاربر می‌گوید

  چرا نصب نمیشه

 16. سعید کاربر می‌گوید

  چطوری دانلود کنم

  1. رضا کاربر می‌گوید

   سلام

  2. اژدرخطر کاربر می‌گوید

   مثل ادم

  3. اشکان کاربر می‌گوید

   با دست ?

 17. Maede کاربر می‌گوید

  بازی هایی که معرفی کردین اصن خوب نیستن.این بازیا سبکشون جوریه که باید فقط یه کار تکراری رو انجام بدی.و این روند بعد از مدتی کسل کننده میشه.
  من خودم چند تا بازی معروف معرفی میکنم.
  ماینکراف pc (آفلاین)…..
  روبلاکس(آنلاین)….

 18. BingGirl کاربر می‌گوید

  از بازی هایی که معرفی کردید سپاسگزارم جالب بودند. به نظر من حیف که بازی هایی مثل mafia و god of war و overlord و tomb rider و rayman و مجموعه بازی های assassin’s creed و gta san andress و مجموعه بازی های the walking dead telltale و left 4 dead و rainbow six و rust و destiny که هم اکنون بازی رایگان و gears of war و viva pinta و candle man و خیلی بازی های خفن دیگه که الان حضور ذهن ندارم رو از دست بدین. پیشنهاد میکنم حتما این بازی هارو اگه تا الان تجربه نکردید امتحان کنید !

 19. ابوالفضل کاربر می‌گوید

  چطوری باید دانلود کنیم لطفا پاسخ دهید

  1. عصمت کاربر می‌گوید

   خوبش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.