آی پینز

بهترین بازی‌های موبایلی دو نفره برای سرگرم شدن در تعطیلات عید

آیا از قرنطینه خانگی و تعطیلات‌ عید حوصله‌تان سر رفته است؟ درست است که ماندن در خانه به صورت تمام وقت می‌تواند خسته کننده باشد، اما بهتر است به جای غر زدن سعی کنید با یک برنامه‌ریزی مناسب از این اوقات فراغت پیش آمده که به نوعی یک توفیق اجباری است،‌ نهایت استفاده را بکنید. در کنار کتاب خواندن،‌تماشای فیلم و کارهایی از این دست، انجام بازی‌های ویدیویی و موبایلی هم می‌تواند لحظات مفرحی را برای شما و خانواده‌تان رقم بزند. به خصوص، بازی‌های دو نفره یکی از بهترین راه‌های گذراندن اوقات بیکاری هستند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا به بررسی بازی‌های دونفره‌ای بپردازیم که می‌توانید آن‌ها را روی یک گوشی یا تبلت، دو گوشی مجزا یا از طریق اینترنت تجربه کنید.

بازی‌های دو نفره‌ای که می‌توانید روی یک دستگاه بازی کنید

1. Dots and Boxes

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: استراتژی

بازی نقطه‌ها و خط‌ها یکی از بازی‌های محبوب دوران کودکی‌مان را به گوشی‌های هوشمندمان می‌آورد تا بتوانیم در اوقات فراغت‌مان به دوران کودکی خود سفر کنیم. در حالت local multiplayer، دو بازیکن می‌توانند در یک دستگاه اندروید یا آی‌اواس این بازی را انجام دهند.

قابلیت آفلاین این بازی، برای وقت‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارید بسیار مفید است. بازی ساده ولی اعتیادآوری است.

2. Crossy Road

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: آرکید

بازی Crossy Road ایده‌ی خود را از بازی بازی رتروی کلاسیک Frogger گرفته است و همان گیم‌پلی اضطراب‌آور و اعتیادآور را در قالبی جدید به ما ارائه می‌دهد. در حالت دو نفره می‌توانید این بازی را در یک گوشی بازی کنید، در این حالت صفحه نمایش به دو قسمت تقسیم می‌شود تا هر بازیکن بخش مجزای خود را داشته باشد.

می‌توانید با بازیکن دیگر به رقابت بپردازید و او را نابود کنید. همچنین می‌توانید این بازی را در تلویزیون‌های اندروید نیز بازی کنید.

3. Glow Hockey 2

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: آرکید

یکی دیگر از بازی‌های کلاسیکی که به گوشی‌های هوشمندمان راه پیدا کرده است بازی Glow Hockey 2 است که air hockey را به گوشی‌تان می‌آورد. شاید احساس کنید که این بازی در گوشی هوشمند یا تبلت، صفحه‌ی بسیار کوچکی دارد و نمی‌توان آن را به خوبی بازی کرد، ولی اشتباه می‌کنید. هر چقدر هم که صفحه‌تان کوچک باشد باز هم با بازی شگفت‌انگیزی مواجه هستید که حس رقابت را درون‌تان بیدار می‌کند.

گیم‌پلی این بازی ساده و بسیار لذت‌بخش است. با استفاده انگشت‌تان از دروازه‌ی خود محافظت کنید و در عین حال سعی کنید به رقیب‌تان گل بزنید.

4. Badland

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: ماجراجویی /  Sidescroller

اگر دنبال بازی متفاوت‌تری هستید، Badland یکی از آن بازی‌هایی است که جلوه‌های هنری بی‌همتایی را در اختیارتان می‌گذارد، نکته‌ای که بسیاری از منتقدان نیز درباره‌ی این بازی ذکر کرده‌اند. هدف بازی این است که از موانع بگذرید تا به پایان هر مرحله برسید.

در این بازی می‌توانید دو حالت همکاری و رقابتی را امتحان کنید. در حالت دو نفره در یک دستگاه بازی می‌کنید، که بهترین شیوه برای هماهنگ کردن بازی‌تان است.

5. Duel Otters

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: مجموعه بازی

Duel Otters یکی از بهترین بازی‌های چندنفره برای کمی خنده‌ی سرعتی و رقابتی است. این بازی به همراه بازی‌های کوچک دیگری عرضه می‌شود که واکنش‌ها، زمان‌بندی و هماهنگی شما را به چالش می‌کشند.

بازی‌های کوچک دونفره شامل رقابت در تنیس، بازی مسابقه‌ای، بازی سرعت کلیک، بازی شمارش و دیگر بازی‌های سریع و سرعتی می‌شود.

بازی‌های دو نفره‌ی آنلاین

6. Bowmasters

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: اکشن / مبارزه‌ای

بازی Bowmasters، فیزیک بازی‌های دوبعدی، گرافیک لذت‌بخش و خشونت کارتونی را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا بازی به شدت سرگرم‌کننده‌ای را به کاربران ارائه دهد. هدف بازی این است که رقیب‌تان را با پرتاب کردن چیزی به سمتش، نابود کنید. نصف لذت این بازی در محاسبه‌ی زاویه‌ی پرتاب‌تان و نصف دیگر آن در نگاه کردن به نتیجه‌ی پرتاب و نابودی حریف‌تان است.

قبل از اینکه بتوانید حالت چندنفره‌ی بازی را فعال کنید، باید مراحل آموزشی و همچنین چندین مرحله‌ی دیگر را بگذرانید. پس از گذراندن این مراحل، دو نفر می‌توانند در یک دستگاه با یکدیگر مبارزه کنند یا می‌توانید به سراغ حریف‌های آنلاین بروید.

7. Words With Friends 2

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: کلمات

پس از موفقیت نسخه‌ی اول این بازی، شرکت سازنده نسخه‌ی دوم این بازی را نیز منتشر کرده است. بازی اندرویدی دو نفره‌ای که از بازی‌های کلمه‌ای کلاسیک ایده می‌گیرد و کاربران را مجذوب خود می‌کند.

می‌توانید این بازی را آنلاین و با دوستان یا کاربران تصادفی بازی کنید. یکی دیگر از مزایای این بازی این است که اگر کاری پیش آمد، می‌توانید بازی را بعداً ادامه دهید.

8. Clash Royale

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: کارتی / استراتژی

شرکت سازنده‌ی این بازی، همان شرکت سازنده‌ی Clash of Clans است. در این بازی ترکیبی از مبارزه‌ی کارتی و سبک بازی‌های دفاع از برج را تجربه می‌کنید. بازیکنان با استفاده از کارت‌هایشان به نابودی برج‌های رقیب مشغول می‌شوند، البته قبل از اینکه برج‌های خودشان خراب شود.

قبل از اینکه بتوانید با دوستان‌تان رقابت کنید، باید مراحل آموزشی این بازی را بگذرانید. پس از باز کردن قفل این قابلیت، می‌توانید به سادگی دوست‌تان را اضافه کنید و با او به مبارزه بپردازید.

9. Battlelands Royale

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: بتل رویال / تیراندازی

این بازی مشابه Fortnite و PUBG است ولی به استراتژی یا قدرت پردازشی بالایی نیاز ندارد. بازی مناسبی برای وقفه‌های کوتاه است و می‌توانید به صورت آنلاین با دوستان‌تان در تیم‌های دو نفره یا چهار نفره بازی کنید.

کنترل بازی آسان و مدت آن کوتاه است، که آن را به اتلاف وقت بسیار مناسبی برای دقایق کسالت‌بار برخی روزها تبدیل می‌کند.

10. QuizUp

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: تریویا

یکی از بهترین راه‌های گذراندن زمان این است که اطلاعات خود را به چالش بکشید. QuizUp با اضافه کردن حالت رقابتی، شما را بیش از پیش به چالش می‌کشد. هر مسابقه به طور آنی برگزار می‌شود و مانند بسیاری از بازی‌های دیگر، نوبتی نیست. هدف شما این است که به سرعت و درست پاسخ دهید و از رقیب‌تان پیشی بگیرید.

برای دعوت از دوستان‌تان، باید نام کاربری آن‌ها را در فهرست بازی اضافه کنید.

11. Boggle With Friends

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: کلمات

بازی Boggle یکی دیگر از بازی‌هایی است که شرکت Zynga آن را به بازی موفقی تبدیل کرده است. در این بازی هدف‌تان این است که از حروفی تصادفی، کلماتی را پیدا کنید و هر چه بیشتر بهتر. با این حال فقط می‌توانید کلماتی را که به‌شکل عمومی، افقی یا مورب در کنار یکدیگر هستند، به هم متصل کنید. اگر بتوانید پیش از پایان وقت، امتیاز بیشتری از رقیب‌تان بگیرید، بازی را می‌برید.

گرچه هر دور بازی زمانی دارد، فقط وقتی بازی را شروع کنید، تایمر شروع می‌شود. به این ترتیب می‌توانید فقط زمانی که وقت دارید بازی کنید و در صورت لزوم میان آن وقفه ایجاد کنید.

بازی‌های دو نفره با استفاده از وای‌فای یا بلوتوث

12. Sea Battle 2

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: استراتژی

بازی Sea Battle 2 ظاهری شبیه به بازی‌های کاغذی دارد. می‌توانید این بازی را با دوست‌تان روی یک دستگاه بازی کنید، با بلوتوث به یکدیگر متصل شوید یا به صورت آنلاین بازی کنید. گرچه مخفیانه بودن یکی از ویژگی‌های اصلی این بازی است و بهتر است آن را در یک دستگاه بازی نکنید، ولی برای اوقاتی که چاره‌ی دیگری ندارید چنین قابلیتی در اختیارتان است.

13. Soul Knight

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: اکشن / نقش آفرینی

بازی Soul Knight یکی از بازی‌های سرگرم‌کننده در ژانر کاوش سیاه‌چال است و بازی‌هایی مانند Enter the Gungeon را به یاد می‌آورد. با توجه به کنترل ساده و چرخه‌ی تکراری این بازی‌ها، این ژانر انتخاب خوبی برای اوقات کسالت‌بار روز است.

می‌توانید با اتصال به دوستان‌تان در یک شبکه‌ی وای‌فای این بازی را امتحان کنید. بازی به طور خودکار کسی را که به شبکه‌ی وای‌فای شما متصل شده است و میزبان بازی جدیدی است، تشخیص می‌دهد.

14. Terraria

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: سندباکس

گرچه بیشتر این بازی‌ها طوری طراحی شده‌اند که بتوانید در مدتی کوتاه نیز آن‌ها را بازی کنید، Terraria یکی از آن بازی‌هایی است که می‌تواند ساعت‌ها وقت شما را به خود اختصاص دهد. این بازی نسخه‌ی موبایلی بازی دسکتاپ آن است و به شما اجازه می‌دهد با استفاده از شبکه‌ی وای‌فای به دوستان‌تان متصل شوید.

15. Tank Stars

بهترین بازی‌های دو نفره‌ی موبایلی

ژانر: تاکتیکی

بازی Tank Stars ایده‌ی خود را از بازی Worms گرفته است و گرافیکی بسیار شبیه به بازی Bowmasters دارد. تنوع تانک‌ها و سلاح‌ها در ترکیب با دقت لازم برای هدف‌گیری، این بازی را به انتخابی رضایت‌بخش و چالش‌برانگیز تبدیل می‌کند.

می‌توانید این بازی را در یک دستگاه یا با اتصال به شبکه‌ی وای‌فای بازی کنید. با این حال پیش از اینکه توانایی استفاده از حالت چندنفره را داشته باشید، باید چند مرحله‌ی این بازی را بگذرانید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
2 سال قبل

باز های خوبیند

محمد نیک
محمد نیک
پاسخ به  علی
2 سال قبل

میگم کجا هست که دانلود کنم