بیکسبی و کسترا، دستیار هوشمند آقا و خانم سامسونگ!

در حالیکه امروزه اغلب کمپانی‌های فعال در زمینه تکنولوژی بر روی دستیار هوشمند مبتنی بر صوت سرمایه گذاری کرده‌اند، سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و این کمپانی نیز قصد دارد به این زمینه ورود کند. پیش از این شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد سامسونگ بر روی دستیار هوشمند مجازی خود برای گلکسی اس 8 کار می‌کند و خرید کمپانی Viv که از توسعه دهندگان سیری به شمار می‌رود و گنجاندن یک دکمه سخت افزاری برای راه اندازی دستیار مجازی در گلکسی اس 8 نیز به این شایعه دامن می‌زد.

مدتی پیش نیز گزارش دیگری منتشر شد مبنی بر اینکه دستیار هوشمند سامسونگ بر روی گلکسی اس 8 با نام بیکسبی (Bixby) عرضه خواهد شد اما اکنون جزییات جدیدتری پیرامون نام گذاری دستیار هوشمند سامسونگ منتشر شده است.

سامسونگ اخیراً علائم تجاری بیکسبی (Bixby) و کسترا (Kestra) را به ثبت رسانده است که بسیاری بر این باورند نام دوم (کسترا) مربوط به دستیار هوشمند زنانه است. علاوه بر این چندین مدل دیگر از املای کلمه بیکسبی نیز توسط سامسونگ به ثبت رسیده و این کمپانی می‌تواند از Bix-bee، Bix:)bee، Bix:)by  Bix-by نیز استفاده کند.

در توضیحات این علائم تجاری نیز عبارت «یک نرم افزار کامپیوتری برای استفاده بدون دست از گوشی‌های هوشمند به وسیله تشخیص صوتی» و «نرم افزار کامپیوتری برای پردازش دستورات صوتی» ذکر شده است که مشخصاً به کارکرد دستیار هوشمند صوتی اشاره دارد.

طرفداران فیلم‌های (Star Trek) به احتمال زیاد با این نام‌ها آشنا هستند، ژروم بیکسبی (Jerome Bixby) نویسنده‌ای آمریکایی بود که در دهه 60 فیلمنامه 4 قسمت از Star Trek را به نگارش در آورده بود و کسترا نیز می‌تواند به Kestra Troi یکی از شخصیت‌های این فیلم ارتباط داشته باشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید